PiS złożyło wniosek o konstruktywne wotum nieufności

11.02.2013 13:58
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta)

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wraz z posłami klubu PiS złożył dziś marszałek Sejmu Ewie Kopacz wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska. Kandydatem PiS na premiera jest prof. Piotr Gliński.
"Składamy wniosek o konstruktywne wotum nieufności ze względu na zdecydowanie negatywną ocenę pracy Rady Ministrów kierowanej przez Donalda Tuska, która nie spełnia elementarnych warunków uzasadniających akceptację przez posłów świadomie wypełniających swój mandat jako reprezentantów ogółu społeczeństwa" - tak PiS napisał w uzasadnieniu wniosku.

Trwanie rządu szkodzi Polsce

Dalsze trwanie rządu Donalda Tuska szkodzi Polsce. Proponujemy powołanie rządu pozaparlamentarnego, na czele którego stanie wybitny, bezpartyjny ekspert - napisali posłowie PiS. Na nowego premiera partia proponuje prof. Piotra Glińskiego, którego zachwala jako wybitnego, bezpartyjnego eksperta. Jak dodało PiS, szersza ocena polityki rządu Tuska przedstawiona zostanie podczas debaty nad wnioskiem.

Wniosek o konstruktywne wotum nieufności może być poddany pod głosowanie nie wcześniej niż po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia. Kolejne posiedzenie Sejmu zaplanowano w dniach 19-22 lutego; następne - 7-8 marca.

Marszałek Sejmu mówiła niedawno, że wniosek PiS nie będzie raczej rozpatrywany w tym miesiącu, a stanie się to raczej na pierwszym posiedzeniu w marcu. Zgodnie z artykułem 158 konstytucji Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (231 głosów) na wniosek zgłoszony przez co najmniej 46 posłów i wskazujący imiennie kandydata na premiera.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (152)
Zaloguj się
 • gti35

  Oceniono 124 razy 120

  a może dośc tej zabawy w dupniaka za nasze pieniądze? Jeśli partie będa się same finansować ze składek członków, a nie z naszych podatków, to niech się bawią w co chcą.

 • emerytowany73

  Oceniono 137 razy 101

  Ta swołocz w dążeniu do władzy gotowa jest na każdy scenariusz choć dobrze wiedzą że to wotum nieufnośći to ściema robiona po to aby podtrzymać wiarę w PiS tych wahających sie i nabierających rozumu pisiaków.

 • mentatd_at_gmail

  Oceniono 116 razy 100

  Ja pamiętam jak stworzył z LPR i Samoobroną koalicję bo jak mówił "arytmetyka sejmowa jest nieugięta".
  A teraz robi szopki al'a Palikot - i jak ich traktować poważnie?

 • tygrysiewicz

  Oceniono 92 razy 78

  Panie Kaczyński!
  Panie Kaczyński!
  Tam w Watykanie dzwony biją, a Ty tu takie robisz pierdoły?
  Zaprawdę
  Upamiętaj się!
  Upamiętaj!
  :-)

 • prawdziwy_liberal

  Oceniono 85 razy 73

  Ubaw po pachy. Kaczor składa votum nieufności dla rządu RP a abdykuje papież. Widocznie wiosna idzi i wariaci budzą się z zimowego snu. Najpierw Pawłowicz, potem Nowicka i Palikot a teraz Kaczor a za nim pewno Hofman Antek i Jojo

 • 19bonalaziska20

  Oceniono 68 razy 60

  I zaś cyrk

 • 19bonalaziska20

  Oceniono 64 razy 56

  Maverick podaj mi chociaż jedną - z tych tak pięknie opisanych spraw - w której PIS się sprawdziło,a będę na nich głosował.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje