Rostowski odpowiada Holland: Nie będę komentował, czy mi się podobają jej filmy

11.02.2013 10:03
- Żyjemy w wolnym kraju. Ja nie będę komentował, czy mi się specjalnie podobają jej filmy. Niektóre bardzo, inne mniej - powiedział w Radiu Zet Jacek Rostowski. Komentował w ten sposób krytyczne wypowiedzi Agnieszki Holland pod adresem PO.
Monika Olejnik zapytała Jacka Rostowskiego o słowa Agnieszki Holland z wywiadu, którego udzieliła "Newsweekowi". Nieprzyjęcie przez Sejm ustawy o związkach partnerskich czy in vitro reżyserka nazwała oszustwem PO. Konserwatywni posłowie Platformy są bowiem przeciwni takim zmianom.

- Żyjemy w wolnym kraju. Ja nie będę komentował, czy mi się specjalnie podobają jej filmy. Niektóre bardzo, inne mniej. Są rzeczy, które są emocjonujące i ważne dla różnych grup. W tych sprawach różnimy się wewnątrz PO. Musimy nauczyć się różnić w cywilizowany sposób - powiedział Rostowski. - Jestem ciekaw, czy pani Holland będzie głosowała na Ruch Palikota, czy będzie chciała głosować na SLD - dodała.

Prowadząca audycję zapytała, czy będzie żałował, gdy Holland wyjedzie z Polski, co miała zapowiedzieć w wywiadzie (mówiła o tym jej córka, nie reżyserka - red.). - Będę żałował, jeśli wyjedzie z kraju - powiedział polityk.

"Piąta kolumna w PO"

- Posłowie, którzy zdecydowali się kandydować z ramienia Platformy, znali program tej partii i wiedzieli, dlaczego ludzie na nią głosują. Jeżeli ich przekonania nie pozwalały na akceptację tego programu, mogli nie startować albo startować z PiS - ocenia reżyserka i nazywa konserwatywną frakcję w PO "piątą kolumną".

- Poseł Godson nie przedstawił się wyborcom jako misjonarz walczący przeciw prawom gejów. W Afryce, z której pochodzi, w wielu krajach homoseksualizm karany jest śmiercią. Czy z taką misją wszedł do polskiego Sejmu? - pyta Agnieszka Holland i podsumowuje: na oszustów nie będę więcej głosować.

Zobacz także
Komentarze (270)
Zaloguj się
 • bayadera

  Oceniono 1 raz -1

  A skad pochodzi pani Holland?

 • zelenyles

  0

  a co mają wspólnego filmy Agnieszki Holland z demokracją Donalda Tuska__________filmy p.Agnieszki są a demokracji u Donalda nie widzę.

 • 4_oddech_kaczuchy

  Oceniono 1 raz 1

  Jacku, Jacku, a jakie filmy ci się podobają?
  Może o banksterach?

 • cyklista

  Oceniono 1 raz -1

  A dlaczego mam nie głosować na Ruch Paligłupa? Paligłup to cham z Biłgoraja, ale takich chamów w PO czterdziestu, a w PiS i SLD wszyscy.

 • wapienko

  Oceniono 4 razy 0

  Holland za Grodzkiego niech wyjdzie - zmieni się jej wtedy śpiewka.

 • adam900

  0

  uś "oni " się kłócą między sobą ? ciekawe, chodzi o mamonę? czy o władzę?

 • lukki69

  0

  idiota...to mało powiedziane.....ktos kto na konkretny zarzut wiarygodny zarzut odpowiada "a ja pani tez nie lubie" chociaz pani pisze bajki a pan pisze historie...jest idiotą...

 • iku1

  Oceniono 3 razy 1

  Trzeba dofinansować pani reżyser film i przestanie się gniewać

 • bluice

  Oceniono 2 razy 2

  Widać po niektórych komentarzach tym wątku, tych co mają największe poparcie, tylko jedno !
  że Polska to niestety kraj pieniaczy, frustratów, ignorantów i egoistów wielkiej klasy !
  Każdy powinien być zadawalany z osobna, w prywatnym trybie, z premią i dyplomem prezesa na Gwiazdkę ale pomimo tego jeszcze mieć możliwość wolnego dorabiania na boku lub pójścia na L4 gdyby co....

  A rząd jest od tego żeby Kowalski nie miał żadnej odpowiedzialności, niewiele robił a miał coraz więcej....
  tylko w Polsce to co nie moje to niczyje.... ciekawe ile podatku płacą ci co tak się rzucają na Rostowskiego... a to akurat jeden z najlepszych w tym rządzie... i na pewno w sektorze prywatnym zarobiłby wielokrotnie więcej niż w rządzie... a pani Holland jak dla mnie może pakować walizki nawet jutro i wyjeżdżać jeśli już sobie nową ojczyznę znalazła... a może już dawno ją miałą gdzieś upatrzoną ? Jej filmy w większości wyglądają na gnioty.... nie widziałem nigdy ani jednego !
  bo mieszkałem ponad 20 lat za granicą a tam tej pani na dużych ekranach nie wyświetlają....

  A Tusk jest wciąż najlepszą alternatywą dla Polski... lepiej nie ma ! ...i to dzięki temu jest w tym kraju trochę normalniej niż było.... choć droga jeszcze daleka...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje