Rostowski odpowiada Holland: Nie będę komentował, czy mi się podobają jej filmy

Jacek Rostowski

Jacek Rostowski (Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta)

- Żyjemy w wolnym kraju. Ja nie będę komentował, czy mi się specjalnie podobają jej filmy. Niektóre bardzo, inne mniej - powiedział w Radiu Zet Jacek Rostowski. Komentował w ten sposób krytyczne wypowiedzi Agnieszki Holland pod adresem PO.
Monika Olejnik zapytała Jacka Rostowskiego o słowa Agnieszki Holland z wywiadu, którego udzieliła "Newsweekowi". Nieprzyjęcie przez Sejm ustawy o związkach partnerskich czy in vitro reżyserka nazwała oszustwem PO. Konserwatywni posłowie Platformy są bowiem przeciwni takim zmianom.

- Żyjemy w wolnym kraju. Ja nie będę komentował, czy mi się specjalnie podobają jej filmy. Niektóre bardzo, inne mniej. Są rzeczy, które są emocjonujące i ważne dla różnych grup. W tych sprawach różnimy się wewnątrz PO. Musimy nauczyć się różnić w cywilizowany sposób - powiedział Rostowski. - Jestem ciekaw, czy pani Holland będzie głosowała na Ruch Palikota, czy będzie chciała głosować na SLD - dodała.

Prowadząca audycję zapytała, czy będzie żałował, gdy Holland wyjedzie z Polski, co miała zapowiedzieć w wywiadzie (mówiła o tym jej córka, nie reżyserka - red.). - Będę żałował, jeśli wyjedzie z kraju - powiedział polityk.

"Piąta kolumna w PO"

- Posłowie, którzy zdecydowali się kandydować z ramienia Platformy, znali program tej partii i wiedzieli, dlaczego ludzie na nią głosują. Jeżeli ich przekonania nie pozwalały na akceptację tego programu, mogli nie startować albo startować z PiS - ocenia reżyserka i nazywa konserwatywną frakcję w PO "piątą kolumną".

- Poseł Godson nie przedstawił się wyborcom jako misjonarz walczący przeciw prawom gejów. W Afryce, z której pochodzi, w wielu krajach homoseksualizm karany jest śmiercią. Czy z taką misją wszedł do polskiego Sejmu? - pyta Agnieszka Holland i podsumowuje: na oszustów nie będę więcej głosować.

Zobacz także
 • Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin i premier Donald Tusk w Sejmie Co Tusk mówił przed wyborami o związkach partnerskich? [PRZYPOMINAMY]
 • Prof. Andrzej Rychard Prof. Rychard: "Liberałowie rosną w siłę. Przysłużył się temu PiS"
 • Agnieszka Holland Agnieszka Holland: Głosowałam na PO, ale na oszustów więcej głosować nie będę
Komentarze (270)
Rostowski odpowiada Holland: Nie będę komentował, czy mi się podobają jej filmy
Zaloguj się
 • his_dudeness

  Oceniono 876 razy 604

  Różnica polega na tym, że film może się podobać lub nie - to sztuka.
  Politykier ma psi obowiązek sprawować się dobrze - to służba, niestety zbyt dobrze płatna i psuje człowieka.
  I co Rostowski ? Ty nawet podatków w Polsce nie płacisz.

 • carlitos35

  Oceniono 644 razy 388

  z tą różnicą krętaczu Rostowski, że na Jej filmy Pan po prostu może nie pójść,
  podczas Ona musiałabay przełknąc żabę przez Was niedopieczoną.
  Albo wyjść "z lokalu", zwanym Polską.
  Kham i krętacz.

 • batura3

  Oceniono 551 razy 377

  Panie Ministrze - w tym wypadku chodzi tylko i wyłacznie!!!!!! o dotrzymywanie obietnic. O nic więcej - Premier Tusk po prostu okłamał mnie jako wyborcę. To wszystko - nie dorabiajmy ideologii do prostych spraw;)))))

 • lina555

  Oceniono 408 razy 322

  Jeżeli p. Holland zrobi kiepski film, to nie wpłynie to na jakość życia p. Rostowskiego, a prawo stanowione dotyczy wszystkich. Posłowie nie są misjonarzami , żyjemy ponoć w wolnym kraju ,p. Ministrze i nie każdy musi wyznawać Pana system wartości.

 • an1005

  Oceniono 388 razy 262

  DZIEKUJE Panu. Wlasnie przypieczetowal Pan moja decyzje. na PO na pewno nie zaglosuje. Pewnie nie bede miala na kogo, ale coz ......

 • maniakon

  Oceniono 167 razy 133

  polska sztuka byla, jest i bedzie, a byla nawet jak nie bylo polski - polskie panstwo za sprawa niewlasciwej polityki mialo nazwijmy to przerwy w istnieniu dlatego na sercu kazdego polaka lezy to aby masza polityka i politycy byli swiadomi swoich zadan poniewaz mimo ze najczesciej nie zdaja sobie z tego sprawy sa oni w sluzbie narodu - my was wynajmujemy i jestesmy waszym pracodawca i kazdy polak lacznie z pania rezyser ma prawo jako wyborca was krytykowac!

 • kukuryku20

  Oceniono 155 razy 115

  Rostowskiemu coś się pokiełbasiło. Mówi mu się, że pożar, a on na to, że nie lubi bigosu. Ten kraj jest wolny dla takich jak on - ludzi, którzy są u władzy i którym się wydaje, że im wszystko wolno. My mamy dosyć ich arogancji i zaślepienia. Ich czas się kończy. Straszne jest to, że polska klasa polityczna jest do cna zdegenerowana i już nic się po niej nie należy spodziewać. Nawet własne słowo, własne obietnice mają za nic. To było tylko oszukiwanie ludzi, żeby dorwać się do koryta.

 • ateofi

  Oceniono 75 razy 57

  Panie Rostowski, dopiero co po cichu odmroziliście rezerwę na Fundusz Kościelny!! Siedź Pan cicho i pokornie, bo nie masz prawa głosu kłamczuchu jeden!

 • no4nwo

  Oceniono 34 razy 28

  Takim cynicznym, chciwym, załganym, aroganckim i dla własnego narodu mającym jedynie pogardę ch*jom, jak tusk, rostowski i reszta tej bandy złodziejów we Francji wpychano łby pod gilotyny. A naród stał na ulicach i placach i patrzył z satysfakcją, jak te łby jeden po drugim spadały do wiadra.

  Tylko rewolucja może odspawać te ryje od koryta z publiczną kasą, tylko rewolucja może zakończyć rabowanie i gnojenie własnego narodu przez jego "wybrańców". Krwawa, czy bezkrwawa, ale tylko rewolucja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje