W południe PiS złoży wniosek o wotum nieufności dla rządu

11.02.2013 08:04
Adam Hofman i Jarosław Kaczyński na posiedzeniu Sejmu

Adam Hofman i Jarosław Kaczyński na posiedzeniu Sejmu (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

W południe PiS złoży wniosek o wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska. Kandydatem na premiera będzie prof. Piotr Gliński. - Za nim stoi "Polska na poważnie" - mówił Adam Hofman w RMF FM.
Nad dokumentem, który PiS upubliczni podczas debaty nad wnioskiem, pracowały tematyczne, kilkuosobowe zespoły posłów PiS. Termin zgłoszenia wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu z prof. Piotrem Glińskim jako kandydatem na premiera był już kilkakrotnie zmieniany. W rozmowie z RMF FM potwierdził, że wniosek zostanie złożony dziś w południe. - Nie składamy tego wotum nieufności, dlatego że Tusk dobrze czy źle negocjował budżet. Chcemy dać szansę całej polskiej klasie politycznej - podkreślił.

"Słyszymy: zajmijcie się gospodarką"

- Jestem przekonany, że to kandydat, który jest w stanie unieść to, co za nim stoi. A za nim stoi "Polska na poważnie", która nie zdziera z obywateli podatków i pieniędzy za fotoradary - wyjaśnił Hofman. Dodał też, że mimo różnicy zdań między nim a prof. Glińskim nie ma konfliktu.

"Polska na poważnie" oznacza według Hofmana przede wszystkim koncentrowanie się na gospodarce. - Polacy nie żyją związkami partnerskimi, Nowicką i Palikotem. Żyją tym, że zapowiada się 30-proc. bezrobocie wśród młodych, że mamy 14 proc. bezrobocia, a to już jest naprawdę alarm. Jak jeżdżę po terenie, to słyszę: zajmijcie się gospodarką - podsumował Hofman.

Zgodnie z artykułem 158 konstytucji Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (231 posłów) na wniosek zgłoszony przez co najmniej 46 posłów i wskazujący imiennie kandydata na premiera.

Zobacz także
Komentarze (100)
Zaloguj się
 • franek-janek

  Oceniono 1 raz 1

  Maja podobne szanse powolac Polski rzad na obczyznie, na przyklad w Gruzji.

 • naw18

  Oceniono 1 raz 1

  Złozyli! Po peregrynacji korytarzami Sejmu w świetle kamer wszystkich stacji! Sam widziałem dumną minę prezesa - nawet jakiś usmiech błąkał mu sie po twarzy. Po czym ... cisza! Wredny Tusk znowu wyskoczyl - tym razem z abykacja papieża! Pambuk nie lubi Pisu cy cós?

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 1 raz 1

  pis to partia wieśniaków:) i przyciuli:)

 • jagger2009

  0

  pan jarek nie daje za wygrana i chwyta sie kazdej mozliwej opcji bo jak stwierdzil poprzedni musi zmienic Polske bo jest to winien mamie i bratu a jak dodamy Jaroslwa Polske Zbaw no to nic dodac nic ujac dziwie sie tylko ze co niektorzy w jego ugrupowaniu nie wygladaja na durni ale tak wlasnie sie zachowuja

 • palo_ma1

  0

  Ah, Benedykt skradł spektakl Jarosławowi.

  Jarosławie, Benedykt wskazał Ci drogę...

 • puszka-3

  Oceniono 2 razy 2

  Hofman,bardzo dobrze słyszysz,"zajmijcię się gospodarką".
  Wasi wyborcy dają wam sygnał że już najwyższy czas przestać grać Smoleńskiem i jako największa partia opozycyjna nadszedł czas aby zająć się gospodarką Polski.
  Ale aby tak się stało musicie swojego Prezesa Kaczyńskiego wysłać na ( nie ) zasłużoną emeryturę.Z nim nic nie zrobicie i przegracie następne wybory( on już to ma we krwi).

 • hanys59

  Oceniono 3 razy 3

  Na poważnie to tylko bez PiS.u.

 • dorjan52

  Oceniono 2 razy 2

  PiSSopatyczna mafia głupieje na potęgę.

 • klarneta8

  Oceniono 7 razy 5

  Jak mogl papiez ze swoja abdykacja przykryc HISTERYVCZNY !!! moment skladania wniosku o VOTUM nieufnosci dla p. premiera TUSKA???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje