W południe PiS złoży wniosek o wotum nieufności dla rządu

11.02.2013 08:04
Adam Hofman i Jarosław Kaczyński na posiedzeniu Sejmu

Adam Hofman i Jarosław Kaczyński na posiedzeniu Sejmu (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

W południe PiS złoży wniosek o wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska. Kandydatem na premiera będzie prof. Piotr Gliński. - Za nim stoi "Polska na poważnie" - mówił Adam Hofman w RMF FM.
Nad dokumentem, który PiS upubliczni podczas debaty nad wnioskiem, pracowały tematyczne, kilkuosobowe zespoły posłów PiS. Termin zgłoszenia wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu z prof. Piotrem Glińskim jako kandydatem na premiera był już kilkakrotnie zmieniany. W rozmowie z RMF FM potwierdził, że wniosek zostanie złożony dziś w południe. - Nie składamy tego wotum nieufności, dlatego że Tusk dobrze czy źle negocjował budżet. Chcemy dać szansę całej polskiej klasie politycznej - podkreślił.

"Słyszymy: zajmijcie się gospodarką"

- Jestem przekonany, że to kandydat, który jest w stanie unieść to, co za nim stoi. A za nim stoi "Polska na poważnie", która nie zdziera z obywateli podatków i pieniędzy za fotoradary - wyjaśnił Hofman. Dodał też, że mimo różnicy zdań między nim a prof. Glińskim nie ma konfliktu.

"Polska na poważnie" oznacza według Hofmana przede wszystkim koncentrowanie się na gospodarce. - Polacy nie żyją związkami partnerskimi, Nowicką i Palikotem. Żyją tym, że zapowiada się 30-proc. bezrobocie wśród młodych, że mamy 14 proc. bezrobocia, a to już jest naprawdę alarm. Jak jeżdżę po terenie, to słyszę: zajmijcie się gospodarką - podsumował Hofman.

Zgodnie z artykułem 158 konstytucji Sejm wyraża Radzie Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (231 posłów) na wniosek zgłoszony przez co najmniej 46 posłów i wskazujący imiennie kandydata na premiera.

Zobacz także
Komentarze (100)
W południe PiS złoży wniosek o wotum nieufności dla rządu
Zaloguj się
 • andrzej.frant

  Oceniono 144 razy 110

  Wniosek bez najmniejszych szans na przegłosowanie.
  Ale Pan Kaczyński już wielokrotnie udowodnił, że żyje w jakiejś alternatywnej rzeczywistości.

 • fakiba

  Oceniono 120 razy 94

  Ciekawe czy w tym uzasadnieniu zostanie podana najważniejsza przyczyna składania tego wniosku czyli ta że Kaczyński chce dorwać się za wszelką cenę do władzy w wyborach nie ma szans o liczy że takim sposobem się uda

 • bnch

  Oceniono 89 razy 75

  Merytorycznie trudno takie rzeczy w ogóle komentować, no bo jak inaczej nazwać wniosek o konstruktywne wotum nieufności partii, która nie ma wystarczającej liczby głosów w Sejmie, by to przegłosować? Dodatkowo wystawia na premiera gościa tak bardzo z kapelusza, że przy nim Marcinkiewicz był wybitnie doświadczonym politykiem. To jest żałosne pląsanie paralityka.

 • jerzysm42

  Oceniono 76 razy 66

  Polska może być krajem, w którym będzie najwięcej premierów w Europie.
  Dzisiaj przybędzie nam premier Gliński, za kilka dni premier Cymański, a znając Palikota, to też będzie premierem.
  Ciekawi mnie też, czy Pawłowicz będzie ministrem kultury w rządzie Glińskiego.

 • spluwa-orginal

  Oceniono 73 razy 63

  " A za nim stoi "Polska na poważnie"...

  Adamku ,ZUS -owski utrzymanku ,za nim stoi kaczor i za sznurki pociaga.

 • pictus57

  Oceniono 68 razy 54

  należy tylko współczuć posłom,że będą musieli wysłuchać tego oratorskiego popisu Kaczora,biedakowi juz nie wystarczają wlepione w niego bezmyślne gały moherów,normalni słuchać go nie chcą,w sejmie na mównicy czas ma ograniczony no to teraz się odkuje i będzie mógł do woli upajać się swoim mlaskaniem,kurna ale sie cieszę,że mam pilota;)

 • tytanxx1

  Oceniono 54 razy 48

  "- Jestem przekonany, że to kandydat, który jest w stanie unieść to, co za nim stoi. A za nim stoi "Polska na poważnie"

  Nie wiem czy Gliński jest w stanie to unieść bo za nim stoi prezes z relikwią ze św. Tutki w jednej łapie, z pochodnią w drugiej i żądzą zemsty w oczach.

 • chi_neng1

  Oceniono 49 razy 41

  Oj, witamy ponownie wcielanie w zycie fantazji Don Quijote de la Mancha (czytaj :Kaczy Grod ) .....:).

  Zatesknilismy za nim, po tak dlugotrwalej ciszy :)

 • xarte

  Oceniono 49 razy 39

  LOL
  Strategia polityczna Jarosława Kaczyńskiego.
  Rozdział I
  Może tym razem się uda.
  Koniec

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje