Rząd USA zapłaci milion dolarów za informacje o zabójcy policjantów

11.02.2013 06:40
USA: Obława na byłego policjanta. Podejrzany o zastrzelenie 3 osób

USA: Obława na byłego policjanta. Podejrzany o zastrzelenie 3 osób (Fot. Julie Jacobson AP)

Władze USA zaoferowały milion dolarów nagrody za informacje mogące doprowadzić do zatrzymania byłego policjanta z Los Angeles Christophera Dornera. Jest on podejrzany o zabicie dwóch policjantów i córki funkcjonariusza.
33-letni Dorner, który wypowiedział "prywatną wojnę" swoim byłym kolegom z policji w Los Angeles, poszukiwany jest przez policję na terenie całej południowej Kalifornii. Oskarża ich o zrujnowanie jego kariery i prześladowania na tle rasowym. Twierdzi też, że jego bezpośrednia przełożona brutalnie traktowała zatrzymanego cierpiącego na chorobę psychiczną.

Dorner, który jest Afroamerykaninem, podejrzewany jest o zastrzelenie córki byłego wysokiej rangi funkcjonariusza policji i dwóch policjantów.

W czwartek policja odnalazła w pobliżu ośrodka sportów zimowych Big Bear Lake, położonego w górach w odległości ok 150 km na wschód od Los Angeles, spaloną półciężarówkę, która prawdopodobnie należała do Dornera. W pojeździe znaleziono też sprzęt biwakowy i broń. Władze apelują do mieszkańców okolicznych terenów o ostrożność, bowiem poszukiwany jest niebezpieczny i dobrze uzbrojony.

Zobacz także
Komentarze (49)
Zaloguj się
 • klossbruner

  Oceniono 1 raz 1

  I gdzie jest te rownouprawniwnie w USA? Milion dolarow nagrody powinno byc za kazde informacje na temat codziennych morderstw w Ameryce. Tutaj mamy do czynienia z uprzywilejowaniem ofiar. Zabicie zwyklego czlowieka a czlowieka policjanta pokazuje przyklad- ktore zycie jest wazniejsze.

 • klossbruner

  Oceniono 1 raz 1

  USA to rezim policyjno- militarny. Policja najpierw strzela, a potem pyta. Kazdy policjant to legalny morderca, ma licencje na zabijanie. System robi przesiew ludnosci , tych nieposlusznych usuwa. Zamordyzm dzieje sie kazdego dnia. I ten kraj rozpowszechnia swoja demokracje na swiat...

 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 0

  Z tym Afroamerykaninem to wcale nie jest takie głupie, zwłaszcza w polskich gettach gdzie wymowa szwankuje…

  Są 2 określenia dla Murzyna, oba mają identyczną pierwszą sylabę która na domiar złego w obu jest akcentowana czyli jedyna dobrze słyszalna dla ucha anglosaskiego…. Pierwsze to Negro , prawnie dopuszczalne, nie obraźliwe, termin naukowy. Drugie to nigger czyli czarnuch, wysoce obraźliwe, karalne, tak więc napisałem konsekwentnie małą literą, bo nie mam nic do stracenia….
  Natomiast Afroamerykanina trudno pomylić w wymowie z czymkolwiek.

  Konia z rzędem tym nielicznym w polskich gettach którzy rozróżniają te terminy, zwłaszcza w wymowie, a przecież polaki obrażają się z czarnuchami nie w pismach procesowych…

 • ulebyk

  Oceniono 4 razy 0

  Mogę dać za darmo informacje odnośnie miejsca pobytu mordercy, żydowskiego, stalinowskiego bydlaka Stefana Szechtera (brata Adasia Michnika). Lecz nie zda się ona na wiele bo bydlak ten ma gwarancje nietykalności od III RP.

 • monkeysoundsystem

  Oceniono 1 raz 1

  Już zdjęte z głównej :D Szybko!

 • muzzyczny

  Oceniono 1 raz -1

  donosicielowi najperw obiecają milion potem nie dadzą i oskarżą o ukrywanie
  2 pieczenie na jednym ogniu

 • canabissativa

  Oceniono 4 razy 2

  ... i pare milonow na uciszenie morderstw policji

 • zdupylogin123

  Oceniono 3 razy -1

  To był Brunon K

 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 6 razy 0

  Christoper wyrwał chwasty. Mam nadzieje że jeszcze odwali kilku pączkojadów z usmenskiej psiarni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje