Sondaż: Kaczyński i Tusk powinni już odejść na emeryturę

Jarosław Kaczyński i Donald Tusk

Jarosław Kaczyński i Donald Tusk (Fot. Agencja Gazeta)

Połowa Polaków chciałaby, żeby Donald Tusk odszedł z polityki. 61 proc. oczekuje tego od Jarosława Kaczyńskiego - pisze "Rzeczpospolita", opierając się na wynikach sondażu Homo Homini.
Polacy mają już dość liderów, którzy od kilku lat monopolizują scenę polityczną w Polsce. W zleconym przez "Rz" sondażu połowa ankietowanych przyznała, że Donald Tusk powinien odejść z polityki. Takie przekonanie wyraża też 17 proc. wyborców PO.

W odniesieniu do Jarosława Kaczyńskiego takie życzenie wyraziło 61 proc. pytanych. Nowego lidera na czele partii chętnie widziałoby 19 proc. sympatyków PiS.

Zdaniem Rafała Chwedoruka, politologa cytowanego przez "Rz", niechęć do Jarosława Kaczyńskiego osiągnęła już górny pułap, natomiast w odniesieniu do lidera partii rządzącej negatywne emocje będą narastały. Dla obu polityków ważniejszy będzie jednak żelazny elektorat, który ciągle mają.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej "

Komentarze (110)
Sondaż: Kaczyński i Tusk powinni już odejść na emeryturę
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 375 razy 283

  Kaczyński całe życie dołki kopał pod kim się dało to można by mu przyznać wcześniejszą emeryturę górniczą i jeszcze dodać parę lat za szkodliwe warunki za bycie wiecznie w opozycji

 • niktwazny126

  Oceniono 303 razy 245

  Dlaczego na emeryturę? do pracy za średnią krajową. Niech zobaczą, jak życie wygląda, gdy za 1300 trzeba utrzymać rodzinę, albo przynajmniej mieszkanie i kota. Bez służbowej limuzyny i innych luksusów. A może Jarek do klasztoru? Tam sobie rączek nie ubrudzi.

 • res_republika

  Oceniono 135 razy 123

  Nie ma to jak pomarzyc w poniedzialek z rana...

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 131 razy 85

  Tusk emeryture spędzi jako szef rady europy, kaczyński jako pierdoła. Ot, subtelna różnica.

 • chi_neng1

  Oceniono 121 razy 59

  Mysle, ze Kaczynski zdecydowanie powinien sam pojac te decyzje, i to jak najszybciej.

  Wypoczynek nalezy mu sie, a szczegolnie po tych jego wyczynach w czasie ostanich 3 lat.

  Jesli chodzi o premiera, uwazam, ze "wiekowo" ma jeszcze czas.

  Natomiast pytanie jest na ile ma sily. energii i kurazu by przeprowadzi to, czego spoleczenstwo ( nie partia ) sobie zyczy ?
  Ostatnie 3 lata, za zasluga tego pierwszego, a takze problemow "we walsnym gronie", nalezy objektywnie stwierdzic "zdarly" ( albo raczej nadwyrezyly) jego energie a przede wszystkim zdolnosc realizowania zyczen wyborcow.
  Byc moze, ze idea objazdu Polski zmieni ten stan rzeczy, czego mu zycze, bo sobie na to naprawde zasluzyl, jak malo kto.

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 114 razy 56

  Jaruś mógłbyś w końcu odpuscić i wyjść za mąż np. za Adasia Hofmasia , to zawsze nienagannie umalowany i wypacykowany laluś w twoim stylu Małpko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje