Sondaż: Kaczyński i Tusk powinni już odejść na emeryturę

11.02.2013 06:21
Jarosław Kaczyński i Donald Tusk

Jarosław Kaczyński i Donald Tusk (Fot. Agencja Gazeta)

Połowa Polaków chciałaby, żeby Donald Tusk odszedł z polityki. 61 proc. oczekuje tego od Jarosława Kaczyńskiego - pisze "Rzeczpospolita", opierając się na wynikach sondażu Homo Homini.
Polacy mają już dość liderów, którzy od kilku lat monopolizują scenę polityczną w Polsce. W zleconym przez "Rz" sondażu połowa ankietowanych przyznała, że Donald Tusk powinien odejść z polityki. Takie przekonanie wyraża też 17 proc. wyborców PO.

W odniesieniu do Jarosława Kaczyńskiego takie życzenie wyraziło 61 proc. pytanych. Nowego lidera na czele partii chętnie widziałoby 19 proc. sympatyków PiS.

Zdaniem Rafała Chwedoruka, politologa cytowanego przez "Rz", niechęć do Jarosława Kaczyńskiego osiągnęła już górny pułap, natomiast w odniesieniu do lidera partii rządzącej negatywne emocje będą narastały. Dla obu polityków ważniejszy będzie jednak żelazny elektorat, który ciągle mają.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej "

Zobacz także
Komentarze (110)
Zaloguj się
 • zoil44elwer

  0

  Niech "pracują" do śmierci jak K Wojtyła!

 • konrad.ludwik02

  0

  Panie Chwedoruk & Co: na emeryturę trzeba sobie zasłużyć, czyli ją wypracować! U tych panów - brak pozytywnych efektów, ergo - na emeryturę musieliby jeszcze długo popracować, ale czy się tego - w ich wieku, zdążą nauczyć?

 • gobi05

  0

  Nie chodzi o liderów, tylko o model partyjny, bardzo odległy od demokracji.
  Partie wodzowskie od dwudziestu lat dominują w polskiej polityce, a efekty odczuwa (prawie) każdy obywatel.

  Ordynację wyborczą pozostawioną przez Jaruzelskiego trzeba zmienić.

 • arno-ger

  Oceniono 1 raz 1

  już dawno stwierdzono, ze w elektoracie i to w znacznej jego części panuje przekonanie, ze każdy nowy polityk będzie lepszy od poprzedniego, tymczasem fakty jak to zbadano w większości przypadkow temu przecza. Nie bez przyczyny więc powstalo porzekadlo, ze "po złym panie jeszcze gorszy nastanie" !

 • vandalia

  Oceniono 2 razy 2

  Jakby Kaczyński "abdykował" to Tuskowi od razu by wrócił ten pazur, dzięki któremu PO wygrała wybory w 2007. Załamanie Tuska zaczęło się w Smoleńsku. Przez szacunek dla ofiar nie mógł prowadzić ostrej i rzeczowej polemiki z tą histerią, jaka się wtedy rozpętała, i - niestety - trwa. Ja bym go jeszcze nie skreślała. Potrzebny mu psychiczny odpoczynek, ale media go karcą nawet za zwykły, krótki urlop, tak jakby Premier nie był człowiekiem.
  Pamiętajcie, że na schedę po Kaczyńskim czeka całe stado cynicznych karierowiczów, przez niego samego wychowanych - a oni już ŻADNYCH zasad nie mają.

 • boguch13d

  Oceniono 2 razy 0

  Jarosław Kaczyński może sobie odejść i powinien, bo hece nielicujące z jego pozycją głównego opozycjonisty, jakie wyprawia, wykręcając się od odpowiedzialności politycznej z Kraj osobą profesora Piotra Glińskiego, wystarczająco go dyskwalifikują jako polityka; natomiast Homo homini może razem z "Rzeczpospolitą" sobie kombinować i medytować ile wlezie, do woli, Tuskowi to ujmy nie przyniesie, ani nie zaszkodzi.

 • aguaress

  Oceniono 2 razy 0

  jaka qrwa emeryture do chooja wacka??? do roboty nieroby yebane!!!! do 75 roku zycia zapie...c !

 • tp70

  Oceniono 3 razy 1

  Osobiście uważam, że takiego premiera jak Tusk zwyczajnie nie mieliśmy. W tej całej sytuacji kryzysu i wewnętrzne,j na głowie tego Kaczyńskiego, Rydzyka, Sakiewicza, którzy w najmnieszym stopniu nie byli partnerami do rozmowy, debaty tylko w podły nieustający sposób podkładali Tuskowi nogę.
  Będę głosował na Tuska i PO. To jest uczciwy człowiek świetnie znalazł się wśród liderów EUropy. !!!

 • chlumy

  0

  no to by było w Polsce bezkrólewie...hmm niedobrze, bo myślałam, że tron jest dożywotni i w dodatku dziedziczny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje