Orędzie Donalda Tuska w TVP: W najbliższych miesiącach ruszam w Polskę [WIDEO]

10.02.2013 20:36
Słynny Tuskobus znów będzie jeździł po całej Polsce? Donald Tusk zapowiedział w spocie wyemitowanym w TVP1 konsultacje ws. wydawania środków unijnych. - W najbliższych miesiącach ruszam w Polskę - podkreślił. Premier podziękował również Polakom, za to, że "od lat konsekwentnie opowiadają się za Europą".
Tusk podczas specjalnego wystąpienia w TVP podkreślił, że rząd ma plan korzystania ze środków europejskich, ale - jak zaznaczył - chce go dopasować do lokalnych potrzeb. - Będziemy organizować spotkania i konsultacje. Zamierzam się w nie osobiście zaangażować. Chcę z państwem o tym wszystkim rozmawiać, w każdym polskim mieście, województwie. W najbliższych miesiącach ruszam w Polskę - powiedział.

- Będziemy budować. Dokończymy sieć dróg, unowocześnimy koleje i komunikację miejską, zainwestujemy w opiekę zdrowotną i edukację. Znajdą się pieniądze dla małych i średnich przedsiębiorstw. Szczególne wsparcie zagwarantujemy polskim rolnikom - dodał Tusk.

Tusk: Dziękuję Państwu za mądrość

- Polacy od lat konsekwentnie opowiadają się za Europą. Wszyscy wiedzą, że my tu w Polsce jesteśmy za wspólną Europą. Za tę mądrość chciałbym serdecznie każdemu z państwa podziękować. Bez tego nic byśmy na żadnych szczytach w Brukseli nie zdziałali - powiedział premier.

Jak dodał, Unia Europejska ma swoje wady, ale również wielką zaletę - niesie w sobie dobro i bezpieczeństwo. - W jakiej innej cywilizacji, na jakim innym kontynencie, jedne państwa oddają dobrowolnie innym państwom swoje pieniądze? I to nie w ramach jakiejś jednorazowej pomocy humanitarnej. Dają pieniądze i mówią "chcemy, żebyście byli dzięki temu tak bogaci jak my, chcemy, żebyśmy wszyscy żyli na mniej więcej tym samym poziomie - zaznaczył Tusk.

Polska największym beneficjentem budżetu

Tusk nawiązał do budżetu UE na lata 2014-2020 wypracowanego w piątek po trwających grubo ponad dobę negocjacjach. Budżet UE jest mniejszy od poprzedniego o 38 mld euro.

Polska otrzyma 105,8 mld euro, czyli o prawie 4 mld euro więcej niż w poprzednim budżecie, w tym na politykę spójności 72,9 mld euro, a na politykę rolną 28,5 mld euro. - To jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu - mówił po zakończonym szczycie UE premier.

Zobacz także
Komentarze (549)
Orędzie Donalda Tuska w TVP: W najbliższych miesiącach ruszam w Polskę [WIDEO]
Zaloguj się
 • gr_ub_y

  Oceniono 392 razy 138

  O rany... ratuj się kto może!

  To już chyba 9 ofensywa i 3-cie expose?

  Czy znowu mamy dać najjaśniejszemu panu 100 dni spokoju?

 • sb_slav

  Oceniono 885 razy 373

  Miałeś 7 lat i goowno zrobiłeś, a przepraszam - zrobiłeś: wiek emerytalny do góry, słupki emigracji do góry, ściślejsza współpraca z klerem, wzrost zatrudnienia - w biurokracji:), podatki do góry, 1047 radarów na tysiąc-czterdziesto-siedmio lecie Polski, utrącenie w zarodku afer komisji majątkowej, mira i zbycha, najwyższe bezrobocie od lat, najwięcej inwigilowanych obywateli w Europie, rozdawnictwo przywilejów i nagród, zwiększenie budżetu na kancelarię prezydenta i premiera.

  Dopisujcie, bo nie idzie tych sukcesów spamiętać:)

 • 2romki

  Oceniono 374 razy 188

  Tusk mnie coraz bardziej irytuje. Mam liberalne poglądy, nie jestem eurosceptykiem, toleruję LGBT, związki partnerskie, ale tej populistycznej merytoryki znieść po prostu nie mogę.

 • hamlet1111

  Oceniono 390 razy 166

  Jak na premiera którego tydzień rozpoczyna się we wtorek a kończy w czwartek, w międzyczasie spędzając kilka tygodni w Dolomitach na nartach to dosyć odważna deklaracja. Ale, nie ma co się denerwować i nie dowierzać. Nic jak zwykle z tego nie będzie. Ten premier jeszcze nigdy nie spełnił żadnej obietnicy, która nie dotyczyłaby bezpośrednio podwyżek podatków:)

 • mariatg8

  Oceniono 317 razy 143

  Donek ! Siedź na doooopie , bo cię skasują twoje własne fotoradary . Nowak tak ci je porozstawiał , że zanim przejedziez pół tej trasy , zabiorą ci prawko .

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 202 razy 96

  Tylko się Donaldzie za szybko nie przemieszczaj, bo cię fotoradar namierzy.

 • lava71

  Oceniono 128 razy 90

  Nikt Tuskowi nie powiedział, że jest oszukiwany i że naród go nie kocha?

 • slade1972

  Oceniono 96 razy 66

  Jezus rozmnożył chleb i ryby
  Tóżk jest lepszy bo rozmnożył
  Urzędników, wiek emerytalny i podatki!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje