Orędzie Donalda Tuska w TVP: W najbliższych miesiącach ruszam w Polskę [WIDEO]

10.02.2013 20:36
Słynny Tuskobus znów będzie jeździł po całej Polsce? Donald Tusk zapowiedział w spocie wyemitowanym w TVP1 konsultacje ws. wydawania środków unijnych. - W najbliższych miesiącach ruszam w Polskę - podkreślił. Premier podziękował również Polakom, za to, że "od lat konsekwentnie opowiadają się za Europą".
Tusk podczas specjalnego wystąpienia w TVP podkreślił, że rząd ma plan korzystania ze środków europejskich, ale - jak zaznaczył - chce go dopasować do lokalnych potrzeb. - Będziemy organizować spotkania i konsultacje. Zamierzam się w nie osobiście zaangażować. Chcę z państwem o tym wszystkim rozmawiać, w każdym polskim mieście, województwie. W najbliższych miesiącach ruszam w Polskę - powiedział.

- Będziemy budować. Dokończymy sieć dróg, unowocześnimy koleje i komunikację miejską, zainwestujemy w opiekę zdrowotną i edukację. Znajdą się pieniądze dla małych i średnich przedsiębiorstw. Szczególne wsparcie zagwarantujemy polskim rolnikom - dodał Tusk.

Tusk: Dziękuję Państwu za mądrość

- Polacy od lat konsekwentnie opowiadają się za Europą. Wszyscy wiedzą, że my tu w Polsce jesteśmy za wspólną Europą. Za tę mądrość chciałbym serdecznie każdemu z państwa podziękować. Bez tego nic byśmy na żadnych szczytach w Brukseli nie zdziałali - powiedział premier.

Jak dodał, Unia Europejska ma swoje wady, ale również wielką zaletę - niesie w sobie dobro i bezpieczeństwo. - W jakiej innej cywilizacji, na jakim innym kontynencie, jedne państwa oddają dobrowolnie innym państwom swoje pieniądze? I to nie w ramach jakiejś jednorazowej pomocy humanitarnej. Dają pieniądze i mówią "chcemy, żebyście byli dzięki temu tak bogaci jak my, chcemy, żebyśmy wszyscy żyli na mniej więcej tym samym poziomie - zaznaczył Tusk.

Polska największym beneficjentem budżetu

Tusk nawiązał do budżetu UE na lata 2014-2020 wypracowanego w piątek po trwających grubo ponad dobę negocjacjach. Budżet UE jest mniejszy od poprzedniego o 38 mld euro.

Polska otrzyma 105,8 mld euro, czyli o prawie 4 mld euro więcej niż w poprzednim budżecie, w tym na politykę spójności 72,9 mld euro, a na politykę rolną 28,5 mld euro. - To jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu - mówił po zakończonym szczycie UE premier.

Zobacz także
Komentarze (549)
Zaloguj się
 • gr_ub_y

  Oceniono 392 razy 138

  O rany... ratuj się kto może!

  To już chyba 9 ofensywa i 3-cie expose?

  Czy znowu mamy dać najjaśniejszemu panu 100 dni spokoju?

 • mecenasik100

  Oceniono 1 raz -1

  że tak się zapytam...co to za cyrk??www.youtube.com/watch?v=JpAcO5MTFow

 • mecenasik100

  Oceniono 1 raz -1

  Panie i Panowie..hmm jest dobrze..jest coraz lepiej.musicie,musicie,musicie..robić do śmierci..i płacić za wszystko..a emeryturaa..hmmm ciesz się że masz robote!!

 • amron53

  Oceniono 1 raz -1

  I co stary kanciarzu chcesz nam obiecać? związki partnerskie? że przestaniesz czołgać się przed klerem? że wykończysz drobnych przedsiębiorców, harujących 16 godz. na dobę, by przeżyć? spadaj przyjacielu Gowina...i Kościoła...

 • krysztofiak1963

  0

  To akcja generalnie celem rozbicia elektoratu Ruchu palikota - PO szuka wsparcia na prowincji, bo słupki sondażowe opadaja. O sytuacji i strategii PO, poczytacie tutaj
  blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/666114,gwalt-na-palikocie---czyli-o-tym-jak-lewica-leka-sie-kaczynskiego.html
  Plany walki medialnej z Palikotem zostały pokrzyżowane przez Benedykta. Za dwa dni publiczność przestanie interesować się burleską wyreżyserowaną przez siły polityczne związane z „Gazetą Wyborczą”, a zajmie się tajemnicami watykańskimi. Gdyby nie Benedykt, którego Janusz Palikot nie darzy sympatią, akcja agresji przeciwko niemu, byłaby prowadzona przez kilka tygodni, aż do momentu, w którym słupki sondażowe pokazałyby wzrost poparcia dla PO i SLD.

 • tupolew71

  Oceniono 2 razy -2

  Ty się psycholu DO ROBOTY zabierz, a nie wycieczki sobie urządzasz. Od jeżdzenia po kraju los ludzi się nie poprawi oszuście jeden! Cię dorwę to ci nogi z d... powyrywam !

 • kararaka

  Oceniono 3 razy 1

  Skąd taki żałosny osobnik znalazł się w polityce, póżniej w sejmie a ostatecznie w rządzie który tak naprawdę nie rządzi i nierządem stoi.

 • goodwater

  Oceniono 3 razy 1

  Tusk siedź na d.pie i zajmij się gospodarką. Pewnie co tydzień samolocikiem do Gdańska?

 • kruk51

  Oceniono 2 razy 0

  Tusek nie truj dupy ! To ty draniu nas okradłeś i zmarnowałeś publiczne pieniądze ! Kiedy draniu zniknie u nas
  bezrobocie ! Ty o tym ani nie myślisz ! Miałeś być premierem Polaków, jesteś premierem żydów, liberałów, aferzy
  stów, złodziei. Kiedy wróci do Polski nasza młodzież która z twojej przyczyny opuściła kraj ! I twój koniec się już
  zbliża. Nie o tumanisz już skrzywdzonego i ograbionego narodu. Siedź lepiej na dupie w chałupie bo Ci się
  może coś złego przydarzyć ! O czym zresztą mówią przepowiednie ! Tragedia Tupolewa będzie cię prześladować aż do śmierci. Spokoju nie zaznasz !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje