Zamach na polskiego ambasadora w Iraku? Wybuchła mina pułapka

10.02.2013 15:10
Bogdan Klich i generał Lech Stefaniak ambasador Polski w Iraku

Bogdan Klich i generał Lech Stefaniak ambasador Polski w Iraku (mon.gov.pl)

Wczoraj, ok. 30 km od Kirkuku, na drodze, którą jechała kolumna samochodów ambasadora RP, wybuchła mina pułapka. - Nie wiemy, czy ambasador był celem. To ruchliwa trasa - mówi TOK FM rzecznik MSZ. W wybuchu nikt nie ucierpiał.
Jako pierwsza informację podała "Rzeczpospolita". Wybuch miał nastąpić pod jednym z jadących samochodów, w których przemieszczał się generał Lech Stefaniak, ambasador RP w Bagdadzie. Rzecznik MSZ jednak tego nie potwierdził.

- Nie wiemy też, czy celem miny pułapki, która na szczęście nikogo nie zraniła, był ambasador. Trasa Kirkuk - Bagdad, którą się poruszał ambasador, była pełna samochodów - mówi Marcin Bosacki, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

"Dwa draśnięte samochody"

W sprawie wybuchu prowadzone jest śledztwo. - Na szczęście wybuch nie był mocny, samochody są opancerzone. Dwa, nawet nie można powiedzieć uszkodzone, tylko lekko draśnięte polskie samochody mogły jechać dalej - dodaje Bosacki.

W Iraku prawie codziennie dochodzi do zamachów. W tym tygodniu co najmniej 31 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w serii ataków, do jakich doszło w zdominowanych przez szyitów regionach Iraku. Samochody pułapki eksplodowały na targowiskach w Bagdadzie i Szomali na południe od stolicy.

Zobacz także
Komentarze (59)
Zaloguj się
 • wasserski

  Oceniono 1 raz 1

  Polscy HARCERZE byli skuteczniejsi od talibów 1.02.44 zatłukli w Warszawie franka kuczerę,dowódcę SS,
  zabrali mu broń osobistą WALTEHR,tym pistoletem szczyci się dziś Muzeum Wojska Polskiego,następnego dnia 2.02.1944 żołnierze GG rozstrzelali 100 zakładników. Wznowili rozstrzeliwania 1.08 1944

 • zgr-edo

  Oceniono 3 razy 3

  dziwne ,że takie stanowisko pełni mundurowy, poza tym na cholerę nam w tym kraju ambasada, skoro nie prowadzimy tam żadnych interesów. Proponuję do Iraku wysłać Suchocką , a generała z wąsami do Watykanu.

 • icc217

  Oceniono 3 razy 3

  General ambasadorem?
  Swoja droga niezle wypasiony ...

 • kharper

  Oceniono 2 razy 2

  to bombonierki i cukierki wdziecznych

 • kireta21

  Oceniono 2 razy 0

  Tam od razu zamach, po prostu demokracja w wydaniu bliskowschodnim.

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 6 razy -4

  Cholerne talibany. Mam nadzieję, że nasi ukarzą ich adrkwatnie.

 • guantanamo_all_inclusive

  Oceniono 2 razy 0

  test zbanowania 12345678

 • plumgazeta

  Oceniono 5 razy -1

  90 procent wiadomości GW podaje za rzeczpospolitą.
  Bez niej nie mieliby co pisać.
  Bo autorskie wypociny sa głupawe.

 • maniakon

  Oceniono 8 razy 6

  i pomyslec ze moi wujowie tam pracowali jako inzynierowie i budowali ten kraj ale pazernosc na rope byla zbyt silna i zrobilismy z tych ludzi nedzarzy a z dzieci kalekie sieroty zebrajace na ulicach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje