Prezydent Iranu: Nie możecie celować z broni i potem spodziewać się negocjacji

10.02.2013 15:07

Fot. Vahid Salemi AP

Irański prezydent Mahmud Ahmadineżad w przemówieniu z okazji 34. rocznicy zwycięstwa rewolucji islamskiej zapowiedział, że Teheran nie będzie rozmawiać pod presją o swym programie atomowym, lecz zgodzi się na dialog "bez wycelowanej w niego broni".
W swym wystąpieniu Ahmadineżad przyjął bardziej koncyliacyjny ton niż przywódca duchowo-polityczny, ajatollah Ali Chamenei, który w czwartek odrzucił amerykańską propozycję podjęcia bezpośrednich dwustronnych rozmów o programie atomowym Iranu.

"Jeśli przestaniecie celować, będę z wami negocjował "

- Nie możecie celować z broni do narodu irańskiego i potem spodziewać się, że zechce z wami negocjować. Jeśli przestaniecie celować, będę z wami negocjował - mówił prezydent Ahmadineżad do tłumu zebranego na placu Azadi (Wolności) w Teheranie, nawiązując do oferty złożonej Iranowi przez wiceprezydenta USA Joe Bidena podczas niedawnej Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Pomimo zapowiedzi Ahmadineżada sygnalizującej chęci rozmów, ostatnie słowo we wszystkich kluczowych kwestiach dotyczących Iranu ma Chamenei.

Zobacz także
Komentarze (84)
Prezydent Iranu: Nie możecie celować z broni i potem spodziewać się negocjacji
Zaloguj się
 • jonas33

  Oceniono 55 razy 27

  Ludzie zobaczcie sobie jak siostry radwańskie zostały potraktowane przez zydowskich kibiców na trybunach ich obrzydliwe wyzwiska pod adresen naszych dziewczyn przekroczyły wszelkie granice były antypolskie rasistowskie wręcz obrzydliwe gazeta zydowska siedzi cicho jednak kiedy tylko cokolwiek w ich mniemaniu obraża żydów reaguje z wielkim animuszem Jak wypowiedź znanej aktorki niedawno Ludzie zydzi zaczynaja nam rozwalać kraj skłócać polaków jednocześnie wyłudzają w polsce majątek wielkiej wartości jak np ratusz z lodzi za ktory już zapłacono w latach 60 tych żydzi z wielkiej brytanii dostali 18 mln tłumaczyli się że nie wiedzieli iż już rodzinka kasę wzieła

 • jezierskiadam

  Oceniono 82 razy 24

  Gunter Grass skrytykował politykę zagraniczną Izraela. I zaczęło się. Gunter Grass bardzo dobrze zrobił. Dawno pisałem (mniej więcej) to samo co on, ale mnie mało kto czyta.
  A tu skutek był piorunujący. Najbardziej w tym wszystkim dziwi mnie, że podobno premier Izraela Netanjahu zupełnie nadzwyczajnie wypadł w testach IQ. Ciekawe, co to były za testy i kto je przeprowadził?

  Ale po kolei.

  Wiecej: www.eioba.pl/a/3v3l/pacyfizm-jako-wyzsza-forma-antysemityzmu#ixzz2KVerIuwZ

 • imag.imag

  Oceniono 27 razy 21

  Pokażcie zdjęcia Irańczyków przy przechwyconym "niewidzialnym" amerykańskim dronem!!

 • kola

  Oceniono 52 razy 18

  /post ocenzurowany przez judeo-cenzurę GazWybu:

  Przyzwoici Polacy i wszyscy ludzie dobrej woli na całym świecie życzą bratniemu narodowi irańskiemu i jego prezydentowi Mahmudowi Ahmadineżadowi osiągnięcia wszystkich, nawet najbardziej odległych, celów :)

  Atom dla Iranu.

 • ja_mowie_to_co_mysle

  Oceniono 66 razy 18

  To pier,dolony moderator to chyba żyd, kliknąłem forumowiczowi "kola" na plus a wyskoczyły trzy minusy.

 • rabbinhood

  Oceniono 21 razy 13

  Błogosławieni Pokój czyniący, albowiem do Nich należeć będzie Królestwo Niebieskie...

 • pro-contra

  Oceniono 13 razy 9

  Dziwne, że jakoś nikt nie jojczy nad zagrożeniem ze strony agresywnego Pakistanu, wyposażonego przez Jankesów w broń atomową.

 • pro-contra

  Oceniono 10 razy 6

  "...Pomimo zapowiedzi Ahmadineżada sygnalizującej chęci rozmów, ostatnie słowo we wszystkich kluczowych kwestiach dotyczących Iranu ma Chamenei. ".
  Phi, a to ci rewelacja, bo przecież jest to państwo muzułmańskie, czyli cywilizacyjnie "zacofane".

  Pomówmy o tym, KTO w Polsce ma najwięcej do powiedzenia, bo NAPEWNO to nie jest rząd ani parlament.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje