Prezydent Iranu: Nie możecie celować z broni i potem spodziewać się negocjacji

10.02.2013 15:07

Fot. Vahid Salemi AP

Irański prezydent Mahmud Ahmadineżad w przemówieniu z okazji 34. rocznicy zwycięstwa rewolucji islamskiej zapowiedział, że Teheran nie będzie rozmawiać pod presją o swym programie atomowym, lecz zgodzi się na dialog "bez wycelowanej w niego broni".
W swym wystąpieniu Ahmadineżad przyjął bardziej koncyliacyjny ton niż przywódca duchowo-polityczny, ajatollah Ali Chamenei, który w czwartek odrzucił amerykańską propozycję podjęcia bezpośrednich dwustronnych rozmów o programie atomowym Iranu.

"Jeśli przestaniecie celować, będę z wami negocjował "

- Nie możecie celować z broni do narodu irańskiego i potem spodziewać się, że zechce z wami negocjować. Jeśli przestaniecie celować, będę z wami negocjował - mówił prezydent Ahmadineżad do tłumu zebranego na placu Azadi (Wolności) w Teheranie, nawiązując do oferty złożonej Iranowi przez wiceprezydenta USA Joe Bidena podczas niedawnej Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Pomimo zapowiedzi Ahmadineżada sygnalizującej chęci rozmów, ostatnie słowo we wszystkich kluczowych kwestiach dotyczących Iranu ma Chamenei.

Zobacz także
Komentarze (84)
Zaloguj się
 • mohel_z_lelowa

  Oceniono 2 razy 2

  iemcy reprezentujące USA porozumiewały się/mediowały z AlQuidą w jakiejś sprawie. Nie podano więcej szczegółów. Chwilę później się zaczęło i muzułmańscy ekstremiści znaleźli się nagle w Egipcie i Libii walcząc z lokalną władzą. Gdy w Afryce zakończono sponsorowany przez USA przewrót, muzułmańskich bojowników przerzucono do Syrii. Ci co walczą z Assadem nie są wszak realnymi obywatelami Syrii, o tym się nie mówi. Również mało kto mówi, że według śledztwa przeprowadzonego przez Ligę Arabską wykazano, że zdecydowana większość tych band podpalających Syrię jest uzbrojona w amerykańską broń. Mogli ją dostać tylko na dwa sposoby, albo od USA albo od Izraela. Cała ta arabska wiosna ludów w gruncie rzeczy to projekt CIA i Mossadu mający na celu zniszczenie lub zdestabilizowanie sojuszników Ahmadineżada przed planowaną żydowską napaścią na Iran

 • kamyk39

  Oceniono 1 raz 1

  pamietacie "os zla"
  Termin ten czy pojecie polityczne utworzyl dawid Frum (mozna se sprawdzic
  na przystwce mozgowej czyli internecie).
  jeog mama Brabara czytala jedyne sluszne wiadomosci w Kanadzie.

  Sam Dwid 2-3 lata temu ocenial jak Polska kocha USA i takie tam bzdety.

  Walka idzie nie na zarty "psy walczyly jak lamparty"

 • romikus

  Oceniono 6 razy -2

  Bracia Muzułmanie
  Allah jest naszym Bogiem, Koran naszą konstytucją, dżihad naszą drogą , a śmierć w imię Boga największym pragnieniem muzułmanina.

 • cezar85

  Oceniono 3 razy 1

  chcemy rozmawiać bo łatwiej was będzie trafić przez stół

 • pismaki_klamia

  Oceniono 10 razy 2

  ->wiejski.idiota W Iranie żyje od dawna dość duża populacja Żydów, którzy są na tyle zadowoleni z życia tam, że nie chcieli przenieść się do Izraela pomimo znacznych zachęt finansowych ze strony syjonistów.
  To tak żebyś wiedział, jak bardzo idiotyczny jest twój komentarz.

 • pro-contra

  Oceniono 13 razy 9

  Dziwne, że jakoś nikt nie jojczy nad zagrożeniem ze strony agresywnego Pakistanu, wyposażonego przez Jankesów w broń atomową.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje