Nowy rozkład. Mniej pociągów, dłuższe przejazdy

11 stycznia, pociąg na łódzkim dworcu

11 stycznia, pociąg na łódzkim dworcu (Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta)

Od dzisiaj obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Ruszają remonty na Centralnej Magistrali Kolejowej, a to oznacza mniej pociągów m.in. na trasie z Warszawy do Krakowa, Katowic i Wrocławia.
Nowy rozkład ma obowiązywać do 13 kwietnia. Potem kolejarze zapowiadają kolejne zmiany. Utrudnienia m.in. na trasie z Warszawy do Krakowa. Od dzisiaj nie kursuje ekspres "Lajkonik". Czas przejazdu niektórych pociągów może się wydłużyć o kilka, kilkanaście minut. Najgorzej będzie w weekend 15-17 lutego, kiedy ten łącznik będzie całkowicie zamknięty. Pociągi kursujące na trasie Warszawa - Kraków przez CMK pojadą objazdem przez Zawiercie. Wydłuży to czas przejazdu o półtorej do dwóch godzin. Niektóre składy zostaną wtedy odwołane.

Kolejne zmiany w marcu

Zlikwidowano też ekspres "Klimczok" (z Katowic wyjeżdża o 5.20, z Warszawy o 18.35). Według PKP Intercity nie cieszył się jednak dużym zainteresowaniem.

Ponadto od 1 marca przestaną kursować pociągi "Helena Modrzejewska" relacji Kraków Główny - Warszawa Wschodnia, "Maria Curie-Skłodowska" rel. Warszawa Wschodnia - Kraków Główny, "Witkacy" rel. Kraków Główny - Warszawa Wschodnia, "Mickiewicz" rel. Warszawa Wschodnia - Kraków Główny oraz "Mickiewicz" rel. Kraków Główny - Warszawa Wschodnia.

Zmiany w rozkładzie można sprawdzić na stronie PKP Intercity .

Zobacz także
 • Kierowca prezesa PKP zarabia tyle, co wiceminister transportu? Polaczek: Wiem to od zaufanej osoby
 • Toaleta w "Portowcu" Przewozów Regionalnych To zdjęcie obiegło sieć: toaleta w pociągu cała w śniegu. Koleje: "Niestety, zdarza się"
 • Pluskwy w pociągu PKP. Pogryzły pasażerów
Komentarze (66)
Nowy rozkład. Mniej pociągów, dłuższe przejazdy
Zaloguj się
 • mtr5

  Oceniono 45 razy 35

  Remont na trasie Krakow-Warszawa trwa juz 10 lat.... i jaki mamy po tym czasie efekt? od 1 marca likwiduje sie kolejnych pięć połączeń...
  Strajkujcie dalej kolejarze i to szybko... bo za niedługo nikogo nie będzie już ruszał Wasz strajkt bo nikt juz nie bedzie jeździł Waszymi pociągami..

 • przybysz212

  Oceniono 32 razy 28

  A niektóre media głoszą, że będzie u nas jeździła szybka kolej Pendolino. Na jakiej trasie? W-wa - Pruszków czy W-wa - Gdańsk??? Tylko ta jedna trasa zostanie? Wszystkie inne połączenia (regionalne, międzymiastowe) zlikwidują, bo nieopłacalne? Ciekawym. Jakoś w takich Niemczech kolej istnieje, jest punktualna, szybka i opłacalna. Pociągi czyste. Jak to kurka jest. U nas nic nigdy nikomu się nie opłaca. A budowa dróg najdroższa w Europie. Kolej też?

 • c.t.k

  Oceniono 30 razy 28

  Myślę,że dożyję chwili kiedy publikowanie rozkładu jazdy przez PKP okaże się zbędne z racji braku połączeń.PKP wytrwale zmierza do samozagłady.Zaraz,zaraz,zaraz,co to ch...e sprzedali banki -zamiast PKP?.

 • rumakmorski

  Oceniono 32 razy 24

  Jeszcze kilka zlikwidowanych połączeń i nikt nie zauważy, że kolejarze strajkują - puste tory staną się zwykłym widokiem. Swoją drogą, ciekawa strategia poprawy funkcjonowania przedsiębiorstwa: zubożenie oferty, podnoszenie cen i uleganie związkom w sprawie przywilejów. Tak trzymać...

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 26 razy 24

  właściwie w nowym rozkładzie nie powinno być żadnych pociągów ,bo jeżdząc po torach tylko przeszkadzają ekipom remontującym

  i to jest dobry ROZKŁAD ale taki w sensie gnicia pkp a nie planu jazdy

 • tenare

  Oceniono 26 razy 22

  Warto znać rozkład jazdy. Zwłaszcza, jeśli PKP sprzedaje na przykład biletów na 5 wagonów, a podstawia 3 i trzeba wzywać SOK-istów i policję bo jest bijatyka o miejsca.

 • stan-1

  Oceniono 26 razy 20

  Chińską metodą należy rozprawić się z tymi co zadecydowali o podzieleniu strategicznej firmy PKP na wiele drobnych spółek. Chińska metoda - za nabój płaci rodzina.

 • cup_of_t

  Oceniono 19 razy 17

  Po co remontowac? Zamknijcie wreszcie, a cala instalacje sprzedajcie na zlom. Jeszcze na tym zarobicie. Bez wzgledu na nazwe spolki polskie koleje to dno.

 • gall.anonim.pn

  Oceniono 19 razy 15

  Marzy mi się taki komunikat: "Nowy rozkład jazdy - i znów więcej pociągów i to czystszych!". Ech, czas na pobudkę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje