Nowy rozkład. Mniej pociągów, dłuższe przejazdy

10.02.2013 08:33
11 stycznia, pociąg na łódzkim dworcu

11 stycznia, pociąg na łódzkim dworcu (Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta)

Od dzisiaj obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Ruszają remonty na Centralnej Magistrali Kolejowej, a to oznacza mniej pociągów m.in. na trasie z Warszawy do Krakowa, Katowic i Wrocławia.
Nowy rozkład ma obowiązywać do 13 kwietnia. Potem kolejarze zapowiadają kolejne zmiany. Utrudnienia m.in. na trasie z Warszawy do Krakowa. Od dzisiaj nie kursuje ekspres "Lajkonik". Czas przejazdu niektórych pociągów może się wydłużyć o kilka, kilkanaście minut. Najgorzej będzie w weekend 15-17 lutego, kiedy ten łącznik będzie całkowicie zamknięty. Pociągi kursujące na trasie Warszawa - Kraków przez CMK pojadą objazdem przez Zawiercie. Wydłuży to czas przejazdu o półtorej do dwóch godzin. Niektóre składy zostaną wtedy odwołane.

Kolejne zmiany w marcu

Zlikwidowano też ekspres "Klimczok" (z Katowic wyjeżdża o 5.20, z Warszawy o 18.35). Według PKP Intercity nie cieszył się jednak dużym zainteresowaniem.

Ponadto od 1 marca przestaną kursować pociągi "Helena Modrzejewska" relacji Kraków Główny - Warszawa Wschodnia, "Maria Curie-Skłodowska" rel. Warszawa Wschodnia - Kraków Główny, "Witkacy" rel. Kraków Główny - Warszawa Wschodnia, "Mickiewicz" rel. Warszawa Wschodnia - Kraków Główny oraz "Mickiewicz" rel. Kraków Główny - Warszawa Wschodnia.

Zmiany w rozkładzie można sprawdzić na stronie PKP Intercity .

Zobacz także
Komentarze (66)
Zaloguj się
 • ostatnisamuraj86

  0

  Kolejne linie kolejowe znikają , pociągu wydłużają czas przejazdu ... czy naprawdę w tej Polsce wszystko musi być tak zje***e :(

 • zgr-edo

  Oceniono 1 raz 1

  Czekam aż wreszcie całe dawne PKP przejmie DB i skończy się to mafijne eldorado. Wycieczki na Tajwan, zakupy szybkich pociagów Pendolino które nie będą miały gdzie jeździć i kogo wozić / tak jak w Czechach /.
  Powstały spółki , spółeczki, firemki gdzie rządzi rodzina, nawet przy myciu i sprzątaniu wagonów.
  Dobrze, że za PRL-u zelektryfikowano koleje, bo do dziś pewnie jeździły by wszędzie parowozy.
  Premier chce jeździć po Polsce i pytać jak wydać unijne dotacje, niech najpierw rozliczy się z poprzednich i pogoni Nowaka i Gowina.

 • canabissativa

  0

  a ja mysle ze celowo dementuje sie , rowniez informacyjnie - PKP przed wejsciem obcego kapiatalu

 • aeromonas

  Oceniono 3 razy -1

  Myślę, że PKP może sobie już darować. Ta magistrala to była jedyna trasa, którą warto było jeździć koleją. Na wszystkich innych trasach wygodniej, szybciej i taniej jest autobusem. Kolej w Polsce należy zlikwidować, kolejarzy zwolnić, a infrastrukturę za symboliczne 1 euro przekazać DB.

 • nino.rota

  Oceniono 4 razy 4

  czy minister-celebryta z kwaśną miną jak po 3 cytrynach nadal będzie rzucał liczbami i zapewniał w mediach, że "jest ok, są inwestycje, nakłady i ogólnie eldorado"???
  Ten rząd uprawia jedynie propagandę (wątpliwego) sukcesu i odstawia szopki medialne. Dość tych PiaRowskich wydmuszek!

 • pascvale

  Oceniono 5 razy 3

  Pociągów mniej ale na szczęście prezesów tyle samo.

 • josif47

  Oceniono 4 razy 2

  Jest rozklad ale POLSKICH KOLEI.....

 • mteodor

  Oceniono 4 razy 2

  Wygaszanie ruchu pasażerskiego trwa w najlepsze. Po co kolei upierdliwi pasażerowie, utrzymywanie (coraz mniejszej ilości) stacji kolejowych, pociągi a to puste a to przeładowane do granic możliwości z awanturującym się o byle co pasażerami. PKP wystarczy ruch towarowy - węgiel nie marznie w wagonie, cement nie narzeka na opóźnienie, drewno nie jeździ na święta, stali nie dotyczy szczyt urlopowy. Wszystko można sobie ładnie zaplanować, obliczyć zyski, zwolnić konduktorów i ostatnie kasjerki. Oraz p. Czeremajdę;)

 • barnaba-chopin

  Oceniono 6 razy 2

  Zamiast narzekać zbojkotujcie tę instytucje. Moja noga nie stanęła w pociągu od przynajmniej 10 lat a podróżuje sporo. Niestety jeżeli ludzie godzą się na takie warunki podróży kosztem dużych wypłat dla mnóstwa prezesów i dyrektorów to nic się nie zmieni. I nie ma co narzekać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje