"Powinien się zacząć ostracyzm", "To już szajba" - Twitter komentuje skandaliczne słowa Palikota

- Może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną - powiedział "Faktom" Janusz Palikot. Te skandaliczne słowa wywołały burzę na Twitterze. - Nie wyobrażam sobie, jaka kobieta zechce się w przyszłości związać z Ruchem Palikota - pisze dziennikarka Agnieszka Gozdyra. - Tu powinien się zacząć ostracyzm. Nie ma miejsca dla zboczeńców w parlamencie!!! - skomentował z kolei Mariusz Grzegorczyk z SLD.


Wypowiedź Palikota wywołała lawinę negatywnych komentarzy na Twitterze. "Nie wyobrażam sobie, jaka kobieta zechce się w przyszłości związać z RP, ryzykując narażenie się na takie słowa lidera partii" - skomentowała Agnieszka Gozdyra, dziennikarka Polsat News. Anna Dryjańska, znana działaczka feministyczna, napisała z kolei: "Kobiecy cios w ego wywołuje u niektórych mężczyzn przemocowe fantazje seksualne #CałyNaródPsychoanalizujeJanuszaPalikota".

Ostro o Palikocie pisze Mariusz Grzegorczyk z SLD: "Palikot przekroczył dzisiaj Rubikon. Tu powinien się zacząć ostracyzm. Nie ma miejsca dla zboczeńców w parlamencie!!!". "A już myślałem, że jutro napiszę tylko krytyczny materiał o Januszu Palikocie. Ale to już jest szajba" - napisał z kolei bloger Azrael.

"Podzieli los JKM?"

Pojawiają się również pierwsze analizy dot. skutków wypowiedzi Palikota. "Palikot podzieli los JKM, pałętając się wokół 2 proc., mamiąc coraz to nowych frajerów. Nie szkoda mi go ani trochę, w końcu zdarł ostatnią maskę" - skomentował Marcin Jakubowski. "Janusz Palikot odkrył 2 lata temu, że jest 10-procentowa nisza, i sprytnie ją zagospodarował, zmieniając przy tym poglądy o 180 stopni. Ale zamarzył o 40 proc., a będzie 4 proc. - pisze użytkownik Piotr Slu.

Skandaliczne słowa Palikota

W piątek Wanda Nowicka, wbrew woli partii i Janusza Palikota, nie zrezygnowała z fotela wicemarszałka Sejmu. Żadna z partii, oprócz Ruchu Palikota, nie poparła jej odwołania. Wczoraj w "Faktach po Faktach" Wanda Nowicka mówiła o naciskach Palikota ws. rezygnacji. - Straszył mnie, czym to się skończy, jeżeli nie zrezygnuję. Mówił, że będę skończona w polityce - stwierdziła wicemarszałkini.

W "Faktach" Janusz Palikot w skandaliczny sposób skomentował te słowa: "W naszych czasach nawet twardej wymiany poglądów nie uważa się za formę przemocy. A czytając to, podświadomie, czyli psychoanalitycznie, być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną, bo ja nie jestem typem człowieka, który do takiej roboty się nadaje".

Zobacz także
Komentarze (275)
"Powinien się zacząć ostracyzm", "To już szajba" - Twitter komentuje skandaliczne słowa Palikota
Zaloguj się
 • spluwa-orginal

  Oceniono 466 razy 178

  Skonczcie pieprzyc o zboczencu itp.
  Te slowa zostaly wyrwane z kontekstu.
  Ogladalem wypowiedz Palikota w telewizji .Najperw trzeba posluchac co on powiedzial i czego ta wypowiedz dotyczyla .Palikot powiedzial to w przenosni,to bylo tylko porownanie .
  Posluchajcie calej jego wypowiedzi i jezeli macie troche rozumu zrozumiecie o co Paloktowi chodzilo.

 • 1x2

  Oceniono 237 razy 175

  Zdradził Palikota człowiek który szedł do sejmu z workiem na kiju z hasłami w gębie o ograniczeniu przywilejów władzy itp. i co z tego zostało? Kwik świni i koryto.

 • bozmat

  Oceniono 324 razy 140

  Nowicką trudno oderwać od koryta

 • niktwazny126

  Oceniono 145 razy 109

  .To nasza kultura polityczna. Jeżeli potępiamy Palikota, to jeszcze kilku by się podobnych znalazło. Z drugiej strony, czy dziennikarze i krytykujacy inni politycy używają lepszych sformułowań? : "Nie ma miejsca dla zboczeńców w parlamencie", " to już jest szajba"... Kultura słowa to coś, co nie istnieje w naszej rzeczywistości.

 • zgryz3

  Oceniono 143 razy 97

  Palikot zachował się skrajnie po chamsku, ale może przypomnijmy, od czego się zaczęło, bo już tego jakby nie widać. Poszło o nagrody dla marszałków sejmu, które oni przyjęli bez zająkniecia. W moim regionie robotnik zarabia 1000 - 1200 zł. Marszałkowie zwyczajnie pracując, dostali tyle forsy na rękę w postaci ekstra nagród nie wiadomo za co, ile ten robotnik zarobi albo i nie zarobi przez dwa lata. Za takie szczodre rozporządzanie nie swoimi pieniędzmi wypieprzyłbym wszytkich marszałków na zbity pysk z wilczym biletem. Słyszał kto, żeby w prywatnych firmach właściciele mieli taki gest? Co więc pokazaliście, Szanowni Marszałkowie? Ano pospolitość, przywiązanie do koryta i zwyczajny brak miary i wstydu w stosunku do rzeszy żyjących w nędzy, w stosunku do bezrobotnych, do rencistów z siedmiusetzłotową rentą i w stosunku do harujących po 10 -12 godzin za psi grosz. A teraz debatujecie, pajace, nad brakiem kurtuazji u Palikota.

 • g0mbka

  Oceniono 236 razy 94

  I znowu Azrael! Kto Wam płaci za jego promowanie, powiedzcie mi? Gdyby nie gazeta.pl nie miałabym pojęcia o istnieniu tego człowieka.

 • wiktoridanna

  Oceniono 120 razy 88

  Przecież to zdanie wyrwano z kontekstu, to p. Nowicka powiedziała, zdaje się w TVN 24, lub w Polsacie, w piątek, że czuła się wśród tych mężczyzn (!) osaczona czy nawet użyła sformułowania "zgwałcona" (można to sprawdzić). Uważam, że cały ten magiel jest żałosny, daje okazję różnym obłudnikom do wylewania krokodylich łez, a któż jak nie dziennikarze i parlamentarzyści, używa sformułowania "wyrzucona" z klubu, tak, jakby nie chodziło o człowieka, tylko o jakiś śmieć?? Spójrzcie na siebie, drogie świętoszki!!

 • ole-um

  Oceniono 122 razy 88

  Nowicka "socjalistka" biorąc premie znacznie przekraczającą roczne wynagrodzenie przeciętnego polaka nagle stała się ofiarą, biedną poniżaną kobietą i nikogo to już nie bulwersuje. Palikot, który to próbował napiętnować stał się okrutny szowinistą, który bezwzględnie wykorzystał tę biedną działaczkę na rzecz kobiet do swoich niecnych męskich rozgrywek politycznych. To wam odbiła szajba dziennikarzyny!!!

 • klokanpolska

  Oceniono 127 razy 39

  Gazeta kłamie, cenzuruje i to gorzej niż Trybuna Ludu za czasów PRL-u. Pisze artykuły takie aby podobały się PO. W końcu Okrągły stół to był największy przekręt w historii świata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje