"Powinien się zacząć ostracyzm", "To już szajba" - Twitter komentuje skandaliczne słowa Palikota

09.02.2013 21:37
- Może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną - powiedział "Faktom" Janusz Palikot. Te skandaliczne słowa wywołały burzę na Twitterze. - Nie wyobrażam sobie, jaka kobieta zechce się w przyszłości związać z Ruchem Palikota - pisze dziennikarka Agnieszka Gozdyra. - Tu powinien się zacząć ostracyzm. Nie ma miejsca dla zboczeńców w parlamencie!!! - skomentował z kolei Mariusz Grzegorczyk z SLD.


Wypowiedź Palikota wywołała lawinę negatywnych komentarzy na Twitterze. "Nie wyobrażam sobie, jaka kobieta zechce się w przyszłości związać z RP, ryzykując narażenie się na takie słowa lidera partii" - skomentowała Agnieszka Gozdyra, dziennikarka Polsat News. Anna Dryjańska, znana działaczka feministyczna, napisała z kolei: "Kobiecy cios w ego wywołuje u niektórych mężczyzn przemocowe fantazje seksualne #CałyNaródPsychoanalizujeJanuszaPalikota".

Ostro o Palikocie pisze Mariusz Grzegorczyk z SLD: "Palikot przekroczył dzisiaj Rubikon. Tu powinien się zacząć ostracyzm. Nie ma miejsca dla zboczeńców w parlamencie!!!". "A już myślałem, że jutro napiszę tylko krytyczny materiał o Januszu Palikocie. Ale to już jest szajba" - napisał z kolei bloger Azrael.

"Podzieli los JKM?"

Pojawiają się również pierwsze analizy dot. skutków wypowiedzi Palikota. "Palikot podzieli los JKM, pałętając się wokół 2 proc., mamiąc coraz to nowych frajerów. Nie szkoda mi go ani trochę, w końcu zdarł ostatnią maskę" - skomentował Marcin Jakubowski. "Janusz Palikot odkrył 2 lata temu, że jest 10-procentowa nisza, i sprytnie ją zagospodarował, zmieniając przy tym poglądy o 180 stopni. Ale zamarzył o 40 proc., a będzie 4 proc. - pisze użytkownik Piotr Slu.

Skandaliczne słowa Palikota

W piątek Wanda Nowicka, wbrew woli partii i Janusza Palikota, nie zrezygnowała z fotela wicemarszałka Sejmu. Żadna z partii, oprócz Ruchu Palikota, nie poparła jej odwołania. Wczoraj w "Faktach po Faktach" Wanda Nowicka mówiła o naciskach Palikota ws. rezygnacji. - Straszył mnie, czym to się skończy, jeżeli nie zrezygnuję. Mówił, że będę skończona w polityce - stwierdziła wicemarszałkini.

W "Faktach" Janusz Palikot w skandaliczny sposób skomentował te słowa: "W naszych czasach nawet twardej wymiany poglądów nie uważa się za formę przemocy. A czytając to, podświadomie, czyli psychoanalitycznie, być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną, bo ja nie jestem typem człowieka, który do takiej roboty się nadaje".

Zobacz także
Komentarze (275)
Zaloguj się
 • spluwa-orginal

  Oceniono 466 razy 178

  Skonczcie pieprzyc o zboczencu itp.
  Te slowa zostaly wyrwane z kontekstu.
  Ogladalem wypowiedz Palikota w telewizji .Najperw trzeba posluchac co on powiedzial i czego ta wypowiedz dotyczyla .Palikot powiedzial to w przenosni,to bylo tylko porownanie .
  Posluchajcie calej jego wypowiedzi i jezeli macie troche rozumu zrozumiecie o co Paloktowi chodzilo.

 • mafiapuczajewa

  0

  bolszewickie buce czując korupcyjno-szmalcowniczy uj komuny wylizują ludziom mózgi z prawdy udając idiotów
  "i nawet jesli wam plunąc, w twarz mówicie że deszcz pada..."

  wypie...c z mojego kraju popezetpeerowskie dupcewy najlepiej na kamczatke

 • czak192

  0

  Cały PiS nadaje się na leczenie psychiatryczne.

 • vandalia

  0

  Dziwne, że nikogo nie obrusza ewidentna zmowa ponad podziałami, aby "utrzeć Palikotowi nosa" - bo dotknął tematu kasy.
  Nic to, że zasady demokratycznego parlamentaryzmu zostały przy tym zbiorowo zgwałcone:
  - trzeciemu co wielkości klubowi poselskiemu odebrano siłą prawo do wskazania, przez kogo chce być reprezentowany w Prezydium Sejmu,
  - w konsekwencji teraz mamy wicemarszałkinię Sejmu, która nie reprezentuje nikogo, poza samą siebie.
  To bełkot, że teraz reprezentuje wyborców i większość sejmową - każdy poseł reprezentuje swoich wyborców, a nie każdy jest przez klub poselski delegowany do tak poważnego organu, jakim jest Prezydium Sejmu.
  Postawa p. Nowickiej - totalnie nieetyczna, i ja bym jej nigdy nie zaproponowała współpracy, bo udowodniła, że jest pazerną karierowiczką, nie dotrzymującą słowa i gryzącą rękę, która jej ten poselski mandat i status wicemarszałka dała.
  A teraz kreuje się na ofiarę, podczas gdy prawdziwą ofiarą zmowy jest Palikot.

 • vandalia

  0

  A dlaczego Twitter nie zareagował na tytuł wpisu na blogu posłanki Senyszyn, o dzień wcześniejszy (07. lutego br. ? Tytuł brzmi "PALIKOT GWAŁCI NOWICKĄ" - senyszyn.blog.onet.pl/
  Przecież wypowiedź Palikota bezpośrednio do tego nawiązuje.
  Senyszyn wolno więcej?

 • necro02

  0

  Ta wypowiedź Palikota to prawdopodobnie odpowiedź na artykuł w fakcie. Który to już wcześniej pisał o "gwałceniu Nowickiej przez Palikota". Świadczą o tym słowa samego Palikota: "czytając to".
  www.fakt.pl/Senyszyn-Rownoczesnie-sam-gwalci-Wande-Nowicka-usilujac-wymusic-na-niej-rezygnacje-gdyby-nie-zostala-odwolana-,artykuly,199315,1.html

 • kaeru28

  0

  Palikot zapomniał, że uczciwośc w sejmie nie popłaca. Jako jedyny klub uznał, że przyjęcie takiej wysokiej premii za nic dyskwalifikuje i jako jedyny klub Polikota wniósł o odwołanie własnego Wicemarszałka. Reszta klubów cichosza. Nowicka powinna powiedzieć- tak, przyjęłam tą premię, tak był to błąd, poddaję się pod ocenę klubu i jestem gotowa do złożenia rezygnacji. Tak to powinno wyglądać.
  Teraz Nowicka będzie kojarzona tylko ze stołkiem i z tą premią. Baba nie ma honoru i jeszcze pomawia innych o jakieś zastraszanie- śmieszne!

 • henryabor

  Oceniono 1 raz -1

  W Lechistanie usprawiedliwieniem dla głębokich patologii jest ich powszechność! Chytre babstwo z Radomia wrzaskiem bierze górę! I Palikotowi jaja obcięły! Jak się mówi A, to trzeba i więcej! Zamiast od razu na zbity, ondulowany łeb wyrzucić kreaturę Nowicką z klubu, to Palikot jeszcze jej słodził i Brukselę obiecywał! Teraz na kolana i buty całować z prośbą o przebaczenie! A Kopaczka babsztylowi z Radomia winna najszybciej nową premię podrzucić w ramach rekompensaty! Palikot przyszyj jaja na powrót! Choćby jakie implanty! Albo kury szcz... prowadzać?! Bo babsztyle z Radomia nawet fajfusa ci odetną i całkiem eunuchem zostaniesz! Jak nie wyrzucisz te nędzna kreaturę z klubu, babstwo z Radomia zrobi eunuchów z was wszystkich! Wyrzucić na zbity, ondulowany łeb, a później jedynym komentarzem – No comments!Ta pani nas nie interesuje! A w sentencji motto – Jak ktoś ze świniami się zadaje, to musi być gotów na świńskie zachowania!

 • kola

  Oceniono 1 raz 1

  Ludzka głupoto, niechże ktoś wytłumaczy tym przygłupom dziennikarskim bez szkoły, że cała sprawa tego 'gwałtu' wynikła z czwartkowej wypowiedzi Joanny Senyszyn zamieszczonej przez Fakt, że 'w Ruchu Palikota gwałci się Nowicką' (tytuł nadany przez Fakt "Palikot gwałci Nowicką"), bo zwyczajnie ręce - i wszystko inne - opadają.

  Wypowiedź Palikota należy traktować jako ad vocem, matoły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje