Skandaliczne słowa Palikota nt. Nowickiej. "Powinien udać się do lekarza jak najszybciej"

09.02.2013 19:51
Wanda Nowicka, Janusz Palikot

Wanda Nowicka, Janusz Palikot (Fot. Agencja Gazeta)

- Czytając to, podświadomie, czyli psychoanalitycznie, być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną, bo ja nie jestem takim typem człowieka - te skandaliczne słowa powiedział Janusz Palikot w "Faktach". - Wygląda na to, że przeszedł bardzo poważne załamanie nerwowe. Chyba powinien udać się do lekarza jak najszybciej - komentuje w rozmowie z portalem Gazeta.pl wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka.
W "Faktach" TVN pokazano materiał opisujący wczorajsze zamieszanie w Ruchu Palikota. Wanda Nowicka, wbrew stanowisku partii i Janusza Palikota, nie zrezygnowała ze stanowiska wicemarszałkini. Nie została również odwołana przez Sejm. Potem odbyło się burzliwe posiedzenie klubu parlamentarnego Ruchu, z którego Nowicka wyszła.

Następnie w programie pokazano fragment "Faktów po Faktach", w którym Nowicka skarżyła się na Palikota. - Straszył mnie, czym to się skończy, jeżeli nie zrezygnuję. Mówił, że będę skończona w polityce - stwierdziła wicemarszałkini. Zaraz po tym fragmencie Palikot mówi dziennikarzowi TVN: "W naszych czasach nawet twardej wymiany poglądów nie uważa się za formę przemocy. A czytając to, podświadomie, czyli psychoanalitycznie, być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną, bo ja nie jestem typem człowieka, który do takiej roboty się nadaje".

"Wygląda na to, że przeszedł bardzo poważne załamanie nerwowe"

O te skandaliczne słowa zapytaliśmy wicemarszałkinię. - Tej wypowiedzi nie da się skomentować w sposób poważny. Bardzo martwię się o pana Janusza Palikota. Wygląda na to, że przeszedł bardzo poważne załamanie nerwowe. Mam nadzieję, że szybko z niego wyjdzie. Chyba powinien udać się do lekarza jak najszybciej - powiedziała portalowi Gazeta.pl. Na temat dalszych kroków w tej sprawie nie chciała się jeszcze wypowiadać.

W podobnym tonie wypowiada się prof. Magdalena Środa. - Janusz Palikot ma chyba jakiś problem, zachowuje się jak zdradzony mąż. Przecież to tylko polityka! Myślę, że Janusz Palikot powinien odpocząć lub udać się do terapeuty. Może krótkie wakacje? Tylko bez towarzystwa kolegów z partii, bo ci mają chyba niedobry wpływ na szefa... - komentuje w rozmowie z nami. 

Zobacz także
Komentarze (599)
Skandaliczne słowa Palikota nt. Nowickiej. "Powinien udać się do lekarza jak najszybciej"
Zaloguj się
 • drugikarburator

  Oceniono 720 razy 460

  Nieustannie trwa zawracanie kota ogonem. Czyli odwrocenie uwagi od sprawy zasadniczej. Czyli skasowania pieniedzy za nic.

 • peru-gino

  Oceniono 791 razy 389

  rozumiem dobre samopoczucie pani Nowickiej: kaska przygarnięta, stanowisko zachowane...
  rozczarowała mnie prof. Środa, ale rozumiem, że jej nie przeszkadzały premie wicemarszałków, najważniejsze jest to, że kobieta jest na stanowisku, komeptenta czy nie, uczciwa czy nie, to już nieważne, istotne, że kobieta.

 • antypalikot2

  Oceniono 702 razy 258

  Oj, oj... Gdyby te słowa padły z ust Jarka K., Zbyszka Z. czy może Waldka P. to wiadomość byłaby na czerwono, zorganizowanoby studio live gdzie "autorytety" debatowałyby całą noc, część celebrytów w proteście wyjechałoby z Polski, a Środa wskazałaby winnego - Kościół Katolicki. A skoro powiedział to Palikot, to Środa pogroziła tylko wzrokiem i kazała Januszkowi trochę odpocząć...:-). Nowicka jeśli się obrazi to nie z powodu tych słów....Niektórym wolno więcej....

 • niktwazny126

  Oceniono 236 razy 136

  Palikot i załamanie nerwowe? Nie wierzę. Na pewno niespokojny, bo okręt nabiera wody. Ale to twardy facet. A pani Nowicka bardzo pewna siebie, chyba ma już kilka propozycji zmiany partii.

 • pik111

  Oceniono 164 razy 132

  Można nie być za Palikotem, ale propaganda zagubiła celowo sedno sprawy, a mianowicie złodziejskie premie dla sejmowej "elyty" i tutaj jakoś oburzenie mediów nagle się rozpłynęło, a warto ten temat pociągnąć, ale na pewno nie zrobi tego gazeta, bo przekręty swoich znajomych to nie ich temat.

 • docsnugg

  Oceniono 310 razy 130

  "Być może Wanda Nowicka chce być zgwałcona, ale to nie ze mną" - mówi Palikot.

  No cóż, każda partia ma taką Pawłowicz na jaką zasługuje :)

 • nautilus77

  Oceniono 371 razy 89

  swoją drogą może doczekamy sytuacji, że ruch palikota usunie ze swoich szeregów...palikota.

 • extrafresh

  Oceniono 439 razy 57

  Janusz Palikot dla dobra sprawy powinien zostać kobietą.

  Kończ, pajacu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje