Graś o budżecie UE: Ze współczuciem patrzyłem na opozycję. Rozpaczliwie próbowali znaleźć dziurę w całym

- Ze współczuciem patrzę, jak opozycja próbuje na siłę znaleźć dziurę w całym. Widać, że się nie przygotowali. Sukces Polaków w negocjacjach budżetowych ich zaskoczył - mówił gość Przesłuchania w RMF FM Paweł Graś. Rzecznik rządu odniósł się także do informacji NPW, która wskazała na nieścisłości w raporcie komisji Jerzego Millera.
Graś odpierał zarzuty, że dla polskiego rolnictwa wynegocjowano niewystarczające środki. - Rolnicy mogą z optymizmem patrzeć na lata do 2020 roku. Udało się nam wynegocjować mechanizmy, które pozwolą na elastyczne przesuwanie pieniędzy na rolnictwo z innych miejsc - wyjaśnia.

- Bilans finansowy tego wszystkiego jest dla nas na zero: 4 mld więcej na politykę spójności - to fakt, ale z drugiej strony 3,5 mld mniej na rozwój wsi - zauważył prowadzący Mariusz Piekarski. - To nie jest bilans na zero, absolutnie. Najważniejszą informacją jest to, że pomimo cięcia środków, obniżenia budżetu Unii Europejskiej, pomimo obniżenia środków na spójność, na politykę rolną, Polska jest jednym z nielicznych krajów, którym te środki zwiększono - bronił się Graś.

Graś: Patrzyłem na opozycję ze współczuciem

Pytany, co sądzi o zarzutach opozycji, że Polska powinna wynegocjować co najmniej 470 mld, Graś stwierdził: - Ja patrzyłem wczoraj z takim trochę współczuciem na te rozpaczliwe próby znalezienia jakiejkolwiek dziury w całym. Widać, że opozycja się nie przygotowała, nie przygotowała reakcji. Być może sądzili, że - tak jak wielokrotnie mówili nam w ciągu tych ostatnich lat - absolutnie niemożliwe będzie otrzymanie tych 300 mld. I widać, że ta informacja i sukces Polaków - bo przecież nie tylko rządu, ale tak naprawdę wszystkich Polaków - ich zaskoczyły i jeszcze do dzisiaj chyba nie mogą zbudować jakiejś takiej jednolitej narracji - powiedział Graś.

Graś: Nie ma potrzeby wznawiania prac komisji Millera

Rzecznik rządu odniósł się również do doniesień portalu rp.pl, który poinformował, że według NPW brzoza w Smoleńsku została ścięta kilka metrów wyżej, niż napisano w raporcie Millera. - Nie ma potrzeby wznawiania prac komisji Millera - powiedział. - Przyczyną katastrofy nie było zderzenie z brzozą, ale zejście Tu-154M poniżej minimum - podkreślił Graś.

- W tej chwili pracujemy nad formułą, w której możliwe byłoby działanie zespołu Macieja Laska. Wkrótce będzie jego konferencja ze specjalistami. Będzie możliwość reakcji na teorie, które się pojawiają - zapowiedział rzecznik rządu.

Zobacz także
Komentarze (321)
Graś o budżecie UE: Ze współczuciem patrzyłem na opozycję. Rozpaczliwie próbowali znaleźć dziurę w całym
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 414 razy 290

  Chłop i pisior nigdy i z niczego zadowolony nie jest i nigdy nie będzie takie mają charaktery że muszą zawsze narzekać i zawsze im mało

 • mood_indygo

  Oceniono 269 razy 221

  super, że się udało. tylko czy nie lepiej przeznaczać kase na badania i rozwój -Wieś to studnia bez dna. Czy w mieście ktoś komuś dopołaca, że wykonuje swoją prace? Wręcz przeciwnie - im lepiej ci idzie tym większe myto płacisz- a jak ci nie idzie to komornik cie w każdej chwili może na bruk.

 • kato28

  Oceniono 271 razy 219

  Osobiście bardzo współczuję Błaszczakowi. To musi być niefajne uczucie kiedy robi się z siebie publicznie idiotę. A wystarczyło wyjść i pogratulować - zupełnie inne wrażenie by po sobie zostawił.

 • cozano

  Oceniono 233 razy 191

  Jarek wypowiadajac kwote 470 miliardow, mial nadzieje, ze nawet polowy Polska nie dostanie. W momencie, gdy Polska dostala ponad 400 miliardow, w PiSie panuje biegunka myslowa, jak by to mozna bylo przekuc na kleske....niestety troche trudno i stad te dziwaczne miotanie sie funkcjonariuszy jedynie slusznej formacji politycznej.

 • shirokaba

  Oceniono 223 razy 189

  960mld na 27 państw, Polska dostała 105 mld czyli prawie 11% z całego budżetu Unii. I to jest według pisowskich defetystów bardzo źle, Polska powinna dostać bilion a reszta państw ma płacić na Polskę, oni nic nie potrzebują. Potrzebuje polski KK i oczywiście Rydzyk, wszak jak Kaczyński dojdzie do władzy to Rydzyk dostanie co tylko chce. Dla agentów obcego wywiadu co dobre dla kraju to złe dla nich.

 • cyrkonka

  Oceniono 175 razy 143

  ile jeszcze kasy pójdzie, na mumifikację polskiej wsi?
  Ile kasy tam już włożono - czy wieś jakoś szczególnie się zmieniła?

 • dreamdre

  Oceniono 154 razy 118

  A bo ich nic nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne ..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje