Wojciechowski: Budżet to klęska. Podejrzewam, że rząd celowo sprzedał polskie rolnictwo

Janusz Wojciechowski (PiS)

Janusz Wojciechowski (PiS) (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Podejrzewam, że rząd celowo sprzedał polskie rolnictwo, żeby móc łatwiej negocjować politykę spójności. To jest klęska - mówił w TVN24 europoseł PiS Janusz Wojciechowski, komentując negocjacje na szczycie UE. - Pan poseł komentuje zupełnie inny szczyt Unii Europejskiej, który nie wiem, kiedy się odbył - docinał Dariusz Rosati z PO.
Zdaniem Wojciechowskiego, Polska mogła wynegocjować podczas dzisiejszego szczytu znacznie większy budżet. Kiedy Dariusz Rosati zaczął się śmiać z jego wypowiedzi, europoseł przekonywał: - Polska za słabo negocjowała to, co było możliwe do wynegocjowania. To nie jest śmieszne. Zwłaszcza to, co dotyczy rolnictwa. To jest klęska. A rząd Tuska ma wielki talent, żeby wbijać wielki wieniec laurowy na głowę każdej klęski - mówił w "Faktach po faktach".

"Każdy wynik poniżej 470 mld to jest zły budżet"

- A jak pan oceni budżet wynegocjowany na politykę spójności? - dopytywała europosła PiS Katarzyna Kolenda-Zalewska. - Ja nie wiem, ile można by było wynegocjować, gdyby Donald Tusk nie powiedział "300 mld". Powiedział po prostu za mało, za nisko postawił poprzeczkę polskich oczekiwań - przekonywał Wojciechowski.

- Można było powiedzieć po prostu 500 albo 600, tak? - zapytała dziennikarka. - I tak należało powiedzieć, tak się negocjuje. Polska powinna dostać 500 mld łącznie na politykę rolną i politykę spójności. Każdy wynik poniżej 470 mld to jest zły budżet - przekonywał europoseł PiS.

Pytany, czy Parlament Europejski poprze ten budżet, Wojciechowski stwierdził: - Mnie będzie bardzo trudno głosować za tym budżetem dlatego, że w sprawach rolnych jest to tragiczne dla Polski. To, na co zgodził się Polski rząd, to jest prawdziwy dramat polskiej wsi, proszę tego nie bagatelizować.

Rosati: Pan poseł komentuje zupełnie inny szczyt UE

Zdaniem Wojciechowskiego rząd z premedytacją wywalczył mniej pieniędzy na politykę rolną. - Ja podejrzewam, że rząd celowo sprzedał polskie rolnictwo, żeby móc łatwiej negocjować politykę spójności. To jest bardzo zły pomysł - stwierdził.

- Myślę, że pan poseł komentuje zupełnie inny szczyt Unii Europejskiej, który nie wiem, kiedy się odbył. Jeżeli pan chce żyć w tak fantastycznym świecie, w którym można jechać do Brukseli i zażądać od wszystkich innych krajów "dawaliście nam 100, teraz dajcie nam 200", to oczywiście życzę powodzenia. Ale to jest absolutna fantastyka - skomentował słowa Wojciechowskiego Rosati.

Zobacz także
 • Malkontenci na Twitterze Budżet UE sukcesem? Malkontenci na Twitterze: "Suma to nie wszystko. Ważny jest drobny druk"
 • Mariusz Błaszczak PiS o budżecie UE: Przyszłość polskiej wsi jest zagrożona
 • Radość na Twitterze Radość rządu na Twitterze po szczycie UE: "Załatwione!!! Mamy je..." i "Uffff, co za ulga!"
Komentarze (430)
Wojciechowski: Budżet to klęska. Podejrzewam, że rząd celowo sprzedał polskie rolnictwo
Zaloguj się
 • 2jan5

  Oceniono 822 razy 772

  W tych ludziach nie ma odrobiny przyzwoitości.Zrobić ludziom wodę z mózgu a cena jest nieważna.

 • jadwinia58

  Oceniono 870 razy 678

  Wojciechowski ty naprawdę wierzysz w to co mówisz ty i twoja sekta???? Polska jest największym beneficjentem w UE kojarzysz??? a może poziom oleju jest na poziomie ....mniej niż zero!!!!!

 • 99makabra1977

  Oceniono 743 razy 663

  To jeszcze nic straconego. Gdy wygra PIS to wyjdziemy z Uni i nie będzie ani jedno Euro.

 • felucjan

  Oceniono 582 razy 498

  "A rząd Tuska ma wielki talent, żeby wbijać wielki wieniec laurowy na głowę każdej klęski"

  Powiedział to poseł partii, która przegrała wybory 6 razy z rzędu i za każdym razem ogłasza wyborczy sukces. Co oni biorą?

 • oloq

  Oceniono 496 razy 402

  Człowiek wygląda na pisowca. Współczuję jego rodzinie.

 • zigzaur

  Oceniono 378 razy 244

  Co przynosi straty, należy jak najszybciej sprzedać. Polskie rolnictwo nie płaci podatków i żre dotacje. Produkuje słoninę, zboża paszowe w najgorszych gatunkach i kwaśne jabłka.
  Dawniej mawiało się "Do Żyda z tym!" (w znaczeniu konieczności szybkiej sprzedaży nawet za marną cenę).

 • kj710

  Oceniono 258 razy 216

  Wojciechowski wielki rolnik. niech rolnicy popierający wojciechowskiego zrezygnują z dopłat unijnych i wezmą sprawy w swoje ręce.
  wtedy się okaże jaka ta unia i politycy źli. niech pokażą.

  słabi mnie już ten bełkot. pis miał rząd i nic nie zdziałał, a teraz zamiast brać się do roboty to tylko smoleńsk, zimny lech. wszystko beee!

 • batura3

  Oceniono 226 razy 188

  V kolumna znowu atakuje:) Wyraz twarzy tego p osła jednoznacznie świadczy o jego możliwościach "intelektualnych" oraz o przynależności do PiSs-u:)

 • owca888

  Oceniono 89 razy 77

  Jak to rozumieć?

  "Pytany, czy Parlament Europejski poprze ten budżet, Wojciechowski stwierdził: - Mnie będzie bardzo trudno głosować za tym budżetem dlatego, że w sprawach rolnych jest to tragiczne dla Polski".

  Czy to znaczy że będzie pan głosował przeciwko własnemu krajowi? To ma chyba swoją nazwę.
  Co za kreatura!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje