Wojciechowski: Budżet to klęska. Podejrzewam, że rząd celowo sprzedał polskie rolnictwo

08.02.2013 20:27
Janusz Wojciechowski (PiS)

Janusz Wojciechowski (PiS) (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Podejrzewam, że rząd celowo sprzedał polskie rolnictwo, żeby móc łatwiej negocjować politykę spójności. To jest klęska - mówił w TVN24 europoseł PiS Janusz Wojciechowski, komentując negocjacje na szczycie UE. - Pan poseł komentuje zupełnie inny szczyt Unii Europejskiej, który nie wiem, kiedy się odbył - docinał Dariusz Rosati z PO.
Zdaniem Wojciechowskiego, Polska mogła wynegocjować podczas dzisiejszego szczytu znacznie większy budżet. Kiedy Dariusz Rosati zaczął się śmiać z jego wypowiedzi, europoseł przekonywał: - Polska za słabo negocjowała to, co było możliwe do wynegocjowania. To nie jest śmieszne. Zwłaszcza to, co dotyczy rolnictwa. To jest klęska. A rząd Tuska ma wielki talent, żeby wbijać wielki wieniec laurowy na głowę każdej klęski - mówił w "Faktach po faktach".

"Każdy wynik poniżej 470 mld to jest zły budżet"

- A jak pan oceni budżet wynegocjowany na politykę spójności? - dopytywała europosła PiS Katarzyna Kolenda-Zalewska. - Ja nie wiem, ile można by było wynegocjować, gdyby Donald Tusk nie powiedział "300 mld". Powiedział po prostu za mało, za nisko postawił poprzeczkę polskich oczekiwań - przekonywał Wojciechowski.

- Można było powiedzieć po prostu 500 albo 600, tak? - zapytała dziennikarka. - I tak należało powiedzieć, tak się negocjuje. Polska powinna dostać 500 mld łącznie na politykę rolną i politykę spójności. Każdy wynik poniżej 470 mld to jest zły budżet - przekonywał europoseł PiS.

Pytany, czy Parlament Europejski poprze ten budżet, Wojciechowski stwierdził: - Mnie będzie bardzo trudno głosować za tym budżetem dlatego, że w sprawach rolnych jest to tragiczne dla Polski. To, na co zgodził się Polski rząd, to jest prawdziwy dramat polskiej wsi, proszę tego nie bagatelizować.

Rosati: Pan poseł komentuje zupełnie inny szczyt UE

Zdaniem Wojciechowskiego rząd z premedytacją wywalczył mniej pieniędzy na politykę rolną. - Ja podejrzewam, że rząd celowo sprzedał polskie rolnictwo, żeby móc łatwiej negocjować politykę spójności. To jest bardzo zły pomysł - stwierdził.

- Myślę, że pan poseł komentuje zupełnie inny szczyt Unii Europejskiej, który nie wiem, kiedy się odbył. Jeżeli pan chce żyć w tak fantastycznym świecie, w którym można jechać do Brukseli i zażądać od wszystkich innych krajów "dawaliście nam 100, teraz dajcie nam 200", to oczywiście życzę powodzenia. Ale to jest absolutna fantastyka - skomentował słowa Wojciechowskiego Rosati.

Zobacz także
Komentarze (430)
Zaloguj się
 • 44092203459epm

  0

  Żeby tak zgłupieć po wstąpieniu do PiS . To jest przypadek nadający się do natychmiastowego leczenia.

 • 44092203459epm

  0

  Panie Wojciechowski panu już dziękujemy. Jest pan głupszy niż ustawa przewiduje.

 • romek4805

  0

  jak taki człowiek mógł być sędzią co do eyroposła to takich jest większości a wypowiedzi tego pana nazwać można tylko DEBILNĄ w końcu po coś wstąpił do P.I.S.U a kretynizm jest zarażliwy

 • marceli_39

  Oceniono 1 raz 1

  Jak taki kretyn może być europosłem. Teraz rozumiem dlaczego mądrzy ludzie nie garną się do PiS bo w otoczeniu kretynów można samemu popaść w tą chorobę.

 • j.kopycinski

  0

  Jednak głupota jest zaraźliwa. Wojciechowski po wstą pieniu do PiS w całej pełni potwierdza to zjawisko. Przebywanie w otoczeniu Kaczyńskiego degeneruje mózg i paraliżuje psychikę.

 • legrange

  Oceniono 1 raz 1

  Gdy wygra pisiarnia to dostanie gó... w zęby, a nie więcej, a to co dostanie rozdzieli pomiędzy katabasów Kk i sektę z Torunia.

 • dyrdymalista

  Oceniono 1 raz 1

  Może ktoś mnie, ciemnego luda, oświeci i odpowie na pytanie jaki jest cel cytowania wypowiedzi każdego przygłupa, który z łaski jednego czy drugiego prezia został posłem zwanym pieszczotliwie osłem i teraz wydaje z głębi swych trzewi charakterystyczny dla tego gatunku ryk łypiąc okiem czy ów prezio, właściciel jedynie słusznych poglądów, ryk ten docenia.

 • zbigstar

  Oceniono 1 raz 1

  Na swój prywatny użytek od lat stosuję skrót RTI. Pomaga mi on oceniać niektórych ludzi. Rozwinięcie skrótu jest następujące: Rzadki Typ Idioty. Tego pana bredzącego o klęsce oznaczam niezwłocznie RTI!

 • spokojny102

  Oceniono 2 razy 0

  Tylko rude scierwo moze tak szkodzic Polakom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje