Nowicka: Palikot mnie straszył, mówił, że będę skończona w polityce

Wanda Nowicka i Anna Grodzka

Wanda Nowicka i Anna Grodzka (Fot. AG)

- Nie zrezygnowałam z funkcji wicemarszałkini, ponieważ uważam, że miałam do tego prawo. Janusz Palikot domyślał się, że tak będzie - powiedziała Wanda Nowicka na antenie TVN24. - Przestrzegał mnie, żebym tego nie robiła, mówił, że będę skończona w polityce - dodała. - To będzie dla Wandy trudny czas - prognozowała Anna Grodzka.
- To prawda, że na prezydium, kiedy usiłowano wywrzeć na mnie presję, powiedziałam, że jeśli nie zostanę odwołana, sama zrezygnuję z funkcji wicemarszałkini Sejmu - powiedziała w "Faktach po faktach" Wanda Nowicka. - Wtedy, gdy byłam pod ogromną presją, traktowałam tę kwestię głównie w kategoriach osobistych i nie widziałam innej możliwości - dodała.

Zobacz naszą relację z dzisiejszych wydarzeń w Sejmie [MINUTA PO MINUCIE]

Wicemaszałkini Sejmu przyznała, że decyzję zmieniła m.in. z powodu głosów wsparcia, jakie docierały do niej z rożnych środowisk. - Przekonywano mnie, że nie powinnam rezygnować, że to byłoby porażką - powiedziała. - To stało się sprawą środowiskową, zaczęłam się wahać - dodała.

Wanda Nowicka przyznała, że przed głosowaniem nad jej odwołaniem rozmawiała z Palikotem. Janusz przestrzegał mnie, żebym nie podejmowała takiej decyzji. Straszył mnie, mówił, że będę skończona w polityce, że ta łata się do mnie przyklei - powiedziała.

Grodzka: To będzie dla Wandy trudny czas

Sytuację Wandy Nowickiej skomentowała posłanka RP Anna Grodzka. - Znaleźliśmy się wszyscy w grze. Na rękę naszym konkurentom było głosowanie za nieodwołaniem Wandy. Także ze względu na polityczny interes - powiedziała. - Uważam, że to będzie dla Wandy trudny czas, życzę jej jak najlepiej - podkreśliła.

Na pytanie, czy zamierza głosować za wyrzuceniem Wandy Nowickiej z Klubu Ruchu Palikota, Grodzka stwierdziła, że nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji. - Być może się wstrzymam, dając wyraz moim rozterkom - powiedziała.

Nowicka: Nie uważam się za przegraną

Wanda Nowicka podkreśliła, że zdaje sobie sprawę z konsekwencji swojej decyzji. - Wciąż wierzę, choć mam wątpliwości, że W Polsce da się budować politykę na wartościach. Nie uważam, żebym była przegrana - stwierdziła. - Obecność w partii jest dla mnie środkiem do celu, nie celem samym w sobie. Nie zapiszę się do żadnej partii, chyba że sama ją założę - dodała.

Marszałek Sejmu zapowiedziała, że jest gotowa na dalszą współpracę z Ruchem Palikota. - Chciałabym kontynuować to, co robiłam w RP. Uważam, że mam ogromny wkład, zwłaszcza w działalność ruchu kobiet. Ale mam świadomość, że być może wola klubu będzie inna - powiedziała.

Zobacz także
Komentarze (373)
Nowicka: Palikot mnie straszył, mówił, że będę skończona w polityce
Zaloguj się
 • marcin1956

  Oceniono 596 razy 340

  Połączenie dwóch fars: Nowickiej jako "ideowca" dla którego ważniejszy jest stołek, prestiż i apanaże; i drugiej farsy ultrakatoli, dla których zdeklarowany zwolennik aborcji na życzenie stanowi wzór, który należy ochraniać.
  Wynik głosowania i komentarze polityków udowadniają, że " dla bandy czworga" (PO-PiS-PSL-SLD) liczy się tylko kasa i władza, a poglądy zmieniają jak rękawiczki. Sprzedać się dla doraźnych korzyści to zasada ponad 400 posłów polskiego Sejmu. Chyba ustanowili rekord Guinnessa.

 • wikonka

  Oceniono 417 razy 315

  Nagrody w czasie obecnym były nie na miejscu i jedyny Palikot podniósl sprawę . Po wycofaniu rekomendacji klubu należało zrezygnować. Obecne dorabianie teorii nic nie da. Działacz z zawodu przyklejony do stołka. Szkoda.

 • rpa2

  Oceniono 495 razy 289

  dla nowickiej liczy się tylko kasa...przemyslała ochłoneła i pier....i dyrdymały o róznych środowiskach haha a tu chodzi tylko o wyzszą kase.

 • zozo00

  Oceniono 400 razy 278

  Znalazla sie w Sejmie dzieki Palikotowi a teraz sili sie na niezaleznosc bo spodobal sie zapach kasy za opie......ie sie

 • life.form

  Oceniono 389 razy 271

  Najbardziej obrzydliwe w Nowickiej jest to, że instrumentalnie wykorzystała kobiety o to, by się prywatnie wzbogacić. Dziś w aktach po Faktach Nowicka mówi ludziom bezczelnie w twarz, że jej chodzi o "wartości, zasady i cele". Jaki to cel, to już wszyscy wiemy....

 • maronek2

  Oceniono 376 razy 248

  "Wciąż wierzę, choć mam wątpliwości, że W Polsce da się budować politykę na wartościach"- powiedziała p. Nowicka. Wiemy już co dla niej znaczy np. lojalność. Miało być inaczej, a okazało się, że kobieta dla forsy i dla stołka ( tak jak każdy facet), jest w stanie olać wszystko i wszystkich. Trochę szkoda.

 • carlam1

  Oceniono 331 razy 241

  Zero honoru i tyle.Najpierw się zarzeka,że zrezygnuje,a potem udaje biedną i skrzywdzoną.Brak godności jakiejkolwiek u kogokolwiek wśród wszem i wobec panujących.Za nasze pieniądze towarzystwo ma niezły ubaw.

 • klokanpolska

  Oceniono 325 razy 173

  Nawet syna pani nie potrafi wychować, który "pięknie" się wypowiedział na temat ofiar Katynia a teraz ma pani czelność kłamać na antenie TVN. Pan Palikot panią straszył - buhahahahaha ! Oddaj lepiej całość nagrody pazerna babo ! Widać, że pazerne baby nie tylko są w Radomiu.

 • niktwazny126

  Oceniono 244 razy 164

  Chyba ktoś z zewnątrz pracuje nad rozwaleniem partii Palikota. Ale w środeczku też nie najlepiej. Dużo rozlamów w partiach ostatnio.
  Pani Nowicka podobała mi się rano w sejmie. A teraz mnie zniesmaczyla tekstem, że Palikot ją straszył. Chce się oobsadzić w roli ofiary?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje