Budżet UE sukcesem? Malkontenci na Twitterze: "Suma to nie wszystko. Ważny jest drobny druk"

08.02.2013 19:02
Malkontenci na Twitterze

Malkontenci na Twitterze (Fot. za Twitter)

Polska obroniła swój interes na forum UE i na najbliższe 7 lat otrzyma blisko 106 mld euro z unijnej kasy. Ale nie wszyscy chcą świętować polski sukces. Twitter pełny jest malkontentów, którzy zamiast składać rządowi gratulacje, wolą szukać dziury w całym. "Za te dotacje będziemy kupować usługi i towary w Niemczech..." - narzekali.
Jeżeli ktoś sądził, że fakt, iż z 960 mld euro, które Unia w budżecie na lata 2014-2010 przeznaczy na wydatki, aż 106 mld wyląduje w Polsce, ucieszy wszystkich w kraju, to się grubo pomylił. Po tym, jak rzecznik rządu Paweł Graś z radością ogłosił na Twitterze, że polski interes narodowy wygrał na forum Unii, sporo osób postanowiło odpowiedzieć krytyką.

Publicysta Przemysław Piętak szybko znalazł powody, aby się nie cieszyć z sukcesu Polski: "Fajna ta Unia, za naszą składkę do UE będziemy mogli dostać dotacje unijne, za które kupimy usługi i towary w Niemczech".

Wtórował mu autor "Faktu" Łukasz Warzecha, który żartobliwie (chyba...) odnotował: "Chciałbym tylko przypomnieć, że suma to nie wszystko. Ważny jest drobny druk".W nastroju na świętowanie nie poczuł się prawicowy publicysta Marek Magierowski, mimo że premierowi pogratulował: "@premiertusk Gratuluję negocjacyjnych talentów. Teraz proszę pójść za ciosem i wynegocjować zwrot tupolewa".

Sukcesu pogratulował rządowi też Marek Migalski z PJN, ale i on nie mógł się powstrzymać przed wbiciem rządzącym szpili: "Za fundusze spójności należą się PO gratulacje. Po 5 latach pierwsza spełniona obietnica wyborcza. Doceńmy to!".

Wcześniej z niesmakiem odnotował też radość polskich negocjatorów: "Zachowanie polskiej delegacji po negocjacjach jest żenujące. Gang Olsena, który bierze kasę i krzyczy, że jest klawo". Politykowi odpowiedział europoseł Platformy Rafał Trzaskowski: "Tak, powinni płakać!! Jezu - przeczytałeś dokumenty i coś zrozumiałeś???".Wcześniej szef klubu PiS Mariusz Błaszczak próbował wytłumaczyć dziennikarzom, dlaczego sukces Donalda Tuska jest mniejszy, niż wszystkim się wydaje: - Lepiej by było, gdyby minister spraw zagranicznych, zamiast pisać na Twitterze, jeździł po Europie i szukał negocjacji. Bo te państwa, które negocjowały, uzyskały więcej.Zachowanie jego i innych polityków opozycji skrytykował nawet kojarzony raczej z prawą stroną polskiej sceny politycznej specjalista ds. marketingu politycznego Eryk Mistewicz: "Mariusz Błaszczak o Twitterze. Jak kompromitacja to do dna. Dlaczego opozycja w Polsce nie uczy się, jak się zachowywać np. od opozycji we Francji? Czarny dzień polskiej opozycji, jeśli chodzi o komunikację polityczną. Nie spodziewałem się, że aż tak".

Zobacz także
Komentarze (96)
Zaloguj się
 • kain_brat_abla

  Oceniono 1 raz 1

  Warzecha: Ważny jest drobny druk.
  kain_brat_abla; WARZECHA. DNO I METR MUŁU NAD NIM.

 • waldi1953

  Oceniono 2 razy 2

  "Nikt nam nie wmówi że białe jest białe a czarne czarne"nadal obowiązuje u Ziobrów, Błaszczaków i im podobnych.Z klasą to już tak jest: albo się ją ma albo nie.

 • cyklista

  Oceniono 2 razy 2

  Z prawej strony cisza, prezes się zamkną i kombinuje co by tu ... I do tego pogoda się jeszcze poprawiła, żeby chociaż jakaś zamieć i drogowcy.

 • 10danek

  Oceniono 4 razy 4

  Czy jest cos cudowniejszego niz widziec jak opadaja maski obludy i wychylaja sie wsciekle, ziejace nienawiscia twarze chamskich nieudacznikow zyciowych?
  Tak wygladaja ci ktorzy po trupach (smolenskich) pchaja sie do wladzy. Niewiele dobrego dla Polski mozna sie po nich spodziewac.

 • tomyp

  Oceniono 3 razy 3

  Większość obywateli świata prawicą wyciera sobie d.pę i to jest właściwe miejsce dla PIS

 • tp70

  Oceniono 5 razy 5

  I co zrobi teraz I Sekretarz z tym drewnianym Glińskim. Zamrozi go do czasu następnej "okazji"???
  Tusk skopał też humor Rydzyka. Żył w spokoju z posłanką Sobecką a teraz musi coś wymyślić co powiedzieć wiernym. Jak wytłumaczyć, że w Europie lubią Tuska.

 • tp70

  Oceniono 6 razy 6

  Zgadzam się to jest w pewnym sensie klęska :Tusk nie wybłagał od Pana Boga dotacji na trochę więcej rozumu dla suchotniczego Błaszczaka.
  To całkowita kompromitacja w reakcjach pokazujących nienawiśc do tego co dobre dla Polski.
  PIS ustami tej kreatury Błaszczaka pokazuje swoje pragnienia żeby Polska cofneła się do XIX wieku z rządami Prymasa Rydzyka i króla z dynastii Kaczyńskich.

 • normalny1945

  Oceniono 3 razy 3

  to się nie nazywają prawica tylko lewusy im nic się nie podoba bo na niczym się nie znają może ci zagorzali panowie błagają swojego Bozie o inny rozum bo ten im do niczego nie pasuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje