PiS o budżecie UE: Przyszłość polskiej wsi jest zagrożona

Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczak (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Według pierwotnego założenia Komisji Europejskiej Polska miała otrzymać 115 mld euro - mówił o wstępnie ustalonym budżecie unijnym Mariusz Błaszczak. - Otrzymaliśmy dużo mniej, szczególnie jeśli chodzi o wspólną politykę rolną - dodał poseł PiS. W jego ocenie taki wynik negocjacji oznacza poważne problemy dla polskiej wsi
- Lepiej by było, gdyby minister spraw zagranicznych, zamiast pisać na Twitterze, jeździł po Europie i szukał negocjacji - powiedział Mariusz Błaszczak podczas konferencji prasowej PiS. - Bo te państwa, które negocjowały, uzyskały więcej - dodał.

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS jest zdania, że kwota przyznana przez UE Polsce jest zbyt niska. Podkreślił, że chodzi przede wszystkim o pieniądze na wspólną politykę rolną. - Przyszłość polskiej wsi jest zagrożona - stwierdził. - A tam, poza wielkimi metropoliami, poziom życia spada gwałtownie - dodał.

Podobnego zdania jest szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. - Jeśli chodzi o fundusz przeznaczony na rolnictwo, to mamy wyraźną porażkę - stwierdził podczas konferencji prasowej. - Pytam, gdzie byli politycy PSL, gdy Donald Tusk negocjował ten budżet - dodał.

Zobacz także
 • Brytyjski polityk: Dlaczego mamy płacić za nową linię metra w Warszawie? Brytyjski polityk: Dlaczego mamy płacić za nową linię metra w Warszawie?
Komentarze (300)
PiS o budżecie UE: Przyszłość polskiej wsi jest zagrożona
Zaloguj się
 • orion57

  Oceniono 766 razy 668

  łatwo gadać gdy się samemu nic nie robiło aby pomóc w pozyskaniu środków unijnych. To co zrobił PiS to zdrada Polski i czas aby to do wszystkich dotarło.

 • fakiba

  Oceniono 504 razy 466

  Niech Kaczyński napisze następny list do Camerona z podziękowaniami bo to głównie jego zasługa że obcięli dotacje

 • way270

  Oceniono 371 razy 349

  jezeli pis-owi i innym prawicowym partiom tak bardzo szkoda polskiej wsi, to moze zrzekna sie jakichkolwiek dodatkowych nagrod za prace w Sejmie ? pokazcie ile dla polskiej wsi zalatwil kaczynski czy ziobro lub kurski ?

 • simonh

  Oceniono 329 razy 307

  Płaszczak ponownie udowodnił, że w pelni zasłużył na miano ARCYMIERNOTY !

 • ask70

  Oceniono 320 razy 302

  To już P. Kaczyński nie proponuje likwidacji dopłat i utworzenie armii europejskiej?

 • stanislaw50

  Oceniono 44 razy 40

  Wcale się nie dziwię temu szukaniu "dziury w cały". Cameron olał Prezesa i teraz biedny Jarek poszukuje słów jak zdyskredytować Premiera Tuska. Jaruś weź jakies prochy na natchnienie !!! Masz kłopoty. Nie dorstasz nie tylko wzrostem Premierowi Tuskowi. Daj odbój i idź ze swoją zacietrzewiona chałastrą na wypoczynek TOBIE chłopie DZIĘKUJEMY !!!, DZIĘKUJEMY !!! DZIEUJEMY !!!
  SWOJE ZADANIE JUŻ WYKONAŁEŚ !!! Jak by co to możesz wspomagać wieś na emeryturze.
  JAROSŁAW - DOWIDZENIA !!!
  demos

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje