Weteran wojny w Afganistanie podpalił się na placu Czerwonym w Moskwie

08.02.2013 17:34
Plac Czerwony w Moskwie

Plac Czerwony w Moskwie (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Na placu Czerwonym w Moskwie, przed rezydencją prezydenta Rosji, podpalił się 53-letni mężczyzna. Z poparzeniami 45 proc. powierzchni ciała został przewieziony do szpitala - poinformował portal Life News.
Tragedia rozegrała się około godz. 14 czasu moskiewskiego (11 czasu polskiego) przed wejściem do mauzoleum Włodzimierza Lenina. Świadkowie zdarzenia natychmiast wezwali karetkę pogotowia i policję. Ogień ugasili policjanci.

Na swoje życie targnął się w ten sposób 53-letni weteran wojny w Afganistanie Wasilij Pokłakow. "Według niektórych danych do Moskwy przyjechał trzy dni wcześniej z Czeboksarów. W stolicy zabiegał o sprawiedliwość w sprawie mieszkaniowej" - cytuje Life News źródło w organach ochrony prawa.

Portal podał, że niedoszły samobójca jest nieprzytomny. Ma oparzenia 1., 2. i 3. stopnia głowy, rąk, klatki piersiowej i brzucha - ogółem 45 proc. powierzchni ciała.

Federalna Służba Ochrony (FSO), która odpowiada za bezpieczeństwo w rejonie Kremla, nie chce komentować zdarzenia.

Zobacz także
Komentarze (30)
Weteran wojny w Afganistanie podpalił się na placu Czerwonym w Moskwie
Zaloguj się
 • waw-el

  Oceniono 19 razy 11

  Amerykanscy weterani sa duzo lepsi........... w/g ostatniego raportu Pentagonu co 65 minut amerykaski weteran popelnia samobojstwo czyli 22 weteranow dziennie........ a co 24 godziny jeden zolniez sluzby czynnej popelnia samobojstwo................. obecnie 850 tys weteranow jest na bezrobociu. i sa pozbawieni opieki medycznej. ...... ale maja demokracje, a Ruscy weterani demokracji nie maja.

 • zenblue1

  Oceniono 6 razy 6

  Nasi weterani z Afganistanu lecza się psychiatrycznie
  Tabletki zapobiegają samopodpaleniom

 • waliszewska25

  Oceniono 2 razy 2

  to ze on sobie posowa mlode to znaczy jak mlode kobiety musza sie posunac do tego ze wykorzystuja swoje cialo mlode do bycia i zycia na lepszym poziomie

 • kain_brat_abla

  Oceniono 20 razy 2

  Jaka jest różnica między optymistą a pesymistą w dzisiejszej Rosji?
  Odpowiedź: pesymista uważa, że sprawy w Rosji nie mogą iść gorzej.
  Optymista jest pewien, że mogą.

 • bartlomiej4

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe kiedy polscy weterani Afganistanu zaczną popełniać samobójstwa. Alerykańscy weterani są chyba w czołówce amerykańskich samobójców.

 • supertlumacz

  Oceniono 3 razy 1

  Na placu Czerwonym w Moskwie, przed rezydencją prezydenta Rosji, podpalił się 53-letni mężczyzna. Z poparzeniami 45 proc. powierzchni ciała został przewieziony do szpitala - poinformował portal Life News. Tragedia rozegrała się około godz. 14 czasu moskiewskiego (11 czasu polskiego) przed wejściem do mauzoleum Włodzimierza Lenina. Na swoje życie targnął się w ten sposób 53-letni weteran wojny w Afganistanie Wasilij Pokłakow. "Według niektórych danych do Moskwy przyjechał trzy dni wcześniej z Czeboksarów. W stolicy zabiegał o sprawiedliwość w sprawie mieszkaniowej" - cytuje Life News źródło w organach ochrony prawa.

  Ta WYJĄTKOWO SZCZEGÓŁOWA INFORMACJA śmierdzi mi prowokacją rosyjską wymierzoną w spodziewaną reakcję głupich i przesiąkniętych rusofobią Polaków i podobnych idiotów. Mimo wysiłków nie udało mi się jej potwierdzić z innych źródeł w innych językach – angielski, rosyjski, hiszpański…

  Podejrzewam że stoi za nią ambitny wicepremier Rogozin który steruje śledztwami w sprawie korupcji przy zamówieniach dla MON. Chce dokonać radykalnych zmian personalnych w MON i potrzebny mu jest pretekst i poparcie opinii publicznej dla usunięcia wielu DOBRZE ZAKORZENIONYCH urzędników MON. Oczywiście realizacja jego celów jest korzystna dla Rosji, ale może stanowić ETAP PRZYGOTOWANIA DO PRZEJĘCIA PEŁNEJ KONTROLI NAD POLSKĄ. Przy współpracy z władzami Niemiec i z wrogimi Polsce mniejszościami narodowymi udającymi Polaków.

  Kwestia afer korupcyjnych w rosyjskim MON to stały dział w największym (?) rosyjskim portalu wiadomości www.vesti.ru. Podaję również bezpośredni link do tego działu www.vesti.ru/theme.html?tid=100374 Ostatnia wiadomość informuje o wykryciu nieprawidłowości w rozdysponowaniu środków MON na kwotę 117 mld rubli tj. około $4 miliardów TYLKO W BUDŻECIE MON ZA ROK 2012

 • waliszewska25

  Oceniono 1 raz 1

  i dojdzie to do nas jezeli mozna powiedziec nas hhehehh

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje