Brytyjski polityk: Dlaczego mamy płacić za nową linię metra w Warszawie?

Brytyjski polityk: Dlaczego mamy płacić za nową linię metra w Warszawie?

Brytyjski polityk: Dlaczego mamy płacić za nową linię metra w Warszawie? (Fot. PAUL HACKETT Reuters)

- Ja nie chcę być w Unii z Polską - powiedział w wywiadzie dla radia RMF FM Nigel Farage, brytyjski eurodeputowany, główny przeciwnik Davida Camerona. - Dlaczego mielibyśmy wam dawać cokolwiek - pytał polityk polskiego dziennikarza. - Dlaczego nie pomagać Afryce albo Indiom - drążył.
Zdaniem Nigela Farage'a, przewodniczącego brytyjskiej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, Wielka Brytania powinna wystąpić z Unii Europejskiej. - Nie potrzebujemy tych wszystkich unijnych pałaców! Nie potrzebni nam są Barroso czy Van Rompuy - mówił w rozmowie z dziennikarzem RMF FM.

W jego ocenie Brytyjczycy nie powinni wspierać finansowo biedniejszych państw Wspólnoty. - Wciąż jako kraj płacimy 50 milionów funtów dziennie za członkostwo w unijnym klubie - twierdził. - Dlaczego miałbym na przykład dać wam pieniądze na nową linię metra w Warszawie, niech mi to ktoś wytłumaczy! - pytał i podkreślał, że nie chce być w Unii z Polską. - Chcę się zajmować własnym krajem, rządzić nim demokratycznie przez urny wyborcze. Wolę to niż gnieżdżenie się w unijnym klubie i słuchanie Brukseli - mówił.

Nigel Farage twierdzi, że mechanizm działania UE jest wadliwy. - Unia, generalnie rzecz biorąc, nie funkcjonuje normalnie - przekonywał. - Nie zapominajmy, że 40 procent tego budżetu trafi do kieszeni miliarderów i źle funkcjonujących przedsiębiorstw. I tu nic się nie zmieni do 2020 roku. Nie zmienią się też nielegalne praktyki, z którymi mamy do czynienia - argumentował.Zobacz także
 • Guardian: Grodzka mogłaby przejść do historii
 • Donald Tusk na lotnisku przed wylotem do Niemiec Walka o budżet UE. Tusk: Mamy różnicę interesów i poglądów z Niemcami. Szukamy kompromisu
Komentarze (721)
Brytyjski polityk: Dlaczego mamy płacić za nową linię metra w Warszawie?
Zaloguj się
 • master4k

  Oceniono 1460 razy 1288

  Gdyby kiedyś ten Wasz ukochany Premier aka "British Buldog" nie sprzedał nas Stalinowi, to nie tylko nie trzeba by było dopłacać do budowy metra w Polsce, ale to Polska dopłacałaby do inwestycji u Was.

 • valski

  Oceniono 992 razy 844

  Płacicie drodzy sojusznicy rachunki za wkład Polaków w obronę Anglii przed Hitlerem oraz
  za to, że nas sprzedaliście w Jałcie odcinając na s tym samym od Europy i skazując na zacofanie.

 • mexi123

  Oceniono 856 razy 722

  Może i bym się zgodził z tym Panem... Gdyby nie to, że ten Pan sam jest europosłem, tak więc gada, jakie to jego miejsce pracy jest niepotrzebne i powinno się je zlikwidować! Populizm i hipokryzja w najczystszej postaci.

 • mare-kdud

  Oceniono 764 razy 662

  Bo w czasie II wojny zachowaliście się jak ku... i sprzedaliście nas Stalinowi.

 • simonh

  Oceniono 457 razy 393

  Przecież ten darmozjad nic innego nie robi oprócz destrukcji. W tych pieniądzach nie ma ani jednego centa od tego pajaca, bo on osobiscie nie wytwarza żadnej wartości dodanej oprócz swojego szajsu !

 • lukki69

  Oceniono 429 razy 377

  ....ja nie wiem co oni robią jeszcze w Unii.....a nas skreslili juz w 1939......

 • mao111

  Oceniono 480 razy 364

  Ichni idiota, który nie rozumie, że tylko gospodarcze ścisłe powiązanie zapobiegnie III Wojnie Światowej. Mam nadzieje, że wtedy nasi lotnicy już nie będą bronili nieba WB.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje