Brytyjski polityk: Dlaczego mamy płacić za nową linię metra w Warszawie?

08.02.2013 16:26
Brytyjski polityk: Dlaczego mamy płacić za nową linię metra w Warszawie?

Brytyjski polityk: Dlaczego mamy płacić za nową linię metra w Warszawie? (Fot. PAUL HACKETT Reuters)

- Ja nie chcę być w Unii z Polską - powiedział w wywiadzie dla radia RMF FM Nigel Farage, brytyjski eurodeputowany, główny przeciwnik Davida Camerona. - Dlaczego mielibyśmy wam dawać cokolwiek - pytał polityk polskiego dziennikarza. - Dlaczego nie pomagać Afryce albo Indiom - drążył.
Zdaniem Nigela Farage'a, przewodniczącego brytyjskiej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, Wielka Brytania powinna wystąpić z Unii Europejskiej. - Nie potrzebujemy tych wszystkich unijnych pałaców! Nie potrzebni nam są Barroso czy Van Rompuy - mówił w rozmowie z dziennikarzem RMF FM.

W jego ocenie Brytyjczycy nie powinni wspierać finansowo biedniejszych państw Wspólnoty. - Wciąż jako kraj płacimy 50 milionów funtów dziennie za członkostwo w unijnym klubie - twierdził. - Dlaczego miałbym na przykład dać wam pieniądze na nową linię metra w Warszawie, niech mi to ktoś wytłumaczy! - pytał i podkreślał, że nie chce być w Unii z Polską. - Chcę się zajmować własnym krajem, rządzić nim demokratycznie przez urny wyborcze. Wolę to niż gnieżdżenie się w unijnym klubie i słuchanie Brukseli - mówił.

Nigel Farage twierdzi, że mechanizm działania UE jest wadliwy. - Unia, generalnie rzecz biorąc, nie funkcjonuje normalnie - przekonywał. - Nie zapominajmy, że 40 procent tego budżetu trafi do kieszeni miliarderów i źle funkcjonujących przedsiębiorstw. I tu nic się nie zmieni do 2020 roku. Nie zmienią się też nielegalne praktyki, z którymi mamy do czynienia - argumentował.Zobacz także
Komentarze (721)
Zaloguj się
 • kkastr

  Oceniono 1 raz 1

  Ma rację i tyle. Ale głupole w Polsce nadal wierzą w bajki o sprawiedliwości dziejowej, że nam się coś należy. NIC SIĘ NAM NIE NALEŻY. Wbijcie to sobie w głowę, bo za chwilę kureczek z kasą odetną i będą lamenty oburzenia i niezrozumienia.

 • newsletters

  Oceniono 1 raz 1

  >> Dlaczego mamy płacić za nową linię metra w Warszawie?
  na przykład dla tego że nie ponosiliście kosztów edukacji Polaków pracujących obecnie na konto Jej Królewskiej Mości ;) To dobry powód?

  :P

 • blondyna.z.londyna

  Oceniono 3 razy 1

  Lubiłam Pana, Panie Farage, aż do tego momentu, kiedy okazał sie Pan niewykształconym bucem, który nie zna swojej własnej historii. Polacy, jak żaden inny naród w Europie, ponieśli ofiary broniąc waszego z a s r a n e g o imperium w wyście nawet nie raczyli ich zaprosić do udziału w paradzie zwycięstwa. Macie sporo grzechów na swoim sumieniu, ale najważniejszy, że sprzedaliście nas w Jałcie. W przeciwnym wypadku, gadalibyśmy dzisiaj jak równy z równym, mimo że wasze bogactwo w 90% opiera sie na tym coście zagrabili przez setki lat z wielu kolonii. Byc może również (okaże sie za kilkanaście lat, w setną rocznicę zamachu), macie krew na rękach i to wy stoicie za smiercią naszego Generała, Premiera Polski na uchodźstwie...

 • breslavia

  Oceniono 2 razy 2

  Ponieważ w przeszłości ograbialiście inne kraje ze wszystkiego i na tym zbudowaliście swoje bogactwo. I dalej ograbiacie swoje dawne kolonie.

 • guest077

  Oceniono 1 raz 1

  Dlatego masz brytyjski psiaku płacić, że nasi dziadkowie tracili życie bezinteresownie ratując dupy twoich dziadków i twoją.

 • ar100

  Oceniono 1 raz 1

  TEN ANGOL - I MA RACJĘ : BO TE MILIARDY NIE TRAFIAJA DO NAS POLAKÓW TYLKO SĄ TRANSFEROWANE JAK POWIEDZIAŁ SŁUSZNIE, DO KIESZENI NIE POLSKICH MILIARDERÓW. - I NIE MA RACJI: BO TYSIACE POLAKÓW WALCZYŁO SKUTECZNIE BRONIAC ANGOLI PRZED NIEMCAMI ! A CI ANGOLE CYNICZNIE NASZE PAŃSTWO POZBAWILI NIEPODLEGŁOŚCI ODDAJĄC NAS NA PASTWĘ STALINA I JEGO POGROBOWCÓW ( CO DO DNIA DZISIEJSZEGO DZIAŁA ! )

 • markucy

  Oceniono 1 raz 1

  Ja nie chcę być z Tobą w Unii Panie Żabciu;)

 • zelenyles

  Oceniono 2 razy 0

  Jacy tam są aroganccy imbecyle w tym europarlamencie to się w pale nie mieści on nic debil nie wie i myśli tylko o sobie.

 • johny5678

  Oceniono 3 razy 1

  To wyp****dalaj brytolu! Ja też nie widzę powodu, żeby kraj, który Europę ma głęboko, dyktował innym warunki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje