Zniszczyła słynny obraz Delacroix. Wcześniej umieściła na nim zagadkowy napis

08.02.2013 14:26
Obraz Delacroix

Obraz Delacroix (Fot. PASCAL ROSSIGNOL Reuters)

Młoda kobieta, odwiedzająca oddział Luwru w mieście Lens na północy Francji, zniszczyła wystawiony tam słynny obraz Eugene'a Delacroix "Wolność wiodąca lud na barykady". - Chuligankę zatrzymano - poinformowała policja.
28-letnią kobietę obezwładnił muzealny strażnik wraz z innym zwiedzającym. Wcześniej zdążyła ona jednak umieścić u dołu słynnego płótna zagadkowy napis "AE911". Muzeum uspokoiło w komunikacie, że obraz da się z łatwością oczyścić.

Pierwszy i jak dotąd jedyny oddział Luwru poza Paryżem otwarto w grudniu ubiegłego roku w Lens, biednym górniczym miasteczku.

Jedno z najsłynniejszych dzieł

Zarówno twórcy muzeum, jak i miejscowe władze liczą, że pomoże ono zrewitalizować niezamożny region. Docelowo w Lens będzie można podziwiać kolekcję ponad 200 dzieł sztuki wypożyczanych z głównej siedziby muzeum, a także oglądać wystawy czasowe.

Obraz Delacroix, malarza epoki romantyzmu, to jedno z najsłynniejszych dzieł wystawianych w nowo powstałym muzeum. Przedstawia on trzymającą francuską flagę półnagą kobietę, uosabiającą wolność, która prowadzi tłum rewolucjonistów na barykadę.

Zobacz także
Komentarze (60)
Zaloguj się
 • 777pawel1

  Oceniono 3 razy 1

  AE911 myślimy samodzielnie odpuszczamy słuchanie zmanipulowanych autorytetów

  www.youtube.com/watch?v=3-jeQmW5wiA -- 7 minuta 27 sekunda

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 2 razy 0

  „ Młoda kobieta, odwiedzająca oddział Luwru w mieście Lens na północy Francji, zniszczyła wystawiony tam słynny obraz Eugene'a Delacroix "Wolność wiodąca lud na barykady". - Chuligankę zatrzymano - poinformowała policja.
  28-letnią kobietę obezwładnił muzealny strażnik wraz z innym zwiedzającym. Wcześniej zdążyła ona jednak umieścić u dołu słynnego płótna zagadkowy napis "AE911". Muzeum uspokoiło w komunikacie, że obraz da się z łatwością oczyścić.”

  Zniszczyła tak, że da się usunąć, ale wcześniej, bo najpierw napisała, a potem zniszczyła.
  Autor to debil, czy to tylko gógltrenslejt?

 • pismaki_klamia

  Oceniono 9 razy 1

  AE911 to "Architects & Engineers for 9/11 Truth" to organizacja architektów, inżynierów i naukowców, którzy nie zgadzają się z bredniami zawartymi w oficjalnej teorii spiskowej. Jest wiele takich organizacji zrzeszających np. pilotów, pracowników służb mundurowych, kontrolerów ruchu lotniczego, wykładowców.,Z raportem komisji nie zgadzają się tez pewni członkowie, którzy byli jej członkami. Liczba osób kwestionujących oficjalną wersję rośnie w szybkim tempie, stąd ta prowokacja w stylu operacji "fałszywej flagi" w celu zdyskredytowania rzesz ludzi domagających się nowego, tym razem uczciwego i pełnego śledztwa. Manipulacja psychiczna pewnych osób to dziedzina intensywnych badań CIA w latach 50. i 60. np. MK-UKTRA, które oficjalnie miały zostać zakończone w latach 70. decyzją komisji Kongresu badających tego typu programy.
  Chodzi o skompromitowanie idei kwestionowania oficjalnej wersji wydarzeń i uczynienia ze zwolenników nowego śledztwa wrogów publicznych, że to niby agresywni, niebezpieczni i chorzy psychicznie ludzie.
  Np. tutaj jest lista takich "paranoików" zawierająca dość wysoko postawione osoby:
  www.patriotsquestion911.com/

 • awitold

  Oceniono 4 razy -2

  Pewnie jakaś niedopieszczona lala po praniu mózgu na studiach genderowskich...

 • rabbinhood

  Oceniono 2 razy 2

  Najbardziej batalistyczne piersi malarstwa francuskiego...

 • johnny-kalesony

  Oceniono 8 razy 0

  Kolejne obszary Unii, systematycznie ulegające degradacji potrzebują raczej nie muzeów, następnych wydziałów gender studies, ani tabunów specjalistów od ekologii. Potrzeba im raczej konkretnych miejsc pracy, gdzie będzie się wytwarzać coś, co ktokolwiek chciałby na świecie kupić.
  Ten obraz jest doskonałą metaforą stanu, do jakiego doprowadzi niebawem społeczeństwa Europy Unia Europejska. Już niebawem wszyscy będziemy golasami!

 • palo_ma1

  Oceniono 4 razy 4

  Zniszczyła obraz, który jednak da się z łatwością oczyścić.

  Mętlik w głowie

 • mrs.courvoisier

  Oceniono 3 razy 3

  Gazeta jak zwykle dezinformuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje