Ruch Palikota usunie Nowicką? "Jeszcze poczekamy"

08.02.2013 10:54

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Wanda Nowicka pozostaje w klubie Ruchu Palikota. Posłowie przełożyli decyzję o jej ewentualnym usunięciu z klubu.
- Nie podejmujemy dzisiaj żadnej decyzji dotyczącej tego, czy Wanda Nowicka zostaje w klubie, czy nie - oświadczył po posiedzeniu klubu lider Ruchu Palikota Janusz Palikot. Dodał, że podczas posiedzenia

Nowicka deklarowała wolę współpracy z klubem.

"Usunąć Nowicką"

Palikot rekomendował klubowi usunięcie Nowickiej z klubu RP w związku z tym, że nie złożyła rezygnacji z funkcji wicemarszałka Sejmu, po tym, jak Sejm nie odwołał jej z tego stanowiska. - Klub uznał, że musimy to jeszcze przemyśleć, oczekujemy od Wandy Nowickiej sprecyzowania warunków tej współpracy - oświadczył lider RP. Zastrzegł, że on sam żałuje, że Nowicka nie została usunięta z klubu.

"To będzie miało wpływ na Ruch Palikota, nie na mnie"

Wcześniej Wanda Nowicka powiedziała dziennikarzom, że liczy się z tym, iż może zostać wyrzucona z klubu. Podkreśliła też, że jest chętna do współpracy. - Ale liczę się z tym, że oczywiście zapadnie decyzja o wyrzuceniu z klubu. Uważam, że to jest błąd, który będzie miał przede wszystkim wpływ raczej na Ruch Palikota niż na mnie - podkreśliła Nowicka.

Pytana, czy po ewentualnym wyrzuceniu z klubu pozostanie niezależna, czy zamierza wstąpić do innej partii, odpowiedziała, że nigdzie się na razie nie wybiera."Przejaw solidarności"

Sejm nie odwołał Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka. Za jej odwołaniem było tylko 45 posłów. Przeciw głosowało 245, a wstrzymało się 13 parlamentarzystów.

Nowicka podziękowała posłom za wsparcie. - Wysoka Izbo, chciałabym wszystkim podziękować za wsparcie i pomoc, którą od państwa uzyskałam - podkreśliła. Jak dodała, wynik głosowania traktuje jako "przejaw solidarności ponad partyjnymi podziałami".

- Decyzja Wysokiej Izby, by nie odwołać mnie z funkcji wicemarszałkini, utwierdza mnie w głębokim przekonaniu, że nie ma również merytorycznych podstaw, by składać rezygnację - oświadczyła Nowicka.

Zobacz także
Komentarze (125)
Ruch Palikota usunie Nowicką? "Jeszcze poczekamy"
Zaloguj się
 • moryc.iljicz.goethe

  Oceniono 150 razy 108

  Premie dla prezydium Sejmu 273 tys... premie dla prezydium Senatu 140 tys... zobaczyć jak wszyscy posłowie bronią jedynej pociągniętej do odpowiedzialności - społecznie bezcenne

 • ulisses-achaj

  Oceniono 103 razy 77

  "Decyzja Wysokiej Izby, by nie odwołać mnie z funkcji wicemarszałkini, utwierdza mnie w głębokim przekonaniu, że nie ma również merytorycznych podstaw, by składać rezygnację"

  Wysoka Izba przyspawanych do koryta zadekretowała, że w głębokim kryzysie przyznawanie sobie premii w wysokości większej od rocznej pensji przecietnego Polaka jest cool i w ogóle "o co kaman"?
  "Głębokie przekonanie" Nowickiej to przekonanie prawie wszystkich posłów. Żenująca i bezczelna demonstracja ponad podziałami kołtunów (Grodzka) i małych, pazernych na kasę, "przedstawicieli narodu". Kolejna kompromitacja sejmu.

 • syngefco

  Oceniono 63 razy 43

  PiS na pewno chętnie widziałby Nowicką w swoich szeregach - buhhahahahaha

  ... a tak na serio kuu... kuu...e łeb nie urwie, jeżeli poleciałaby jeden wicemarszałek za zagrabienie kasy podatników (oczywiście zgodnie z prawem), wówczas mogłyby pojawić się wnioski o odwołanie kolejnych, to juz nie jest polskie bagno - to już szambo niewybierane ze sracza przez wiele lat.

 • zelm71

  Oceniono 45 razy 39

  KASA ŁĄCZY LUDZI!

 • renek.z

  Oceniono 55 razy 37

  miałem panią Nowicką za mądrego człowieka ,zachłyśnięcie władzą ,kasą i naiwna wiara w poparcie sejmu . Pni Wandą kopna panią w du... już raz SLD to zrobiło a fałsz PO !!! powinna się pani wstydzić !

 • alvaroodys

  Oceniono 42 razy 36

  Gdyby odwołali Nowicką, to żeby nie być hipokrytami musieliby odwołać wszystkich marszałków i wicemarszałków...bo jednym powodem odwołania Nowickiej było to że wzięła grubą pensję, za nic. Bo nigdzie nie zostało podane uzasadnienie za co premię dostała. Bo premię dostaje się za wybitne osiągnięcia w pracy.

  A jakież było piękne oddawanie tych pensji na cele charytatywne. Oddali trochę kasy, media to kupiły, a resztę przytulili. Żal.pl

 • tytanowa_mrowka

  Oceniono 42 razy 32

  40 tysiaków piechotą nie chodzi. A jeszcze będzie skapywać przez 3 latka.

 • remo29

  Oceniono 38 razy 30

  Jak masz ryj w korycie, to nie słyszysz co o tobie mówią.
  --
  parada karzełków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje