Ruch Palikota usunie Nowicką? "Jeszcze poczekamy"

08.02.2013 10:54

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Wanda Nowicka pozostaje w klubie Ruchu Palikota. Posłowie przełożyli decyzję o jej ewentualnym usunięciu z klubu.
- Nie podejmujemy dzisiaj żadnej decyzji dotyczącej tego, czy Wanda Nowicka zostaje w klubie, czy nie - oświadczył po posiedzeniu klubu lider Ruchu Palikota Janusz Palikot. Dodał, że podczas posiedzenia

Nowicka deklarowała wolę współpracy z klubem.

"Usunąć Nowicką"

Palikot rekomendował klubowi usunięcie Nowickiej z klubu RP w związku z tym, że nie złożyła rezygnacji z funkcji wicemarszałka Sejmu, po tym, jak Sejm nie odwołał jej z tego stanowiska. - Klub uznał, że musimy to jeszcze przemyśleć, oczekujemy od Wandy Nowickiej sprecyzowania warunków tej współpracy - oświadczył lider RP. Zastrzegł, że on sam żałuje, że Nowicka nie została usunięta z klubu.

"To będzie miało wpływ na Ruch Palikota, nie na mnie"

Wcześniej Wanda Nowicka powiedziała dziennikarzom, że liczy się z tym, iż może zostać wyrzucona z klubu. Podkreśliła też, że jest chętna do współpracy. - Ale liczę się z tym, że oczywiście zapadnie decyzja o wyrzuceniu z klubu. Uważam, że to jest błąd, który będzie miał przede wszystkim wpływ raczej na Ruch Palikota niż na mnie - podkreśliła Nowicka.

Pytana, czy po ewentualnym wyrzuceniu z klubu pozostanie niezależna, czy zamierza wstąpić do innej partii, odpowiedziała, że nigdzie się na razie nie wybiera."Przejaw solidarności"

Sejm nie odwołał Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka. Za jej odwołaniem było tylko 45 posłów. Przeciw głosowało 245, a wstrzymało się 13 parlamentarzystów.

Nowicka podziękowała posłom za wsparcie. - Wysoka Izbo, chciałabym wszystkim podziękować za wsparcie i pomoc, którą od państwa uzyskałam - podkreśliła. Jak dodała, wynik głosowania traktuje jako "przejaw solidarności ponad partyjnymi podziałami".

- Decyzja Wysokiej Izby, by nie odwołać mnie z funkcji wicemarszałkini, utwierdza mnie w głębokim przekonaniu, że nie ma również merytorycznych podstaw, by składać rezygnację - oświadczyła Nowicka.

Zobacz także
Komentarze (125)
Zaloguj się
 • yarrrr

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem tu za Palikotem. Nawet jeśli prowadzi grę, to opowiada się po słusznej sprawie. W kryzysie marszałkowie nie powinni brać nagród. A Nowicka, która dzięki Palikotowi wpłynęła do Sejmu zagrała podwójnie nie fair.
  Inna sprawa że Palikot jest wrzodem na d.pie dla wielu, stąd cynicznie się cieszą z każdego jego niepowodzenia.

 • jerzysm42

  0

  Ciekaw jestem czym jeszcze Palikot będzie straszył.
  Panie Palikot pański ruch traci poparcie i coraz mniej pańskich ludzi się pana boi,

 • plumgazeta

  0

  No tak ,wiem , że są za usuwaniem.
  Ale muszą przedstawić czy to ma być aborcja na życzenie , czy z powodu gwałtu.
  A może jakaś choroba genetyczna?

 • gupiapoczta

  Oceniono 2 razy 2

  Facet na zdjęciu (pierwszy od prawej strony) jest dowodem na to, że Ministerstwo Głupich Kroków czuwa!

 • life.form

  Oceniono 6 razy 4

  Poslowie zagłosowali za nieskrępowanym, wzajemnym przydzielaniem sobie nagród w wysokości przekraczającej roczny dochód niejednego obywatela. Po glosowaniu pani Nowicka podziękowała Sejmowi za "wsparcie, pomoc oraz solidarność ponad podziałami"...

 • nietyp

  Oceniono 9 razy 7

  Ruch wyru...y przez to coś udające kobietę... Nowicka to pazerne łajno.

 • feminus

  Oceniono 9 razy -7

  A ja przy okazji chce wyrazic swoj podziw dla pani marszalek Ewy Kopacz. Alez kobieta ma klase!
  Pokazcie mi ktoregos z naszych meskich politykow, ktory bylby na tyle kulturalny i pokorny, by publicznie w sejmie przeprosic kogos z innej partii za swoja pomylke.

  To wielka kobieta, wielki polityk! Mam nadzieje, ze to ona kiedys przejmie stery w Platformie, ze Tusk namasci wlasnie ja. Prawdziwa osobowosc i charakter! Jestem pod wrazeniem!
  Dzisiaj kobiety pokazaly swoja sile. BRAWO!

 • wks_fanatyk

  Oceniono 7 razy -5

  Przestępstwo , cieżka zbrodnia polegająca na przyciągnięciu do Polski aborcyjnej " łajby" nie będzie zapomniane, synuś tez ma grubo przejebane , ale to w prawdziwie wolnej Polsce pod rządami nacjonalistów i prawdziwych patriotów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje