Zdziwiony Biedroń o Nowickiej: Wanda obiecała, że zrezygnuje

Robert Biedroń

Robert Biedroń (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja)

- Decyzja klubu nie była przemyślana. Ale była demokratyczna. Wanda obiecała, że nawet jeśli zostanie obroniona przez Sejm, to zrezygnuje z tej funkcji - powiedział Robert Biedroń, który inaczej niż jego klub głosował za pozostawieniem Nowickiej na stanowisku wicemarszałka.
Za odwołaniem opowiedziała się większość klubu Ruchu Palikota: 39 spośród 42 głosujących posłów było "za". Troje posłów zagłosowało "przeciwko" - Anna Grodzka, Robert Biedroń i sama Nowicka.

- Trudna decyzja Wandy. Jest to dla mnie zaskoczenie - oświadczył Biedroń. Pytany, co będzie dalej z marszałek Nowicką, powiedział: "Widzę świetlaną przyszłość przed Nowicką. To jest niezwykła kobieta, moja przyjaciółka od wielu lat".

"Nie widzę innej alternatywy"

Zapewnił, że nie zamierza odchodzić z Ruchu Palikota. - Nigdzie nie zamierzam wychodzić, z tego, co wiem, Wanda też. Nie widzę innej alternatywy dla nas niż Ruch Palikota - powiedział.

Jeszcze wczoraj Janusz Palikot potwierdzał, że Wanda Nowicka złoży. - Mieliśmy dziś kontakt SMS-owy, potwierdziliśmy wcześniejsze ustalenia - poinformował w TVN24. - Wierzę, że dotrzyma tej deklaracji - dodał.

Przeciwko odwołaniu Nowickiej głosowała też kandydatka Ruchu na nową wicemarszałek Anna Grodzka. Ona również zadeklarowała, że nie odejdzie z klubu RP. - Nie mam planów odchodzenia z klubu - podkreśliła posłanka. Swoje wsparcie dla koleżanki tłumaczyła tym, że ceni Nowicką jako wicemarszałkinię "za pracę, którą wykonuje".

"Nie szkoda mi"

Zaznaczyła jednocześnie, że odradzała jej decyzję o pozostaniu na funkcji wicemarszałka, gdyby Sejm jej nie odwołał. - Ale rozumiem, że ją podjęła. Uznaję jej prawa, ale sądzę, że będzie w kłopotach, dlatego że nie mając rekomendacji ze strony klubu będzie pełniła funkcję wicemarszałkini. Trzeba będzie albo ułożyć jakoś stosunki z klubem, albo się z nim rozstać - oceniła Grodzka.

Pytana, czy żałuje że nie została wybrana w piątek nową wicemarszałek (ponieważ Sejm nie odwołał Nowickiej, wniosek RP o powołanie Grodzkiej stał się bezprzedmiotowy i nie był w ogóle przez izbę rozpatrywany), odparła, że nie. - Naprawdę mi nie szkoda. Proszę mi wierzyć, może będzie w to ciężko państwu uwierzyć, ale to nie jest żadna wielka polityka. Nie szkoda mi - podkreśliła posłanka.

Nowicka zostaje

Dzisiaj Sejm nie odwołał Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka. Za jej odwołaniem było tylko 45 posłów. Przeciw głosowało 245, a wstrzymało się 13 parlamentarzystów. Odwołania Nowickiej chciał Ruch Palikota. Klub RP wycofał rekomendację dla Nowickiej na funkcję wicemarszałka oraz złożył wniosek o jej odwołanie po tym, gdy przyjęła nagrodę za rok 2012 w wysokości 40 tys. zł. Nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie, a także marszałek Sejmu Ewa Kopacz (45 tys. zł). Po medialnej burzy wszyscy zadeklarowali przekazanie nagród na cele społeczne.

Zobacz także
Komentarze (146)
Zdziwiony Biedroń o Nowickiej: Wanda obiecała, że zrezygnuje
Zaloguj się
 • skiter

  Oceniono 195 razy 161

  Co za bezwstyd i żenada!!!
  Przeciętny Polak zarobi 20 tys. w rok, tyle, co każdy z tych złodziei w miesiąc. I jeszcze się premią obdarowali po 40 - a co tam? Polacy zapłacą.
  Król się bawi złotem płaci.

 • louisciffer

  Oceniono 161 razy 133

  Ryj bezpośrednio w korycie, na resztę możecie sobie pluć.

 • wmc-33

  Oceniono 157 razy 121

  Znając wcześniejszą działalność Nowickiej można było iść o zakład, że jej słowo jest g... warte. W porównaniu do Nowickiej nawet Leszek Miller wydaje się szczerym i niezłomnym człowiekiem z żelaznymi zasadami.

 • pnwk

  Oceniono 86 razy 84

  "Dzisiaj Sejm nie odwołał Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka. Za jej odwołaniem było tylko 45 posłów. Przeciw głosowało 245, a wstrzymało się 13 parlamentarzystów."

  Czyli w pracy było dziś 303 posłów. 303 z 460.
  66%
  Grubo.

 • dziadekjam

  Oceniono 162 razy 72

  Czyli Biedroń głosował przeciw odwołaniu Nowickiej, bo liczył, że ona sama zrezygnuje? Kuźwa, szczyt cynizmu połączony z bezgraniczną naiwnością! Czy on by zrezygnował dobrowolnie z konfitur? Grodzka głosowała przeciw z podobnych powodów, a przy okazji na dziewicę przyszpanować chciała.

 • aa1000

  Oceniono 78 razy 64

  Szanowny panie Biedroń :

  1. Pan Miler i SLD wiedziały czemu nie chcą tej pani.

  2. Kobietom, liczącym na skuteczność pani Nowickiej w obronie praw kobiet, daję pod rozwagę nagłą obronę pani Nowickiej przez POPiS, wobec wrogiego nastawienia przy jej wyborze. Teraz może was reprezentować pani Radziszewska [nawet przebrana w strój ludowy].

 • dacie

  Oceniono 78 razy 62

  Co za cyrk!!
  Powiem wiecej: co za burdel na kółkach!
  Za podatników pieniądze mamy co mamy a gospodarka w ruinie, rośnie bezrobocie...
  ...a idzie w pitam z takim sejmem i rządem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje