Sejm nie odwołał Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka

08.02.2013 09:34
Sejm nie odwołał Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka. Za jej odwołaniem było tylko 45 posłów. Przeciw głosowało 245, a wstrzymało się 13 parlamentarzystów.
Nowicka podziękowała posłom za wsparcie. - Wysoka Izbo, chciałabym wszystkim podziękować za wsparcie i pomoc, którą od państwa uzyskałam - podkreśliła. Jak dodała, wynik głosowania traktuje jako "przejaw solidarności ponad partyjnymi podziałami".

- Decyzja Wysokiej Izby, by nie odwołać mnie z funkcji wicemarszałkini utwierdza mnie w głębokim przekonaniu, że nie ma również merytorycznych podstaw, by składać rezygnację - oświadczyła Nowicka. Jeśli posłowie odwołaliby Nowicką, głosowana byłaby kandydatura Anny Grodzkiej.

Pomyłka Kopacz

Odwołania Nowickiej chciał Ruch Palikota. Klub RP wycofał rekomendację dla Nowickiej na funkcję wicemarszałka oraz złożył wniosek o jej odwołanie po tym, gdy przyjęła nagrodę za rok 2012 w wysokości 40 tys. zł. Nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie, a także marszałek Sejmu Ewa Kopacz (45 tys. zł). Po medialnej burzy wszyscy zadeklarowali przekazanie nagród na cele społeczne.

Marszałek Ewa Kopacz omyłkowo zagłosowała za odwołaniem Nowickiej. Za pomyłkę przepraszała. - Wanda, wiesz, że od początku do końca trzymałam za ciebie kciuki - powiedziała Kopacz.

Sejm odrzucił też projekt uchwały PiS ws. zmniejszenia liczby wicemarszałków z 5 do 4Zobacz także
Skomentuj:
Sejm nie odwołał Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy

Najnowsze informacje