Sejm nie odwołał Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka

08.02.2013 09:34
Sejm nie odwołał Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka. Za jej odwołaniem było tylko 45 posłów. Przeciw głosowało 245, a wstrzymało się 13 parlamentarzystów.
Nowicka podziękowała posłom za wsparcie. - Wysoka Izbo, chciałabym wszystkim podziękować za wsparcie i pomoc, którą od państwa uzyskałam - podkreśliła. Jak dodała, wynik głosowania traktuje jako "przejaw solidarności ponad partyjnymi podziałami".

- Decyzja Wysokiej Izby, by nie odwołać mnie z funkcji wicemarszałkini utwierdza mnie w głębokim przekonaniu, że nie ma również merytorycznych podstaw, by składać rezygnację - oświadczyła Nowicka. Jeśli posłowie odwołaliby Nowicką, głosowana byłaby kandydatura Anny Grodzkiej.

Pomyłka Kopacz

Odwołania Nowickiej chciał Ruch Palikota. Klub RP wycofał rekomendację dla Nowickiej na funkcję wicemarszałka oraz złożył wniosek o jej odwołanie po tym, gdy przyjęła nagrodę za rok 2012 w wysokości 40 tys. zł. Nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie, a także marszałek Sejmu Ewa Kopacz (45 tys. zł). Po medialnej burzy wszyscy zadeklarowali przekazanie nagród na cele społeczne.

Marszałek Ewa Kopacz omyłkowo zagłosowała za odwołaniem Nowickiej. Za pomyłkę przepraszała. - Wanda, wiesz, że od początku do końca trzymałam za ciebie kciuki - powiedziała Kopacz.

Sejm odrzucił też projekt uchwały PiS ws. zmniejszenia liczby wicemarszałków z 5 do 4Zobacz także
Komentarze (121)
Sejm nie odwołał Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka
Zaloguj się
 • rattus-rattus

  Oceniono 143 razy 83

  Piękny przykład "solidarności ponad podziałami" w obronie kasy.
  Pani Nowicka łyknęła czterdzieści tysięcy premii nie wiadomo za co, ale to absolutnie nie może być przyczyną odwołania. Powstałby groźny precedens!

 • szczotkazmiotka

  Oceniono 136 razy 76

  Tak sie wlasnie postepuje z niesubordynacja. Jakie odwolanie?! Za żarcie z państwowej kasy? I co że kryzys?! Debil Palikot chcial byc uczciwy, zatłuc go należy dla przykładu, bo jeszcze bedzie chcial nam zabrać.
  Już mu Tusk Miller Kaczor i reszta pokaża jak sie grypsuje w Sejmie.
  A Nowicka, cóż... Chciala isc z list SLD tylko jej za malo dali. Palikot dal wszystko, Palikot moze odejsc.

 • jgalka

  Oceniono 97 razy 63

  nie ma merytorycznych powodow do rezygnacji, heheh, dobre, "banda czwogra" podzielila miedzy siebie kilkaset tysiecy ukradzionych zlotowek, zlapali ich na tym ale ze byli z roznych partii a tylko jedna zareagowala tak jak nalezy to ja uwalili bo inaczej wypadalo by cale prezydium skasowac

 • robakowiecki

  Oceniono 62 razy 48

  A gdzie była reszta posłów? Może ci nieobecni na posiedzeniach sejmu posłowie są niepotrzebni? Może nudzą ich obrady sejmu? Niech złożą w takim razie mandaty. Dobrze byłoby aby kluby poselskie przyjrzały się liście obecności. Również Marszałek Sejmu mógłby od czasu do czasu przyjrzeć się dyscyplinie.

 • plummen

  Oceniono 59 razy 41

  Jak Palikot wysiedzi koło Nowickiej...

 • jarek_z_a_k

  Oceniono 49 razy 39

  cos mi sie widzi ze p. posel zasili lewe skrzydlo PO

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje