Grodzka: Nie wiem, czy Nowicka zrezygnuje. Ale tak by było najlepiej

08.02.2013 08:45
Anna Grodzka

Anna Grodzka (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Nie wiem, czy Wanda Nowicka zrezygnuje. To by była najlepsza sytuacja dla wszystkich. Ona chce potwierdzenia, że była dobrą marszałkinią, chce wyjść z tego wszystkiego z twarzą - powiedziała Anna Grodzka w Radiu Zet. Dzisiaj głosowanie w sprawie odwołania wicemarszałka Sejmu z ramienia Ruchu Palikota.
Grodzka oceniła, że zapowiadane przez SLD, PO i PSL głosowanie przeciwko odwołaniu Nowickiej to "gra przeciwko Ruchowi Palikota". - To jest obrona pozostałych marszałków. Ja uważam, że to by było niesprawiedliwe, gdyby Wanda odchodziła, a pozostali nie - mówiła. Przypomniała, że Ruch Palikota planuje możliwość złożenia wniosku o odwołanie całego Prezydium Sejmu. - Po to, żeby usłyszeć, co takiego świetnego zrobili ci pozostali wicemarszałkowie - powiedziała posłanka.

"Zorganizuję dla posłów warsztaty"

Grodzka po raz kolejny odniosła się też do obraźliwych uwag pod jej adresem. - Dziwacznym zaczyna być pewne zeskorupienie poglądów po prawej stronie politycznej. Nie rozumiem braku akceptacji dla ludzkiej odmienności, różnorodności. Dlaczego miałabym być gorsza ze względu na transseksualność? - pytała posłanka Ruchu Palikota.

I zadeklarowała: - Jestem gotowa urządzić dla posłów warsztaty w Sejmie. Dotyczyłyby różnorodności, transpłciowości. Zapraszam wszystkich, którzy się tak wypowiadają. Może zrozumieją coś więcej. Ale obawiam się, że jest to gra polityczna. Trzeba podtrzymywać pewne stereotypy, żeby można było nimi uderzać w ludzi po drugiej stronie sceny politycznej - powiedziała.

Zobacz także
Komentarze (17)
Zaloguj się
 • rympalek11

  Oceniono 1 raz 1

  Ja tej Grodzkiej nie chciałbym wyru.... Nawet ch... by mi mie stanął.

 • pani_basia

  Oceniono 3 razy 3

  Wypowiedzi p. Grodzkiej coraz mniej mi się podobają: "Ja uważam, że to by było niesprawiedliwe, gdyby Wanda odchodziła, a pozostali nie - mówiła". Czy dlatego, że posłom z Ruchu Palikota zachciało się odwołać p. Nowicką, wszyscy inni mają odwołać swoich marszałków? Czy także marszałków Senatu? Możemy uznać, że wysokie premie, które marszałkowie sobie przydzieli, były rażąco wysokie w naszym niebogatym społeczeństwie (wyższe od mojej rocznej emerytury), ale przecież zgodne z prawem i wcześniejszymi praktykami. Trzeba więc najpierw zmienić zasady przyznawania premii marszałkom, a potem to egzekwować i tyle. Reszta to nasz osąd moralno-polityczny.

 • grad1964

  Oceniono 6 razy 2

  To się robi śmieszne !!! Czy pani poseł Grodzka zapomniała jak jeszcze tydzień temu wspierała

  "ponoć swoją bardzo dobrą koleżankę z klubu" ??? A teraz żądza władzy do głowy uderzyła???

  Jej postawa pokazuje, że jest nie tylko nie lojalna (w stosunku do pani Nowickiej) ale i brak jej
  trzeźwego spojrzenia oraz rozsądku, bo nie widzi, że jest tylko "marionetką" w ręku J. Palikota !!!

  Tak, widać jak na dłoni, że pani Grodzka to oddana i szczera koleżanka, która nie myśli o sobie tylko o innych... Już po bajce !!!!

 • reali-sta1

  Oceniono 3 razy -3

  Dnia 7.02 na Geograficu wieczorem był program o transwestytach bez osłody i kurtyny pokazuje ludzi stwierdza,że ciała mają zdrowe tylko mózg źle funkcjonuje. Pokazane były pary po przeróbkach żyjące własnym życiem, nie wpychające się nachalnie przed nos i wciskanie swego dość potwornego wyglądu ludziom. Są skromni i szczęśliwi z tego co osiągnęli - nie to co ta cała Grodzka i Biedroń. Jakby dostali zajoba, chcą aby wszyscy ich akceptowali i nie widzieli dziwactwa. Ale w życiu to jak w tym powiedzeniu jeden lubi ser szwajcarski drugi jak mu nogi śmierdzą.

 • laksmana

  Oceniono 9 razy 5

  Jak nie wiadomo o co chodzi, to... wiadomo o co chodzi. Wanda zgarnęła premię, kolej na Grodzką. Kwestia płci nie ma tu najmniejszego znaczenia.

 • fish1

  Oceniono 4 razy -2

  Przedtem Samoobrona teraz Ruch Palikota. Czy w polskim sejmie zapanuje kiedyś normalność ?

 • reali-sta1

  Oceniono 8 razy -2

  Tylko podziwiać mądrość posłów i decyzji p. Nowickiej. Zaoszczędzono nam oglądania na szczytach potwora. Palikot chciał na siłę nam wcisnąć monstrum a potem z pewnością cherlawego pedałka aby skrzywić wizerunek naszego państwa. On jest z pewnością chory na umyśle. Bo kto zdrowy "sra" we własne papiery.

 • jda

  Oceniono 7 razy 3

  dziwna człowiekini...

 • jola17a

  Oceniono 5 razy -1

  Tylko Prawda!
  Ot mężczyzna zawsze będzie mężczyzną, a kobieta zawsze kobietą.
  Dziękujmy Panu Bogu za Naszego Ojca Jana Pawła II, że
  Stał się strażnikiem Pisma Świętego i Przykazań Bożych, żebyśmy
  Żyli zgodnie z Ewangelią. I mieli największą broń by zwyciężać zło (diabła).
  Pani Moniko!
  Pytam czy my niepełnosprawni krzywdzimy? Czy ktoś przez mnie płakała? Może i tak?
  Widzę dzieci niepełnosprawne ich uśmiech na twarzy i one właśnie dają za darmo nam miłość ( ot prawdziwe serce)
  A teraz mówi się do mnie, że ja nie mam serca? Może i nie mam?
  Pytam czy miłość to krzywdzenie własnej żony i własnego syna.
  Wielki cudu dokonał się za wstawiennictwem naszego Ojca Jana Pawła II.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje