Sprzedaż "Uważam Rze" spadła o połowę. "Zaszkodzili publicyści"

08.02.2013 08:01
Reklama tygodnika

Reklama tygodnika "Uważam Rze" (Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Gazeta)

Średnia sprzedaż "Uważam Rze" w grudniu 2012 wyniosła ok. 55 tys. egz. W porównaniu do listopada ub.r. jest to spadek o ponad połowę - podał portal Wirtualnemedia.pl, opierając się na nieoficjalnych danych.
Według informacji portalu numer "Uważam Rze", który ukazał się 10 grudnia 2012, sprzedany został w nakładzie około 60 tys. egz., wydanie magazynu z 31 grudnia 2012 sprzedane zostało w liczbie ok. 40 tys. egzemplarzy. Średnia sprzedaż w grudniu 2012 wyniosła ok. 55 tys. egzemplarzy. W listopadzie średnia wynosiła 125 tys. 406 egzemplarzy.

"A mówili, że nie mogą pracować dla Hajdarowicza"

- Najpierw redakcję "Uważam Rze" "porzucili" publicyści oraz część pracowników z dnia na dzień, nie respektując zawartych umów. Ich nielojalne zachowanie na pewno nam zaszkodziło, chodzi także o styl, w jakim rozstali się z tytułem, przez co wyrządzili wydawcy ogromne szkody. Mówili, że nie mogą pracować dla prezesa Grzegorza Hajdarowicza, bo łamie niezależność dziennikarską, a dziś pobierają już wierszówkę od jego firmy - mówi Wirtualnemedia.pl Jan Piński, redaktor naczelny "Uważam Rze".

Po zmianach personalnych w "Uważam Rze" i odejściach z "Rzeczpospolitej" pojawiły się nowe prawicowe tygodniki: "W Sieci" Jacka Karnowskiego oraz "Do Rzeczy" jako autorski projekt Pawła Lisickiego.

Zobacz także
Komentarze (110)
Zaloguj się
 • politol59

  0

  PISi press

 • bodek82

  Oceniono 1 raz 1

  1x w życiu to kupiłem; o 1x za dużo...

 • zenblue1

  Oceniono 2 razy 2

  Gdy odeszli najlepsi dziennikarze to nie dziwota że sprzedaż spadła
  Ciekawe ile Hajdarowicz dał podwyżki tym co wrócili ?

 • zbig501

  Oceniono 4 razy 2

  kto czyta to badziewie i pokrewne mu badziewia wildsteinów lisieckich karnowski sakiewiczów urbańskich .....?

 • 1europejczyk

  Oceniono 1 raz 1

  To, że wycieli, że ocenzurowali to oznacza, że było ważne i dotarło do tych, do których miało dotrzeć.

  A było tylko o tym, że radość ze spadku nakładu Uważam Rze wynika miedzy innymi z faktu że było to jedyne chyba pismo obnażające schizofrenie naszych wladz, naszego półświatka półinteligencji jednoczesnego honorowania w naszym kraju i imię czy to politycznych potrzeb byłych adeptów "socjalizmu z ludzka twarzą" czy tej solidarności "braci w wierze" licznych żyjących popleczników stalinowskiego terroru i ich licznych, nieżyjących już niestety ofiar nie mogących protestować przeciwko tej gó...anej kunktatorskiej schizofrenii dumnie propagowanej przez prostackie wyrosłe ze szmatławego PRL-owskiego awansu rynsztokowe szambo, tej od dwudziestu już kilku lat za sprawa rządzącej krajem okrągłostołowej hołoty obowiazujacej w naszym kraju.

 • losiu4

  Oceniono 2 razy 0

  no to masz Hajdarowicz. Pij piwo któreś nawarzył i sie módl żeby twoje dziadostwo dało sie odrobić

  Pozdrawiam

  losiu

 • ryllaa

  Oceniono 1 raz 1

  Ta szmata to nawet do wc się nie nadaje. Co najwyżej na podpałkę!

 • matka_siedzi_ztylu

  Oceniono 3 razy 3

  No to się hajdar przejechał - z największego fenomenu jakim były genialne wyniki URze zrobił porażkę. Ale bez obaw, kumpel Graś na pewno zrekompensuje. A "Do rzeczy" szybko przejmie czytelników wbrew oczekiwaniom fanatyków Gwna. :-))))))))))

 • mohe221

  Oceniono 1 raz 1

  Do żadna gazeta prawicowa - to zwykły kolejny klakier medialny, życzliwy dla władzy i jej podporządkowany..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje