USA: Obława na byłego policjanta. Podejrzany o zastrzelenie 3 osób

08.02.2013 07:24
Obława na policjanta

Obława na policjanta (Fot. Jae C. Hong AP)

Policja w Los Angeles prowadzi zakrojoną na szeroką skalę obławę na byłego kolegę podejrzanego o zastrzelenie 3 osób i zranienie kilku innych. Poszukiwany oskarża z kolei policję o brutalność i rasizm.
33-letni Christopher Dorner jest podejrzewany o zastrzelenie w ub. niedzielę 28-letniej Moniki Quan i jej narzeczonego Keitha Lawrence'a w miejscowości Irvine w Kalifornii. Quan była córką wysokiej rangi funkcjonariusza policji w Los Angeles.

Dorner miał otworzyć ogień do dwóch policjantów, zabijając jednego z nich i raniąc drugiego w mieście Corona, niedaleko Los Angeles. Kilka godzin później miał ostrzelać policyjny patrol w mieście Riverside, również zabijając jednego funkcjonariusza i raniąc drugiego. Dorner, który służył w marynarce wojennej USA, został zwolniony ze służby w policji w 2008 r. za - jak to sformułowano - "wygłaszanie fałszywych oświadczeń".

"Dyskryminowany z powodów rasowych"

W opublikowanym w internecie oświadczeniu Dorner twierdził, że w czasie pracy w policji był dyskryminowany z powodów rasowych i oskarżył swojego bezpośredniego zwierzchnika o brutalne traktowanie zatrzymanego, który był schizofrenikiem cierpiącym na demencję. Dorner groził też zemstą kilku osobom, w tym policjantom.

W czwartek policjanci znaleźli spaloną półciężarówkę, która prawdopodobnie należała do Dornera, w pobliżu znanych terenów narciarskich Big Bear Lake, położonych w odległości 128 km na wschód od Los Angeles.

Władze zaapelowały do okolicznych mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Ostrzegły, że Dorner jest niebezpieczny i dobrze uzbrojony.

Zobacz także
Komentarze (19)
Zaloguj się
 • zarone

  0

  a co na to nasz Korwin i były minister sprawiedliwości Czuma pogromca komuny. My też chcemy broni , my też prawie amerykany.

 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 2

  rt.com/usa/news/manhunt-police-dorner-lapd-765/
  Brak informacji na temat miejsca jego pobytu.
  Może być wszędzie – powiatowy komendant policji San Bernardino County Sheriff John McMahon.
  Obława (?) na terenie 3 sąsiadujących stanów California, Nevada, Arizona i jednego państwa ościennego - Mexico., na razie....
  W samym kurorcie narciarskim Big Bear Lake, Calif. dokonano rewizji kolejnych 400 mieszkań
  Agencje nie podają liczby wykrytych i zastrzelonych przy okazji Polaków, nielegalnych imigrantów…

 • micdep

  Oceniono 1 raz -1

  Juz im nie wystarcza scigac poza granicami to teraz u siebie ... ciekawe co z tego wyniknie. Juz cos takiego bylo w historii tyle ze innego kraju a co z tego wyniklo to ...

 • klossbruner

  Oceniono 4 razy 0

  I znowu sensacja dla polskich mediow, ale w USA codziennie w kazdym miescie sa morderstwa. Dlaczego nie zdawac raportu z wszystkich morderstw? Dziennikarze polscy wybieraja sobie rodzynek z pelnego talerza. W USA ginie co roku wiecej ludzi niz liczba zolnierzy na wojnach w Awganistanie i Iraku razem biorac.
  Te wiadomosci sa juz nudne bo codziennie nasze media pisza o tym samym. To tak jak kazdy film amerykanski jest nudny, trup sciele sie gesto i bez dreszczyku emocji dla widza.

 • ulebyk

  Oceniono 4 razy 0

  Szkoda, że nigdy nie doczekamy obławy na koszerno-stalinowskiego bydlaka Szechtera (brata Adasia Michnika). Niestety ma on gwarancje nietykalności od "wolnej Polski".

 • supertlumacz

  Oceniono 4 razy 2

  Za dużo wie...
  youranonnews.tumblr.com/post/42506354980/heres-an-uncensored-copy-of-the-rogue-lapd-officers
  Musi zostać zlikwidowany tak jak Zbigniew Farmus, po kontrakcie stulecia...

 • laksmana

  Oceniono 4 razy 2

  To jeszcze incydenty, czy już wojna domowa?

 • derp971

  Oceniono 5 razy 5

  Kolejna operacja pod fałszywą flagą, a tu, ujawniona przez Anonymous, pełna treść listu ściganego byłego policjanta: youranonnews.tumblr.com/post/42506354980/heres-an-uncensored-copy-of-the-rogue-lapd-officers

  Nie wierzcie mediom. Media kłamią i manipulują.

 • rs66

  Oceniono 5 razy 5

  Matematyka na poziomie zerówki się kłania - z artykułu wynika ze ofiar było 4. Z tytułu że 3

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje