Bohater "taśm PSL" z konta związku spłaca prywatne kredyty

08.02.2013 07:09
Władysław Serafin

Władysław Serafin (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

Bohater słynnych "taśm PSL" dotację z budżetu wykorzystał niezgodnie z prawem, m.in. na spłatę prywatnych kredytów - ujawnia "Puls Biznesu".
Polskie organizacje rolnicze są reprezentowane w UE dzięki corocznym dotacjom z budżetu państwa. To z nich pokrywana jest składka do COPA-COGECA (podmiot w Brukseli reprezentujący interesy unijnych rolników w relacjach z Komisją Europejską) oraz koszty biur, pracowników, przelotów, hoteli, ekspertyz i tłumaczeń. Dotacja dla Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych (KZRKiOR) w ubiegłym roku wyniosła 755,6 tys. zł.

"Dysponuje nimi według własnego uznania"

"Puls Biznesu" dotarł do pisma, które do Stanisława Kalemby, ministra rolnictwa, skierowali Jan Kozak i Henryk Sobczak, członkowie władz regionalnych związków kółek ze Szczecina i Bydgoszczy. Pisali oni m.in., że zgodnie z Ustawą o finansach publicznych kwoty z dotacji "powinny być gromadzone na wydzielonym koncie z przeznaczeniem i wykorzystaniem zgodnie z dyspozycją", a zamiast tego Władysław Serafin "dysponuje nimi według własnego uznania".

Na dowód przedstawili zestawienie przygotowane przez Krzysztofa Banasiaka, szefa regionalnego związku kółek z Łodzi, z którego wynika, że tuż po otrzymaniu dotacji decyzją Władysława Serafina związek aż 176 tys. zł przelał na spłatę jego prywatnych kredytów, a 332 tys. zł na podmioty powiązane z KZRKiOR.

Zobacz także
Komentarze (174)
Bohater "taśm PSL" z konta związku spłaca prywatne kredyty
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 828 razy 820

  Jeżeli to prawda to do pudła dziada ale wcześniej niech kasę odda i porządną grzywnę zapłaci

 • harimau666

  Oceniono 592 razy 566

  oprócz jawnego i chamskiego nepotyzmu,układów z klerem jest to dodatkowy powód aby wysłać PSL w niebyt polityczny...

 • dziadekjam

  Oceniono 468 razy 466

  Czy działania tej chłopskiej "administracji" odbywa się bez jakiejkolwiek kontroli? Co tn Serafin, po takich aferach, jeszcze na stołku robi?

 • dio62

  Oceniono 308 razy 306

  PSL tak naprawdę to dawny komunistyczny ZSL którego członków nazywano arbuzami na zewnątrz zielony w środku czerwony

 • winnie11

  Oceniono 281 razy 277

  Bezczelny dupek

 • condor

  Oceniono 262 razy 260

  Jedno zdanie ciśnie się na usta - ku... złodzieje.

  ekochlebek.blox.pl/html

 • mariatg8

  Oceniono 182 razy 170

  mamy kontrolę skarbową , k.wa , która niszczy normalnych ludzi , tylko nie "polityków" . Mamy CBA - jaczejkę partyjną do zadań specjalnych , mamy setki tysięcy urzędników odpowiadająch za prawidłowy podział dotacji . PANIE TUSEK !!!! DLACZEGO TO WSZYSTKO NIE DZIAŁA ?!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje