Bohater "taśm PSL" z konta związku spłaca prywatne kredyty

08.02.2013 07:09
Władysław Serafin

Władysław Serafin (Fot. Wojciech Olkuśnik / AG)

Bohater słynnych "taśm PSL" dotację z budżetu wykorzystał niezgodnie z prawem, m.in. na spłatę prywatnych kredytów - ujawnia "Puls Biznesu".
Polskie organizacje rolnicze są reprezentowane w UE dzięki corocznym dotacjom z budżetu państwa. To z nich pokrywana jest składka do COPA-COGECA (podmiot w Brukseli reprezentujący interesy unijnych rolników w relacjach z Komisją Europejską) oraz koszty biur, pracowników, przelotów, hoteli, ekspertyz i tłumaczeń. Dotacja dla Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych (KZRKiOR) w ubiegłym roku wyniosła 755,6 tys. zł.

"Dysponuje nimi według własnego uznania"

"Puls Biznesu" dotarł do pisma, które do Stanisława Kalemby, ministra rolnictwa, skierowali Jan Kozak i Henryk Sobczak, członkowie władz regionalnych związków kółek ze Szczecina i Bydgoszczy. Pisali oni m.in., że zgodnie z Ustawą o finansach publicznych kwoty z dotacji "powinny być gromadzone na wydzielonym koncie z przeznaczeniem i wykorzystaniem zgodnie z dyspozycją", a zamiast tego Władysław Serafin "dysponuje nimi według własnego uznania".

Na dowód przedstawili zestawienie przygotowane przez Krzysztofa Banasiaka, szefa regionalnego związku kółek z Łodzi, z którego wynika, że tuż po otrzymaniu dotacji decyzją Władysława Serafina związek aż 176 tys. zł przelał na spłatę jego prywatnych kredytów, a 332 tys. zł na podmioty powiązane z KZRKiOR.

Zobacz także
Komentarze (174)
Zaloguj się
 • normalny1945

  0

  ludzie chcą żeby tego złodzieja zamknęli więc proszę panstwa najpierw musi byc amnestia pozniej idą tzw działacze PSLi INNYM SPOŁKĄ ROLNYM TAM TYLKO PIES KRADNIE ALE TEN Z GŁODU więc cierpliwosci.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego ten sqrwiel nie siedzi? W normalnych krajach nazywa sie to defraudacja.
  Ludzie, pilnujcie waszych pieniedzy, tych nowych unijnych milionow, by znow nie poszly dla zlodziei. Pod Sejm i prokurature!!!

 • stanfan45

  Oceniono 2 razy 2

  Dla rego buca prokurator a nie tylko usunięcie z komunistyczzne partii PSL

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 2

  Nazwijmy rzecz po imieniu: zdefraudował, sprzeniewierzył, ukradł, wyłudził, przywłaszczył, zagarnął itd.
  Polski język jest bogaty.

 • dudibudi

  Oceniono 3 razy 1

  Skorumpowana mafia ubecka z PSL , kontynuacji komuszego ZSL,bezprawnie nawiązującego do Witosa, się MŚCI..........na człowieku który śmiał pokazać jak , zgraja pazernych kmiotów bez sumienia , rozkrada Polskę.

 • 44rodowicz

  Oceniono 3 razy 3

  Co zdziwienie, przecież to PSL.
  PO grabi spółki Skarbu Państwa.

 • bog43

  Oceniono 3 razy 3

  Typowy chłopek nic dziwnego w tym nie widzę . Sadze ,że niemal wszystkie wybory , datki , dodatki itp. w gminach szczególnie wiejskich mają swojski charakter - coś za coś - z demokracją ma to tyle wspólnego co koń z mercedesem.

 • janulo01

  Oceniono 4 razy 4

  No , no ! Ale się z niego panisko zrobiło, pod parasolem Pawlaka ! Czyż to nie prawda że: "Nie masz większego tyrana, jak z chama wyrośnie na pana!"

 • jans0091

  Oceniono 1 raz -1

  nie lubię tego portalu i dla higieny percepcji piszę uwagi które nie muszą być akceptowane przez sitwę słusznie i jedynie wybraną a tak szczerze , dałem się dwa razy ogłupić i już wytrzeżwiałeem , po obrobieniu z waloryzacji zabraniu refundacji wydaje mi sie ze ten rząd wybrali Niemcy i unia , ale czego rozpadu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje