Policja znalazła Madeleine McCann? Scotland Yard prosi o próbkę DNA

Nowozelandzka policja znalazła dziewczynkę uderzająco podobną do zaginionej w 2007 roku Madeleine McCann. Dziecko ma nawet takie samo jak Madeleine znamię na tęczówce. Eksperci badają DNA dziewczynki.
Dziecko podobne do zaginionej Madeleine zostało zauważone w Queenstown. Policja zainteresowała się tą sprawą po tym, jak pracownica jednego z lokalnych sklepów doniosła, że widziała dziecko, które jej zdaniem do złudzenia przypominało zaginioną dziewczynkę. Jej zdaniem dziecku towarzyszył wysoki, ciemnowłosy mężczyzna.

- Dziewczynka miała taką samą skazę na tęczówce co Madeleine - powiedziała sprzedawczyni. - Tylko niewielki procent ludzi ma taki defekt. Gapiłam się przez to na nią cały czas. Nawet zapomniałam, co kupiła - dodała.

Pracownicy nowozelandzkiej policji znaleźli wspomnianą przez sprzedawczynię dziewczynkę, jednak ich zdaniem szanse na to, że jest to Madeleine McCann, są bliskie zera. Mimo tych wątpliwości brytyjski Scotland Yard poprosił Nowozelandczyków o przekazanie im próbki DNA dziecka. - Wyślemy próbkę brytyjskiej policji - potwierdza sierżant Brian Camerson, zajmujący się sprawą dziewczynki z Queenstown. - To pozwoli na ustalenie tożsamości dziewczynki pomylonej z Madeleine przez sprzedawczynię - dodał.

Obecnie trwa analiza, która ostatecznie ustali, czy dziewczynka z Queenstown to Madeleine. To już drugi raz, gdy Scotland Yard naciska na przeprowadzenie badania DNA osoby rzekomo podobnej do zaginionej córki Kate i Gerry'ego McCann.

Tajemnicze zaginięcie

Madeleine zaginęła 3 maja 2007 roku, na kilka dni przed swoimi czwartymi urodzinami, w czasie wakacji spędzanych wraz z rodzicami w Praia da Luz na południu Portugalii. Jej rodzice wyszli na kolację do restauracji położonej w odległości 50 metrów i co jakiś czas wracali, by sprawdzić, czy z dziećmi wszystko w porządku. Około godziny 22 okazało się, że dziewczynka zniknęła. Jej rodzeństwo nadal spało. Od tamtej pory jej los pozostaje nieznany.

Zobacz także
 • Madeleine McCann żyje? Policja ma nowe dowody
Komentarze (28)
Policja znalazła Madeleine McCann? Scotland Yard prosi o próbkę DNA
Zaloguj się
 • joymachine

  Oceniono 767 razy 661

  Sprzedawczyni które zauważa znamię na tęczówce klienta powinna zostać snajperem w Afganistanie albo mikroskopem elektronowym w CERN...

 • lambeth

  Oceniono 135 razy 101

  "zapomnieliście" dodać dość istotnej części newsa o tym że tą dziewczynkę już z 5 razy sprawdzano bo często ludzie jak ją zobaczą dzwonią na policję że widzieli Madelaine McCann

 • josif47

  Oceniono 72 razy 44

  gazeciarski wypelniacz pustych szpalt....mozna dodac: ladowanie UFO w Klafkowicach Wielkich Kolo Pabianic. Tez chwyci...

 • mallory71

  Oceniono 72 razy 34

  Polecam użytkownika Żelazna Logika na FB: cytuję w całości ku przestrodze:

  "Ej te przeglądy prasy stają się zbyt proste :(
  1. Dyrektor GDDKiA został przyłapany na totalnym ustawianiu przetargów, zaniżaniu jakości dróg co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo ludzi. Za to facet od ręki powinien dostać dożywocie.
  2. Po zabraniu nam 4mld € na drogi sypie się właśnie narracja "źli wykonawcy kombinowali, rząd to wykrył i odważnie doniósł do Brukseli. Brawo rząd, brawo urzędnicy!"
  3. Jest projekt przepisów nadający zagranicznym służbom uprawnienia polskiej policji. Oczyma wyobraźni widzę Marsz Niepodległości 2013 i dzielną niemiecką policję ramię w ramię z antifą i Kazimierą Szczuką powstrzymujących "polskich faszystów".
  4. UE planuje wydać 10 mln zł na trolli internetowych, których zadaniem będzie propaganda prounijna na forach internetowych i fejsbuku.
  5. Rząd zamierza wprowadzić dodatek antykryzysowy i dopłacać do wynagrodzeń firm, którym spadły obroty. Jesteśmy dziwnie spokojni, że zyskają na tym tylko wybrane firmy, najlepiej przez dyrektor GDDKiA.
  6. Strajki na kolei. Hmmm... jakie strajki? Opóźnienia są przez mróz i zamach bombowy we Wrocławiu.
  7. Jeszcze taki eksperyment. Czy którykolwiek z poniższych niusów jest ciekawszy niż choćby koncert Beyonce w Polsce?

  A co na to gazownia?
  1. Grodzka ofiarą prowincji - oburzenie.
  2. Polski język jest antysemicki - oburzające.
  3. Cenzura zabroniła opisywać romans Kurskiego - oburzające.
  4. W jakiejś szkolnej stołówce na tablicy widnieje napis "pamiętam o modlitwie przed i po jedzeniu" - część rodziców jest oburzona.
  5. Gowin się kaja(?)
  6. Miller z Palikotem kłócą się o względy Grodzkiej.
  7. Centrolewica może uwolnić od zemsty pisowców - ABSOLUTNY HIT!
  8. Ziobro znowu robi coś złego w sądzie - oburzające.
  9. Nawet w sporcie rasizm - O BU RZA JĄ CE !

  Oburzenie, oburzenie, oburzenie. Oburzający rasizm, antysemityzm, syf, zaścianek, polska paranoja, prowincja, katofaszyzm i zemsta pisowców.
  Jako czytelnik również jestem oburzony, znowu nic o mamiemadzi :(

  ====================
  1. UE zabiera 4 mld € na drogi, na które czekały wszystkie firmy budowlane i na czym opierały swoje plany na przetrwanie, i co oznacza gwóźdź do trumny oraz, w połączeniu z brakiem obiecanych przez rząd w sierpniu pieniędzy dla firm, całkowity krach dla branży budowlanej.
  2. Prokuratura orzeka o braku winy generała Błasika w katastrofie smoleńskiej.
  3. Dane GUS mówią o załamaniu gospodarczym, o spadku produkcji przemysłowej o ponad 10% i budowlanki o 25%, o konsumpcji w Polsce najniższej od 20 lat i o bezrobociu dobijającym do 20%.
  4. ZUS praktycznie przyznaje że jest bankrutem.
  5. Lotos, strategicznie ważna z punktu bezpieczeństwa państwa oraz przynosząca zyski firma, idzie pod młotek dzięki głosom PO.
  6. W tv leciał film o Smoleńsku, niestety nie doczekał się najmniejszej wzmianki niż inny film, który leciał dwa dni wcześniej i dostał olbrzymią reklamę i był szeroko komentowany.
  7. LOT dostał premię, której dostać nie mógł i prawdopodobnie upadnie.
  8. Realna jest wizja opuszczenia UE przez Anglię.

  No dobra, a co tam w gazietce? Najważniejsze informacje dla 40 milionów Polaków to:
  1. Jakieś małżeństwo nie boi się związków partnerskich.
  2. Zhańbiony sejm może zmyć hańbę dzięki Grodzkiej.
  3. Jakaś szkoła likwiduje kaplicę.
  4. Jakaś książka, bodaj francuska, o pedofilach w kościele.
  5. Stalking i prześladowania w Polsce przez anonimowych nienawistników.
  6. Gowin to zjeb w dwóch niusach.
  7. Wcześniej wisiał jeszcze list, jak zwykle anonimowej czytelniczki, oburzonej hańbą w sejmie w sprawie związków partnerskich.
  8. W skrócie nienawiść, homofobia, rasizm, polski zaścianek, syf, kiła, żenada, wstyd przed światem i odsunąć wreszcie PiS od władzy.
  9. W tych wszystkich najważniejszych niusach rażąco uderza i przyprawia o dreszcze milionów Polaków ta niepewność. CO DO CHOLERY U MAMY MADZI????!!!!!!1111"

 • kloceklego

  Oceniono 43 razy 21

  zapchajdziura z braku inwencji twórczej "dziennikarzy"?

 • piesion

  Oceniono 18 razy 16

  Kilku rzeczy tu nie rozumiem,ale skupię się na najważniejszej : jak można krytykować kogoś , kto , prawdziwie lub nieprawdziwie, rozpoznał poszukiwane dziecko.Wszak to oznacza , że się tym przejĄł , że mu na czymś zależy , (pomijam dewiantów , chcĄcych popularności). Takie potępianie dla "plusów" to chyba nie fair???

 • tomspeed

  Oceniono 18 razy 16

  Rodzice dziewczynek podobnych do niej mają przekichane....

  papierkowezycie.blox.pl/html

 • naprawdetrzezwy

  Oceniono 48 razy 14

  Emigrant z Gazety?

  „ Wyślemy próbkę brytyjskiej policji - potwierdza sierżant Brian Camerson, zajmujący się sprawą dziewczynki z Queenstown. - To pozwoli na ustalenie tożsamości dziewczynki pomylonej z Madeleine przez sprzedawczynię - dodał.”

  W jaki sposób DNA zaginionej ma pozwolić na ustalenie tożsamości badanego dziecka?
  Bo gliniarz z góry wie, że to nie Madeleine, więc żówno będzie wiedział po badaniu...

 • wstyd_mi

  Oceniono 17 razy 1

  @mallory71
  To po prostu załóż własną gazetę. Skoro ty (i twoi idole w sieci) wiesz najlepiej, o czym i w jaki sposób należy informować opinię publiczną, to z pewnością twoja gazeta będzie się wspaniale sprzedawała. To będzie takie "Uważam Rze Bis".
  A jeśli chodzi o kary za niewłaściwe decyzje polityczne, to zapewne proponujesz model ukraiński. Po co skomplikowane dochodzenie, czy w momencie podejmowania decyzji decydent miał tę samą wiedzę, którą dysponujemy dopiero po upływie czasu? Dożywocie i już! Pozymykać wszystkich. To już grali. Tak robił Stalin. Ze skutkiem takim, że do dzisiaj nie można się doliczyć grobów, również tych, w których leżą Polacy.
  Życzę powodzenia twojej gazecie i twojej polityce informacyjnej. A zarazem jestem spokojny, że moje życzenia się nie spełnią, bo ty zwyczajnie nie jesteś wystarczająco inteligentny, żeby skumać, co naprawdę jest grane.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje