Niemiecki pośredniak oferuje pracę w domach publicznych. Petentki oburzone

07.02.2013 16:24

AG

19-letniej dziewczynie z Augsburga państwowa Agencja Pośrednictwa Pracy zaoferowała pracę kelnerki. Jednak nie w restauracji, a w... domu publicznym. - Popełniliśmy błąd, najpierw trzeba było porozmawiać z dziewczyną - powiedział jednej z niemieckich gazet szef agencji.
Agencja Pośrednictwa Pracy tłumaczy, że wysłanie listu z tą ofertą było błędem. Szef agencji w Augsburgu Roland Fuerst przyznał w wywiadzie dla gazety "Augsburger Allgemeine", że najpierw należało porozmawiać z dziewczyną, czy oferta w tej branży ją w ogóle interesuje. "Popełniliśmy błąd. Pracownica agencji nie przeprowadziła takiej rozmowy i wysłała listowną ofertę do petentki"- pisze gazeta, cytując szefa agencji.

Z "odpowiednią aparycją"

W wywiadzie dla rozgłośni WDR zaznaczał on, że agencja często szuka personelu do domów publicznych: kelnerek, barmanek, dozorców itp. W opisywanym przypadku dziewczyna miałaby pracować jako obsługa przy barze, rozlewając napoje. Jak napisano w urzędowym piśmie z ofertą tej pracy, warunkiem zatrudnienia była "odpowiednia aparycja".

19-letnia petentka po otrzymaniu tej oferty była oburzona. - Moja matka zaczęła wrzeszczeć, kiedy przeczytała ten list - powiedziała dziewczyna. Szef Agencji Pośrednictwa pracy w Augsburgu przyznał w rozmowie z agencją dpa, że cała sprawa jest dla urzędu nieprzyjemna.

- Powstało wrażenie, że rozsyłamy oferty bez filtrowania ich - powiedział, obiecując, że w przyszłości pracownicy agencji będą skrupulatnie rozważać, czy dana oferta pasuje do osoby poszukującej pracy, a już szczególnie, jeżeli chodzi o pracę w domach publicznych.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''Zobacz także
Komentarze (41)
Zaloguj się
 • losiu4

  0

  ale nie rozumiem o co to oburzenie. To normalna konsekwencja wprowadzania ideałów postepactwa w życie. Tak po prostu być musi, jeśli ktoś tych ludzi nie pogoni. Tak tylko przypominając wypowiedź wybiórczego "ałtoryteta": społeczeństwo jeszcze nie dorosło. Ale sie popracuje, i dorosnie. No chyba ze wcześniej sie wkurzy.

  Pozdrawiam

  Losiu

 • kermit.dolomit

  Oceniono 6 razy 4

  UNIA EUROPEJSKA !!!

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 2

  Legalizacja zawodu prostytutki ma - jak widać - blaski i cienie. Czy za odmowę przyjęcia oferty pracy zabierają zasiłek?

 • zanimmnieznowzbanuja

  Oceniono 3 razy -3

  Lepiej miec corke prostytutke niz syna ksiedza.

 • niezalezny_obsrywator

  Oceniono 3 razy 1

  To tak, jakby u nas zaoferowali jej pracę w Sejmie, lecz nie w charakterze posła.

  :-)

 • kocurxtr

  Oceniono 4 razy 0

  lepsza legalna prostytucja, niż handel ludźmi...
  ciekawe kiedy parlament wyzbędzie się hipokryzji i zalegalizuje ten zawód ?

 • hare-hare

  Oceniono 12 razy 2

  to jakby posłać syna na ministranta

 • hankrearden

  Oceniono 12 razy -4

  Praca jak każda inna, nie rozumiem problemu.

  Ja sprzedaję swój mózg dla firmy, one sprzedają inną część ciała.

 • nrozsklov

  Oceniono 6 razy -2

  no wlasnie, poslijta tam wiec wasze corki, zony, mamy i babcie od razu tez... wszystko bedzie legalnie, mozecie nawet pochwalic sie ksiedzowi na koledzie i zaoferujcie mu darmowy wstep, zreszta kolegom w pracy tez! Przeciez wszystko jest zgodne z prawem!

  polska - kraj dumnych kurew i fagasow, zapraszamy germaniskich klientow!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje