Proces Terlikowski - Grodzka za zamkniętymi drzwiami. Na prośbę szefa "Frondy"

07.02.2013 16:09
W Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces cywilny, który posłanka Anna Grodzka (RP) wytoczyła za naruszenie dóbr osobistych dziennikarzowi Tomaszowi Terlikowskiemu. Sąd zdecydował, że proces będzie toczył się za zamkniętymi drzwiami.
O utajnienie procesu wniósł nieobecny w czwartek w sądzie Terlikowski i jego adwokat Piotr Kwiecień. Prowadząca rozprawę sędzia Danuta Kowalik nie uzasadniała tej decyzji.

- Pozwany wielokrotnie w mediach i w internecie, m.in. na portalu Fronda.pl, naruszał dobra osobiste posłanki Grodzkiej, związane z jej życiem intymnym, dobrami dotyczącymi integralności płci i seksualności. Naruszał też jej godność. Domagamy się ochrony dóbr osobistych i zakazu naruszania tych dóbr w przyszłości - powiedziała reprezentująca Grodzką przed sądem mec. Agnieszka Stach.

Grodzka nie chce przeprosin

Stach - prawnik Kampanii Przeciw Homofobii - poinformowała, że w pozwie Grodzka nie domaga się publicznych przeprosin w mediach, a jedynie zasądzenia 30 tys. zł dla Fundacji Trans-Fuzja, pracującej na rzecz osób transseksualnych.

W odpowiedzi na pozew Kwiecień domaga się odrzucenia powództwa. Zgłosił kilka wniosków procesowych, m.in. o powołanie biegłego.

Terlikowski po zapowiedzi pozwu mówił w mediach, że jakakolwiek decyzja sądu w procesie nie zmieni jego poglądu na tożsamość płciową osób transseksualnych, takich jak Grodzka. W jego ocenie o tożsamości płciowej nie decyduje sąd, ale genom. Dlatego - według niego - Anna Grodzka od strony genetycznej pozostaje mężczyzną.

Po wyjściu z sali Grodzka poinformowała, że sąd wyznaczył kolejną rozprawę na maj.

Zobacz także
Komentarze (186)
Zaloguj się
 • sta-n2

  Oceniono 1 raz 1

  Terlikowski boi się, że światło dzienne ujrzy jego ortodoksyjny homofobizm i sąd nakaże jego badanie przez
  psychiatrów. Jeżeli Anna Grodzka nie występuje o utajnienie procesu jako osoba poszkodowana, to nie
  rozumiem decyzji sądu . Czyżby osobiste sympatie p.sędzi do Terlikowskiego ? Jeżeli dziennikarz publicznie
  wyrażał swoją opinię na temat p.Grodzkiej, to dlaczego chowa się teraz w czterech ścianach sali sądowej.
  Taki wielkim rycerz walczący w "słusznej sprawie", okazał się zwykłym zającem.

 • ulebyk

  0

  Posprzeczał się były komuch Bęgowski (ten przebrany za kobietę) z prosyjonistycznym patafianem Terlikowskim i ma michnikowszczyzna zajęcie. Obiera fronty, wspiera, zwalcza, pieni się. Dobry teatrzyk wam Michniki zafundowały.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 3 razy -1

  @illuminatus2

  Przeciez to TY podzialasz w pelni, w 100 % poglady tow. Putina, bekarcie po Brezniewie:)
  Dla takich jak Grodzka wstep na Kreml ustawa Dumy zakazany.

 • ciotka_ltd

  Oceniono 3 razy 3

  Proces utajniony? Na prosbe Terlikowskiego? Przeciez caly czas mowilam, ze Terlikowski to nie chlop, a przebrana gruba baba - przeciez widac, ze toto nie ma jaj. I to pewnie z tego powodu.;)

 • bronek_pierdola

  Oceniono 1 raz 1

  Pewnie ma PMS

 • akaida

  Oceniono 3 razy -3

  jako wieszcz przewiduję scenariusz

  ta cała grocka, zostanie laesbijką

  podobna historia była z nauczycielem w South Parku. Najpierw zmienił płeć na kobietę, a później został wojującą o prawa mniejszości lesbą.
  Ta paranoja to zasłona dymna, nad tym co się dzieje wokół sprawy Smoleńskiego zamachu i rozkładu (jeśli nie rozbioru) naszego państwa.
  Nie jestem prawicowcem, ale wiem, że jak przyjdą z zewnątrz narzucać nam władzę, to znowu trzeba będzie krew przelewać, cierpieć, walczyć i ginąć, za wolność i ojczyznę.

 • lechoo

  Oceniono 1 raz 1

  Ehouczone dziennikarzyny.

  Zapamiętajcie sobie raz na zawsze POWÓDZTWA się nie odrzuca, tylko ODDALA.
  ODRZUCIĆ to można ale POZEW.

  Na tym poprzestanę, bo tłumaczenia różnicy między oddaleniem powództwa a odrzuceniem pozwu i tak prawdopodobnie nie zrozumielibyście.

 • stanfan45

  Oceniono 1 raz 1

  Czego ten świętoszkowaty palant się wstydzi.Pani sędzia też pochodzi z diabelskiego rodu pisowców bo tak łatwo zgodziła się na utajnienie procesu.

 • wujtommy102

  Oceniono 4 razy 4

  Facet reprezentuje swoimi poglądami typową ciemnotę i kołtuńska obłudę a więc pasuje do niszowych środowisk ultrakatolickich oszołomów. Od pewnego czasu zaczął robić jednak nieprawdopodobną karierę w telewizyjnych talk show mimo,ze nie ma nic sensownego do powiedzenia i kompletnie nie umie dyskutować przekrzykując innych. Otóż spece od reklamy wykształceni na amerykańskiej tandecie uznali ,ze ma on niesamowity talent do wywoływania awantur w studio( nr 1 w kraju) i ich zdaniem nagania telewidzów do łykania reklam.W rzeczywistości większość telewidzów oglądając wyczyny Terlikowskiego przełącza od razu odbiornik na inny kanał i wcale nie nie łyka tych reklam. Ponieważ nie ma możliwości obiektywnego sprawdzenia jaki jest wpływ Terlikowskiego na ilość oglądanych przez widzów reklam( pewnie żaden), facet przypadkowo zaczął zarabiać na swoim bełkocie wielkie pieniądze stając się prawdziwym celebrytą.
  Dla takiego celebryty stawka w pozwie o zniesławienie powinna być co najmniej 5 razy wyższa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje