Proces Terlikowski - Grodzka za zamkniętymi drzwiami. Na prośbę szefa "Frondy"

07.02.2013 16:09
W Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces cywilny, który posłanka Anna Grodzka (RP) wytoczyła za naruszenie dóbr osobistych dziennikarzowi Tomaszowi Terlikowskiemu. Sąd zdecydował, że proces będzie toczył się za zamkniętymi drzwiami.
O utajnienie procesu wniósł nieobecny w czwartek w sądzie Terlikowski i jego adwokat Piotr Kwiecień. Prowadząca rozprawę sędzia Danuta Kowalik nie uzasadniała tej decyzji.

- Pozwany wielokrotnie w mediach i w internecie, m.in. na portalu Fronda.pl, naruszał dobra osobiste posłanki Grodzkiej, związane z jej życiem intymnym, dobrami dotyczącymi integralności płci i seksualności. Naruszał też jej godność. Domagamy się ochrony dóbr osobistych i zakazu naruszania tych dóbr w przyszłości - powiedziała reprezentująca Grodzką przed sądem mec. Agnieszka Stach.

Grodzka nie chce przeprosin

Stach - prawnik Kampanii Przeciw Homofobii - poinformowała, że w pozwie Grodzka nie domaga się publicznych przeprosin w mediach, a jedynie zasądzenia 30 tys. zł dla Fundacji Trans-Fuzja, pracującej na rzecz osób transseksualnych.

W odpowiedzi na pozew Kwiecień domaga się odrzucenia powództwa. Zgłosił kilka wniosków procesowych, m.in. o powołanie biegłego.

Terlikowski po zapowiedzi pozwu mówił w mediach, że jakakolwiek decyzja sądu w procesie nie zmieni jego poglądu na tożsamość płciową osób transseksualnych, takich jak Grodzka. W jego ocenie o tożsamości płciowej nie decyduje sąd, ale genom. Dlatego - według niego - Anna Grodzka od strony genetycznej pozostaje mężczyzną.

Po wyjściu z sali Grodzka poinformowała, że sąd wyznaczył kolejną rozprawę na maj.

Zobacz także
Komentarze (186)
Proces Terlikowski - Grodzka za zamkniętymi drzwiami. Na prośbę szefa "Frondy"
Zaloguj się
 • mordimer_56

  Oceniono 321 razy 275

  Pani sędzia utajniła proces... Terlikowski się wstydzi, czy co... chyba trzeba by tutaj sędziego Tuleyi

 • krzych.korab

  Oceniono 275 razy 245

  Następny prawicowy dziennikarz bojący się jawności. Piłsudski miał rację mówiąc - Kto nie był socjalistą za młodu ten na starość będzie sku...synem.

 • brutalny_cyrkiel

  Oceniono 302 razy 222

  Terlikowski bzdury plecie z tym genomem. Wszystko kwestia rozwoju medycyny. Sto lat temu mógł powiedzieć - poziom hormonów mówi, że to facet, więc to facet. Dzisiaj medycyna pozwala już na zmianę równowagi hormonalnej, ale nie na majstrowanie przy genach, więc czepił się genomu. Za 50 albo 100 lat medycyna będzie mogła całkowicie zmienić płeć człowieka, włącznie z hormonami, genami, wyglądem i możliwością zapładniania lub rodzenia dzieci - czego się wtedy czepią Terlikowscy?

  Płeć od zawsze i na zawsze jest W UMYŚLE. Jeżeli Anna Grodzka czuje się kobietą, to JEST kobietą. Koniec pieśni.

 • czciciel_stworzonego

  Oceniono 216 razy 184

  No ten Terlikowski to faktycznie, od początku się strasznie do tej Grodzkiej przyczepił. Z tego wynika, że sam musi mieć jakieś kompleksy i problemy ze sobą. Zresztą, na Terlikowskiego wystarczy tylko spojrzeć i go posłuchać, ten świętoszek musi mieć bardzo niski poziom testosteronu. W dodatku jest zwolennikiem cenzury i usuwa każdy krytyczny wpis o nim na jego facebooku i youtube.

 • cillian1

  Oceniono 211 razy 169

  nie zauważacie ostatnio, że ci katolicy, prawicowcy - to jakieś takie ciotki niewydymiki?

  Kurski - boi się zwykłego "NIE", bo miał romans, większość katoli zdradza się wzajemnie. Sam ostatnio miałem kochankę - co chodzi do kościoła i ma męża.
  Ale fajnie się bzykała - to muszę przyznać
  .
  Ziobro - pozywa ludzi, potem się boi przyjść

  No i teraz terlikowska....

  o co im chodzi?

 • siekier35

  Oceniono 175 razy 157

  żaden wyrok nie ruszy terlikowskiego bardziej niż nakaz zapłaty 30000 pln!!!

 • mirek11768

  Oceniono 118 razy 102

  a czegóż to obawiasz się tow. terliś ?

 • fakiba

  Oceniono 100 razy 82

  Terlikowski opluwa i poniża publicznie w mediach proces też powinien być jawny

 • cillian1

  Oceniono 53 razy 15

  @gosc747
  > Ja mogę się czuć żyrandolem i co? Będę żyrandolem?
  możesz być jego częścią - jak się powiesisz. Czy to wystarczy?

  :D
  Czy Grodzka mogła powiedzieć nie - jakie jest prawo?
  Może strona sprzeciwić się decyzji sądu? W tej kwestii?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje