Obfite opady śniegu w całym kraju. Może spaść nawet 15 centymetrów

07.02.2013 13:52
Padający śnieg utrudnia ruch na zakopiance i mniejszych drogach na Podhalu

Padający śnieg utrudnia ruch na zakopiance i mniejszych drogach na Podhalu (Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta)

Obfite opady śniegu prawie w całej Polsce. Najmocniej zima daje się we znaki kierowcom. Zablokowana jest zakopianka, dochodzi do wielu wypadków, tworzą się olbrzymie korki.
Od rana obfite opady śniegu utrudniają ruch m.in. w Małopolsce i na Podkarpaciu. Po zderzeniu czołowym dwóch samochodów zablokowana jest zakopianka w Białym Dunajcu. Po kolizjach w trzech miejscowościach wprowadzono ruch wahadłowy. Ruch utrudniony jest na drodze krajowej nr 52 (Kraków - Bielsko-Biała) w Kalwarii Zebrzydowskiej, DK75 (Brzesko - Nowy Sącz) w miejscowości Wielogłowy oraz DK79 (Kraków - Sandomierz) w Wawrzeńczycach. Trudna sytuacja jest także na drodze z Krakowa do Warszawy (DK7). Na podjeździe w Michałowicach powstał olbrzymi korek, gdyż samochody ciężarowe mają duży kłopot z pokonaniem tego odcinka.Nieprzejezdna jest też droga krajowa nr 9 w Hadykówce k. Kolbuszowej (Podkarpacie), gdzie z powodu śliskiej nawierzchni samochody ciężarowe nie mogą pokonać wzniesienia.

Spaść może nawet 15 centymetrów śniegu

Obfite opady śniegu przemieszczają się z południa na północ. Na krańcach południowo-wschodnich kraju przejściowo możliwe opady deszczu ze śniegiem. Maksymalnie spaść może od 5 do 15 cm. Do tego na wschodzie Polski silne zamglenia, a lokalnie mgły. Śnieg pada także w Warszawie.

W nocy opady śniegu, które początkowo na krańcach północno-wschodnich mogą być jeszcze o natężeniu umiarkowanym, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 3 do 5 cm. Na pozostałym obszarze Polski miejscami słabe opady śniegu. Na Pomorzu miejscami mgły osadzające szadź.

Jutro głównie na Wybrzeżu i wschodzie kraju opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 1 do 5 cm. Temperatura maksymalna od -1 st. C do 2 st. C, a w rejonach podgórskich od -3 st. C do -1 st. C.

Aktualne prognozy zawsze w serwisie pogoda.gazeta.pl>>Zobacz także
Komentarze (29)
Zaloguj się
 • his_dudeness

  Oceniono 1 raz 1

  Zima po raz kolejny zaskoczyła kierowców.
  To już 4 raz tej zimy.

 • merkury-3

  0

  w szczecinie nie sniegu w ogole

 • reality_show

  0

  Meteorolodzy mówią najpierw, że spadnie śnieg. Drogowcy zaś mówią, że pożyjemy, zobaczymy. A potem lament, że klęska, zaskoczenie i paraliż / umysłowy /.

 • savrin

  0

  potwierdzam, pada.

 • wasserski

  Oceniono 1 raz 1

  ŚNIEG czyli woda w proszku uprzyksza ludziom życie.Dużo wypadków,stłuczek, kolizji,auta w rowie dachują dachy nieodśnieżane załamują się jak hala w Katowicach z gołębiami ,same nieszczęścia.Skoro jest tyle problemów to ta woda w proszku to niedopatrzenie ze strony Stwórcy czy jego celowe działanie

 • artefakt-13

  Oceniono 2 razy 2

  ... w lutym...śnieg? Ludzie, co to się porobiło? ... Przecież już pierwszy bocian przyleciał, co on teraz ma zrobić? Z powrotem, odlecieć? I kto tu jest winien ? Pytam się was, no tych z opozycji!! "leming"!

 • jakes50

  0

  Te prognozy to szajs!

 • tr_ol

  Oceniono 2 razy 2

  Trzeba jeździć wolniej i będzie ok śnieg nie będzie przeszkadzał.
  www.euroinfrastructure.eu/eitvs/#

 • merkury-3

  0

  w szczecinie nie sniegu w ogole

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje