Obfite opady śniegu w całym kraju. Może spaść nawet 15 centymetrów

07.02.2013 13:52
Padający śnieg utrudnia ruch na zakopiance i mniejszych drogach na Podhalu

Padający śnieg utrudnia ruch na zakopiance i mniejszych drogach na Podhalu (Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta)

Obfite opady śniegu prawie w całej Polsce. Najmocniej zima daje się we znaki kierowcom. Zablokowana jest zakopianka, dochodzi do wielu wypadków, tworzą się olbrzymie korki.
Od rana obfite opady śniegu utrudniają ruch m.in. w Małopolsce i na Podkarpaciu. Po zderzeniu czołowym dwóch samochodów zablokowana jest zakopianka w Białym Dunajcu. Po kolizjach w trzech miejscowościach wprowadzono ruch wahadłowy. Ruch utrudniony jest na drodze krajowej nr 52 (Kraków - Bielsko-Biała) w Kalwarii Zebrzydowskiej, DK75 (Brzesko - Nowy Sącz) w miejscowości Wielogłowy oraz DK79 (Kraków - Sandomierz) w Wawrzeńczycach. Trudna sytuacja jest także na drodze z Krakowa do Warszawy (DK7). Na podjeździe w Michałowicach powstał olbrzymi korek, gdyż samochody ciężarowe mają duży kłopot z pokonaniem tego odcinka.Nieprzejezdna jest też droga krajowa nr 9 w Hadykówce k. Kolbuszowej (Podkarpacie), gdzie z powodu śliskiej nawierzchni samochody ciężarowe nie mogą pokonać wzniesienia.

Spaść może nawet 15 centymetrów śniegu

Obfite opady śniegu przemieszczają się z południa na północ. Na krańcach południowo-wschodnich kraju przejściowo możliwe opady deszczu ze śniegiem. Maksymalnie spaść może od 5 do 15 cm. Do tego na wschodzie Polski silne zamglenia, a lokalnie mgły. Śnieg pada także w Warszawie.

W nocy opady śniegu, które początkowo na krańcach północno-wschodnich mogą być jeszcze o natężeniu umiarkowanym, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 3 do 5 cm. Na pozostałym obszarze Polski miejscami słabe opady śniegu. Na Pomorzu miejscami mgły osadzające szadź.

Jutro głównie na Wybrzeżu i wschodzie kraju opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 1 do 5 cm. Temperatura maksymalna od -1 st. C do 2 st. C, a w rejonach podgórskich od -3 st. C do -1 st. C.

Aktualne prognozy zawsze w serwisie pogoda.gazeta.pl>>Zobacz także
Komentarze (29)
Obfite opady śniegu w całym kraju. Może spaść nawet 15 centymetrów
Zaloguj się
 • dyzio-badyzio

  Oceniono 73 razy 53

  News dnia ! W zimie pada śnieg ! Niemożliwe... Sensacja na pierwszą stronę.

 • unimix

  Oceniono 43 razy 43

  nie ośmieszajcie się z tym śniegiem na Opolszczyźnie wiosna i ptaszki śpiewają.

 • jwoj

  Oceniono 22 razy 16

  w małopolsce napiździło 25 cm a jeszcze dzień i noc,plotki o 15 cm okazały się nieprawdziwe

 • 1radika

  Oceniono 9 razy 9

  Zmierzyłam !!! Spadło 20 cm.

 • rooten

  Oceniono 7 razy 7

  15 cm to napadało do 14 godz w Połańcu - nadal sypie - jest 17:30. Teraz panowie i panie z Instytutu od śniegu jest ok 30!

 • mcbet

  Oceniono 7 razy 5

  Pada, czyli mniej ofiar, bo wszyscy zwolnią. Latem proponuję ustawić takie modelki jak w Danii Modelki topless. Duńska kampania przeciw przekraczaniu prędkości - wideo

 • morfeusz_1

  Oceniono 7 razy 3

  Może już przestaniecie fetyszyzować te 15 cm opadu , może w nocy będzie troszkę więcej

 • artefakt-13

  Oceniono 2 razy 2

  ... w lutym...śnieg? Ludzie, co to się porobiło? ... Przecież już pierwszy bocian przyleciał, co on teraz ma zrobić? Z powrotem, odlecieć? I kto tu jest winien ? Pytam się was, no tych z opozycji!! "leming"!

 • tr_ol

  Oceniono 2 razy 2

  Trzeba jeździć wolniej i będzie ok śnieg nie będzie przeszkadzał.
  www.euroinfrastructure.eu/eitvs/#

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje