PO: Jak Nowicka sama zrezygnuje z funkcji wicemarszałkini, to poprzemy Grodzką

07.02.2013 12:41
Wanda Nowicka, Anna Grodzka

Wanda Nowicka, Anna Grodzka (Fot. Adam Stępień/AG)

Do tej pory Platforma zapowiadała, że będzie głosować przeciwko odwołaniu Wandy Nowickiej ze stanowiska wicemarszałkini Sejmu i powołaniu Anny Grodzkiej na jej miejsce. Partia właśnie zmieniła zdanie. Jak zadeklarowała posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska, partia rządząca "siłą nikogo trzymać nie będzie". - Jeśli Nowicka zrezygnuje, poprzemy Annę Grodzką - obiecała wiceszefowa klubu.
- Jeśli będzie głosowanie nad odwołaniem Wandy Nowickiej, będziemy głosowali przeciwko. Jeśli pani Nowicka złoży rezygnację, to będzie zupełnie inna sprawa, przecież nikogo siłą nie będziemy trzymać. Wtedy poprzemy Annę Grodzką. Nie chodzi nam o kwestie personalne, ale jesteśmy przeciwko gierkom Janusza Palikota - powiedziała Śledzińska-Katarasińska.

Źródła PAP w kierownictwie PO oceniły dziś, że najlepiej gdyby Nowicka sama zrezygnowała ze stanowiska wicemarszałkini. - W obecnej sytuacji byłoby to najlepsze wyjście. Ma poparcie większości, więc nie odeszłaby w atmosferze winy. Może mieć poczucie, że odejście jest jej własną decyzją. Sądzimy, że zachowa się tak, jak wcześniej obiecała klubowi, czyli zrezygnuje. Ale pewności nie ma - ocenili rozmówcy PAP z kierownictwa klubu i partii.

"Klub ma prawo desygnować własnego kandydata"

We wtorek decyzję o głosowaniu przeciwko odwołaniu Nowickiej podjął klub PO - wcześniej władze klubu spotkały się z premierem Donaldem Tuskiem. Wiceszefowa klubu Małgorzata Kidawa-Błońska podkreślała, że taka decyzja zapadła po wewnętrznej dyskusji, a posłowie zgodzili się, iż będzie to najlepsze rozwiązanie.

Wiceszef PO Grzegorz Schetyna powiedział dziś w radiowej Trójce, że nie rozumie decyzji klubu Platformy o głosowaniu przeciwko odwołaniu Nowickiej ze stanowiska wicemarszałkini Sejmu. W jego opinii każdy klub ma prawo wskazywać do Prezydium Sejmu polityków, którzy go reprezentują.

- Grzegorz Schetyna ma rację. Klub ma prawo desygnować swojego kandydata i desygnował panią Wandę Nowicką. Z naszego punktu widzenia, w kontekście prac Sejmu, nie stało się nic takiego (co uzasadniałoby odwołanie Nowickiej). Być może stało się z punktu widzenia Ruchu Palikota, ale w to na pewno Platforma wchodzić nie będzie - skomentowała Śledzińska-Katarasińska.

"W PO nikt nie ma problemu z seksualnością Grodzkiej"

Premier Donald Tusk oświadczył w środę, że głosowanie przeciwko odwołaniu Nowickiej jest obroną godności kobiety, podobnie jak ewentualne głosowanie za wyborem Grodzkiej na funkcję wicemarszałkini.

Wnioskiem klubu RP o odwołanie Nowickiej Sejm zajmie się w piątek. Tusk podkreślił na konferencji prasowej, że nie zna polityków Platformy, którzy mieliby problem z głosowaniem na Grodzką ze względu na jej seksualność. - Nie ma żadnego powodu, żeby ktoś, kto jest transseksualistą, nie mógł pełnić ważnych funkcji w państwie - oświadczył szef rządu.

Zobacz także
Komentarze (90)
PO: Jak Nowicka sama zrezygnuje z funkcji wicemarszałkini, to poprzemy Grodzką
Zaloguj się
 • rb.j

  Oceniono 113 razy 65

  Platforma póki co ma kłopoty u siebie, a chce zarządzać ugrupowaniem Palikota nauczając, co dla tej partii jest dobre. Chyba przesadzają.

 • e-komentarz

  Oceniono 57 razy 47

  Czy, do cholery, ktoś w tym parlamencie mógłby zamiast zajmować się personalnymi
  gierkami partyjnymi zaczął zajmować się sprawami nas, wyborców?
  Tak tylko retorycznie pytam...

 • piemont12

  Oceniono 101 razy 39

  PO, PiS,SLD, nie mają prawa wpieprzać się w wewnętrzne sprawy innych partii !!! Jakby zareagowali, gdyby
  to dotyczyło ich ?

 • siekier35

  Oceniono 31 razy 27

  biznes polityczny kwitnie.
  zbierzesz platformo kwiatki....kwaczor tylko patrzy a wy durnie sami bat na siebie kręcicie...

 • pinup

  Oceniono 34 razy 26

  jakie gierki?
  rozliczenie z kasy wzietej za plecami kolegow partyjnych i narodu w dobie kryzysu?
  moze PO i inne partie by sie regul nauczyly i tez w ta gierke zaczely grac?

 • srutututu1989

  Oceniono 22 razy 20

  I czym się podniecacie??? PO jeszcze 10 razy zmieni zdani. Zależy co im w sondażach wyjdzie.

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 21 razy 15

  Z OSTATNIEJ CHWILI !!!

  według źródeł zbliżonych do dobrze poinformowanych sąsiadów tych co wiedzą najlepiej, jednak platforma zmieniła zdanie.
  obecnie ich stanowisko brzmi:
  jeśli wanda nowicka złoży dymisję, ale jednocześnie zmieni kolor włosów, to rozpatrzymy poparcie anny grodzkiej na stanowisko zastępcy członka z ramienia, pod warunkiem, że anna grodzka zrezygnuje z przyszłych jeszcze nieustalonych premii za zmianę koloru włosów wandy nowickiej, ale nie później niż do trzeciego kwartału ostatniej pięciolatki. poza tym jesteśmy (platforma) za całkowitą przejrzystością podejmowanych decyzji i utrzymaniem powagi parlamentu.

 • b.pilgrim

  Oceniono 16 razy 12

  ja wiem, że to skomplikowane, ale seksualność a tożsamość płciowa to jakby dwie rzeczy: taboojive.com/wp-content/uploads/2012/06/genderbread-person.jpg

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje