PO: Jak Nowicka sama zrezygnuje z funkcji wicemarszałkini, to poprzemy Grodzką

07.02.2013 12:41
Wanda Nowicka, Anna Grodzka

Wanda Nowicka, Anna Grodzka (Fot. Adam Stępień/AG)

Do tej pory Platforma zapowiadała, że będzie głosować przeciwko odwołaniu Wandy Nowickiej ze stanowiska wicemarszałkini Sejmu i powołaniu Anny Grodzkiej na jej miejsce. Partia właśnie zmieniła zdanie. Jak zadeklarowała posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska, partia rządząca "siłą nikogo trzymać nie będzie". - Jeśli Nowicka zrezygnuje, poprzemy Annę Grodzką - obiecała wiceszefowa klubu.
- Jeśli będzie głosowanie nad odwołaniem Wandy Nowickiej, będziemy głosowali przeciwko. Jeśli pani Nowicka złoży rezygnację, to będzie zupełnie inna sprawa, przecież nikogo siłą nie będziemy trzymać. Wtedy poprzemy Annę Grodzką. Nie chodzi nam o kwestie personalne, ale jesteśmy przeciwko gierkom Janusza Palikota - powiedziała Śledzińska-Katarasińska.

Źródła PAP w kierownictwie PO oceniły dziś, że najlepiej gdyby Nowicka sama zrezygnowała ze stanowiska wicemarszałkini. - W obecnej sytuacji byłoby to najlepsze wyjście. Ma poparcie większości, więc nie odeszłaby w atmosferze winy. Może mieć poczucie, że odejście jest jej własną decyzją. Sądzimy, że zachowa się tak, jak wcześniej obiecała klubowi, czyli zrezygnuje. Ale pewności nie ma - ocenili rozmówcy PAP z kierownictwa klubu i partii.

"Klub ma prawo desygnować własnego kandydata"

We wtorek decyzję o głosowaniu przeciwko odwołaniu Nowickiej podjął klub PO - wcześniej władze klubu spotkały się z premierem Donaldem Tuskiem. Wiceszefowa klubu Małgorzata Kidawa-Błońska podkreślała, że taka decyzja zapadła po wewnętrznej dyskusji, a posłowie zgodzili się, iż będzie to najlepsze rozwiązanie.

Wiceszef PO Grzegorz Schetyna powiedział dziś w radiowej Trójce, że nie rozumie decyzji klubu Platformy o głosowaniu przeciwko odwołaniu Nowickiej ze stanowiska wicemarszałkini Sejmu. W jego opinii każdy klub ma prawo wskazywać do Prezydium Sejmu polityków, którzy go reprezentują.

- Grzegorz Schetyna ma rację. Klub ma prawo desygnować swojego kandydata i desygnował panią Wandę Nowicką. Z naszego punktu widzenia, w kontekście prac Sejmu, nie stało się nic takiego (co uzasadniałoby odwołanie Nowickiej). Być może stało się z punktu widzenia Ruchu Palikota, ale w to na pewno Platforma wchodzić nie będzie - skomentowała Śledzińska-Katarasińska.

"W PO nikt nie ma problemu z seksualnością Grodzkiej"

Premier Donald Tusk oświadczył w środę, że głosowanie przeciwko odwołaniu Nowickiej jest obroną godności kobiety, podobnie jak ewentualne głosowanie za wyborem Grodzkiej na funkcję wicemarszałkini.

Wnioskiem klubu RP o odwołanie Nowickiej Sejm zajmie się w piątek. Tusk podkreślił na konferencji prasowej, że nie zna polityków Platformy, którzy mieliby problem z głosowaniem na Grodzką ze względu na jej seksualność. - Nie ma żadnego powodu, żeby ktoś, kto jest transseksualistą, nie mógł pełnić ważnych funkcji w państwie - oświadczył szef rządu.

Zobacz także
Komentarze (90)
Zaloguj się
 • m.arco

  0

  Autor artykułu jest analfabetą, prezydencka inteligencja.

  Marszałkówna -tak. Marszałkowa - tak. Marszałkini - nie, nie ma w polskim języku takiego słowa.
  Ale ta ekipa tak ma. palemy wielkanocne, ministra Mucha.
  Banda tępych lemingów.

 • maximus9044

  0

  Katarasińska.... Jeśli będzie głosowanie nad odwołaniem Wandy Nowickiej, będziemy głosowali przeciwko. Jeśli pani Nowicka złoży rezygnację, to będzie zupełnie inna sprawa, przecież nikogo siłą nie będziemy trzymać?
  co to znaczy..."przecież nikogo siłą nie będziemy trzymać"?????

 • kadykianus

  Oceniono 3 razy 1

  Polska prawica dostanie piany, jeśli transseksualna kobieta zostanie marszałkiem.
  Zygmunt Freud byłby zachwycony. Przy okazji tej debaty trzeba się zmierzyć nie tylko z ludzką seksualnością w ogóle, nie tylko z seksualnością INNEGO, ale ego dostaje w d.. tak, że musi się mierzyć i z własną.

  Kociokwik prawicy pokazuje te zmagania :)
  Chłopcy, wytrzymajcie.

 • a.k.traper

  Oceniono 3 razy -1

  Najpierw głosuje PO a potem wyborcy i nie byłbym taki pewny poparcia tej "nowoczesności". Chce być kobieta niech będzie ale pewne kanony zachowajmy dla pewnego porządku inaczej równie dobrze na kozę można głosować, tańsza w utrzymaniu i śmiecie pozjada :)))

 • kat-kk

  Oceniono 7 razy 5

  Ja już nic nie rozumiem.Facet bierze ślub z bogiem który jest mężczyzną ,nigdy nie maja dzieci ,chodzą w babskich fatałaszkach,sukienkach ,firankach itp każą do siebie mówić ojcze.A barany mówią,że Grodzka jest nienormalna.

 • kadykianus

  Oceniono 6 razy 4

  Tak trzymaj, siostro! :)
  Jeśli transseksualna kobieta zostanie w Polsce marszałkiem, to po raz pierwszy w życiu nie będę za granicą kłamał ludziom, że jestem Holendrem.

 • jami100

  Oceniono 1 raz 1

  Doprawdy ciekawie by było gdyby Nowicka zrezygnowała a PO głosowało przeciw odwołaniu. Potrzebowali kilku dni aby odkryć, ze tak się nie da?

 • antygazeta5.pl

  Oceniono 8 razy -2

  No i patrzcie lemingi na kogo głosowaliście. Wasza partia popiera dewiantów. Od lat głosuje na PIS, ci chociaż nie lewaczą.

 • waldi_46

  Oceniono 5 razy 1

  przeciętny zjadacz chleba a szczególnie bezrobotny ma w dupie zagrywki sejmowe i zabawy nierobów posłów .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje