Tusk w Brukseli: Niepokoję się. Ale mamy dodatkową amunicję

07.02.2013 11:24
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Jestem ostrożnym optymistą, jeśli chodzi o polskie postulaty, i ciągle pełen niepokoju, jeśli chodzi o możliwość przekonania niektórych partnerów, szczególnie Brytyjczyków, do kompromisu budżetowego - powiedział po przybyciu do Brukseli Donald Tusk.
Zobacz także
Komentarze (49)
Tusk w Brukseli: Niepokoję się. Ale mamy dodatkową amunicję
Zaloguj się
 • pracaludzka.pl

  Oceniono 31 razy 15

  Wypowiedź Pana Lewandowskiego nadaje się do kabaretowej wzmianki Teleexpressu w TVP. Coraz częściej politycy występujący w mediach, swymi socjotechnicznymi schematami, próbują robić ludziom wodę z mózgu. Pan Lewandowski, który uwił sobie gniazdko w Unii Europejskiej, mówił dziś w sprawie dotyczącej negocjacji budżetu UE; „O... kwadraturze koła, oraz o jakiejś walce wschód – zachód, oraz północ – południe; puste gadanie dla samego gadania.
  Ja zadam pytanie, ile nas kosztuje cała ta machina biurokratyczna w kraju, a jeszcze dodatkowo w Unii. Potrzebna jest praca użyteczna nie puste gadanie.
  Żadne społeczeństwo nie jest w stanie zarobić na wygórowane ponad przeciętne wynagrodzenia, tych biurokratów, bankierów, prezesów spółek i całej otoczki. Kryzys jest, gdyż Ci bossowie wraz z politykami w wielu krajach prowadzili i często dalej prowadzą kreatywną księgowość, aż bańka mydlana pękła. Szkoda bo jak zawsze cierpią na tym ludzie normalnej, mozolnej codziennej pracy.
  Bez uczciwości, Europa i Polska nie osiągnie normalności, należy to wszystkim przypomnieć, jest to przede wszystkim obowiązek dziennikarzy, polecam zajrzeć na stronę www.pracaludzka.pl i przekazywać informację innym.
  Kluczem do rozwiązywania rozchwianych problemów ekonomicznych Polski i całego świata jest właśnie ta Encyklika Jana Pawła II O PRACY LUDZKIEJ. Należy też sobie jasno i dobitnie uzmysłowić, nie da się stworzyć normalności bez podstawowych zasad uczciwości.
  Zaś dzisiejsza wypowiedź Pana Lewandowskiego (który sprzedał Polakom świadectwa udziałowe), nadaje się do kabaretowej wzmianki w Teleexpressu w TVP.

 • kowalix2

  Oceniono 25 razy 13

  "Nasz" premier ma amunicję, tylko jak zwykle ślepaki, wiele huku bez efektu.

 • xtalatx

  Oceniono 22 razy 10

  Polska jest trzecia od końca w Europie - cała prawda o "zielonej wyspie PO" i "sukcesach Tuska"

 • demolca

  Oceniono 12 razy 8

  Pewnie wyjmie kurtkę grozy .

 • quosoo

  Oceniono 6 razy 6

  Niepotrzebna ta wojenna retoryka. Jaka amunicja, do kogo będziemy strzelać, kto ma się nas wystraszyć?

 • zenblue1

  Oceniono 3 razy 3

  Smuda też był ostrożnym optymistą.
  Skończyło się jak zwykle.
  Tak samo skończy się mecz polskich amatorów z zawodowcami w Brukseli

 • ccc-bbb

  Oceniono 3 razy 3

  Czy dojdzie do kolejnej ""dwugodzinnej ostrej kłótni" Tuska z Cameronem o której znów jako jedynie będą wiedzieć GW&TVN24?

 • adam.2x

  Oceniono 3 razy 3

  Zeby tak wiele miejsca jak zebractwu w EU o pieniadze poswiecic na dyskusje o likwidacji biurokracji w Polsce, zmniejszeniu liczby urzednikow wszelkiego szczebla administracji od ilosci poslow zaczynajac. Zlikwidowaniu Senatu, zaprzestania placenia haraczy kosciolowi, partiom politycznym i zwiazkom zawodowym i mnostwo innych reform na ktorych Polska naprawde mogla by zarobic wiecej niz na zebraninie o pieniadze od innych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje