Tusk w Brukseli: Niepokoję się. Ale mamy dodatkową amunicję

07.02.2013 11:24
Donald Tusk

Donald Tusk (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Jestem ostrożnym optymistą, jeśli chodzi o polskie postulaty, i ciągle pełen niepokoju, jeśli chodzi o możliwość przekonania niektórych partnerów, szczególnie Brytyjczyków, do kompromisu budżetowego - powiedział po przybyciu do Brukseli Donald Tusk.
Premier Tusk przyleciał do Brukseli przed południem. Weźmie udział w szczycie państw UE dotyczącym unijnego budżetu na lata 2014-2020. - Trudniej chyba będzie przekonać do kompromisu jako całości niż do polskich postulatów - powiedział.

"Mamy dodatkową amunicję"

Spytany o wieloletni budżet UE Tusk powiedział: "Odrzucam filozofię, byleby był, bo to musi być dobry budżet i dla Polski, i dla Unii Europejskiej. Nasza współpraca z Hermanem van Rompuyem, z Jose Manuelem Barroso, w ogóle z instytucjami europejskimi, jest dla nas najlepszą gwarancją, może nie gwarancją, ale przesłanką do osiągnięcia sukcesu, ponieważ Polska, podobnie jak instytucje europejskie, opowiada się od początku za możliwie dużym, możliwie elastycznym budżetem".

Zaznaczył, że "polskie stanowisko jest traktowane jako bardzo proeuropejskie". - To nam daje dodatkową amunicję w tych negocjacjach - podkreślił.

Zobacz także
Komentarze (49)
Tusk w Brukseli: Niepokoję się. Ale mamy dodatkową amunicję
Zaloguj się
 • pracaludzka.pl

  Oceniono 31 razy 15

  Wypowiedź Pana Lewandowskiego nadaje się do kabaretowej wzmianki Teleexpressu w TVP. Coraz częściej politycy występujący w mediach, swymi socjotechnicznymi schematami, próbują robić ludziom wodę z mózgu. Pan Lewandowski, który uwił sobie gniazdko w Unii Europejskiej, mówił dziś w sprawie dotyczącej negocjacji budżetu UE; „O... kwadraturze koła, oraz o jakiejś walce wschód – zachód, oraz północ – południe; puste gadanie dla samego gadania.
  Ja zadam pytanie, ile nas kosztuje cała ta machina biurokratyczna w kraju, a jeszcze dodatkowo w Unii. Potrzebna jest praca użyteczna nie puste gadanie.
  Żadne społeczeństwo nie jest w stanie zarobić na wygórowane ponad przeciętne wynagrodzenia, tych biurokratów, bankierów, prezesów spółek i całej otoczki. Kryzys jest, gdyż Ci bossowie wraz z politykami w wielu krajach prowadzili i często dalej prowadzą kreatywną księgowość, aż bańka mydlana pękła. Szkoda bo jak zawsze cierpią na tym ludzie normalnej, mozolnej codziennej pracy.
  Bez uczciwości, Europa i Polska nie osiągnie normalności, należy to wszystkim przypomnieć, jest to przede wszystkim obowiązek dziennikarzy, polecam zajrzeć na stronę www.pracaludzka.pl i przekazywać informację innym.
  Kluczem do rozwiązywania rozchwianych problemów ekonomicznych Polski i całego świata jest właśnie ta Encyklika Jana Pawła II O PRACY LUDZKIEJ. Należy też sobie jasno i dobitnie uzmysłowić, nie da się stworzyć normalności bez podstawowych zasad uczciwości.
  Zaś dzisiejsza wypowiedź Pana Lewandowskiego (który sprzedał Polakom świadectwa udziałowe), nadaje się do kabaretowej wzmianki w Teleexpressu w TVP.

 • kowalix2

  Oceniono 25 razy 13

  "Nasz" premier ma amunicję, tylko jak zwykle ślepaki, wiele huku bez efektu.

 • xtalatx

  Oceniono 22 razy 10

  Polska jest trzecia od końca w Europie - cała prawda o "zielonej wyspie PO" i "sukcesach Tuska"

 • demolca

  Oceniono 12 razy 8

  Pewnie wyjmie kurtkę grozy .

 • quosoo

  Oceniono 6 razy 6

  Niepotrzebna ta wojenna retoryka. Jaka amunicja, do kogo będziemy strzelać, kto ma się nas wystraszyć?

 • zenblue1

  Oceniono 3 razy 3

  Smuda też był ostrożnym optymistą.
  Skończyło się jak zwykle.
  Tak samo skończy się mecz polskich amatorów z zawodowcami w Brukseli

 • ccc-bbb

  Oceniono 3 razy 3

  Czy dojdzie do kolejnej ""dwugodzinnej ostrej kłótni" Tuska z Cameronem o której znów jako jedynie będą wiedzieć GW&TVN24?

 • adam.2x

  Oceniono 3 razy 3

  Zeby tak wiele miejsca jak zebractwu w EU o pieniadze poswiecic na dyskusje o likwidacji biurokracji w Polsce, zmniejszeniu liczby urzednikow wszelkiego szczebla administracji od ilosci poslow zaczynajac. Zlikwidowaniu Senatu, zaprzestania placenia haraczy kosciolowi, partiom politycznym i zwiazkom zawodowym i mnostwo innych reform na ktorych Polska naprawde mogla by zarobic wiecej niz na zebraninie o pieniadze od innych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje