Katastrofa budowlana w Wałbrzychu. Co najmniej dwie osoby nie żyją

07.02.2013 10:30

Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta

Nie żyje dwóch pracowników firmy rozbiórkowej, na których zawaliła się ściana starej fabryki porcelany w Wałbrzychu. Kolejny mężczyzna został wydobyty i przewieziona do szpitala. Okazało się również, że pod gruzami znajduje się jeszcze jedna osoba.
Ratownikom udało się już wydobyć trzy przysypane osoby. Jedna z nich została przewieziona do szpitala, dwie pozostałe nie żyją. - Z naszych informacji wynika, że pod gruzami znajduje się jeszcze jedna osoba. Psy tropiące wskazały już miejsce, gdzie może się znajdować. Obecnie staramy się do niej dotrzeć - mówił rzecznik Komendy straży we Wrocławiu Krzysztof Gielsa.

Katastrofa podczas prac rozbiórkowych

Do katastrofy doszło podczas prac rozbiórkowych prowadzonych na terenie starej wałbrzyskiej fabryki porcelany przy ul. Uczniowskiej. Zawaliła się jedna ze ścian budynku przygniatając cztery pracujące przy rozbiórce osoby.

Na miejscu katastrofy pracują jednostki straży pożarnej z Wałbrzycha, Wrocławia i Lubina, a także policjanci i funkcjonariusze straży miejskiej.

Fabryka porcelany "Książ" w Wałbrzychu, na terenie której doszło do wypadku, została wybudowana pod koniec lat 80. XX w. W 2004 r., pomimo prób restrukturyzacji, firma została postawiona w stan upadłości.

Najnowsze informacje