Rzekomy romans Kurskiego trafił na okładkę "Faktu". Godzic: "Wyborcy mają prawo wiedzieć"

07.02.2013 09:35
Okładka

Okładka "Faktu" z 7 lutego 2013 r. (Print screen)

Domniemany romans Jacka Kurskiego jest dziś na okładce "Faktu", a o sprawie od wczoraj huczy cały internet. Mimo, a może właśnie dlatego, że europoseł starał się powstrzymać wyciek tej informacji do mediów: walczył o zakaz publikacji, a jego prawnicy rozsyłali do różnych redakcji oświadczenia. - Zachowanie Kurskiego jest kuriozalne. Prześwietlanie osób publicznych jest zadaniem mediów - komentuje w rozmowie z "Presserwisem" medioznawca Wiesław Godzic.
- Wyraźnie rozdzielam zaangażowanie w sprawy publiczne i politykę od życia prywatnego. Dlatego zawsze chroniłem i będę chronił prywatności i spokoju mojej rodziny przed ingerencją mediów - pisze w specjalnym oświadczeniu opublikowanym na swoim blogu europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski.

Polityk zarzuca w nim tygodnikowi "Nie", który pierwszy podał informację o jego domniemanym romansie, że jest to "medium bazujące na najniższych instynktach, odwołujące się do poetyki kloaki i rynsztoka". W oświadczeniu Kurski wyjaśnia też, że wobec "ataku tego medium" musiał się bronić dostępnymi mu środkami.

Duży błąd Kurskiego

Jednak jego oświadczenie, walka o zakaz publikacji, rozsyłanie informacji i maili, przyniosły skutek zupełnie odwrotny od zamierzonego. Wczoraj o sprawie napisał Presserwis, a za nim inne portale i serwisy internetowe. Na Facebooku i Twitterze królowały mniej lub bardziej złośliwe komentarze i żarty. A dziś informacja o próbach powstrzymania publikacji w "Nie", a przy okazji i o domniemanym romansie trafiła m.in. na okładkę poczytnego tabloidu "Fakt".

Czy polityk popełnił duży błąd? A może słusznie domagał się zakazu publikacji? - Pan Kurski powinien zdecydować, czy chce żyć w klasztorze, czy być europosłem. Wyborcy mają prawo wiedzieć, jak żyją politycy i czy ich deklaracje są zgodne z tym, jak postępują. A prześwietlanie osób publicznych jest zadaniem mediów - komentuje w rozmowie z "Presserwisem" medioznawca Wiesław Godzic.

Przypomnijmy, Sąd Okręgowy w Gdańsku zakazał tygodnikowi pisania o romansie Jacka Kurskiego, eurodeputowanego Solidarnej Polski do Parlamentu Europejskiego. W piątek "Nie" opublikowało więc korespondencję redakcji z europarlamentarzystą i jego adwokatem.

Zobacz także
Komentarze (427)
Zaloguj się
 • kerownik2

  0

  "Poetyka kloaki i rynsztoka" - czyż nie podobnie wypowiadał się Władysław Gomułka o twórczości Pawła Jasienicy w 1968? Jeśli tak, to pogratulować Panu Kurskiemu wzorców.

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 1 raz 1

  politycy rydzyka nie posuwają bab nalewo

 • potulny186

  Oceniono 1 raz 1

  Ćwok . I tyle w temacie.

 • jack20

  Oceniono 5 razy -5

  Maja prawo wiedziec tez , ze np Tusk bzyka asystentke ? bezmyslne obludne barany !!!

 • lenow1

  Oceniono 3 razy 3

  I taki nas reprezentuje !!!!!!!!! ?

 • lenow1

  Oceniono 1 raz 1

  Bez cenzurowania ja znam tylko KUR WS KI EGO

 • lenow1

  0

  Znam tylko KU...KIEGO

 • antekguma1

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego rzekomy? A co, że prawicowa, dwulicowa, chamska gnida, to już cudzołożyć nie może? Gdyby to była nie prawda, to nie uruchomił by układu kolesiowskiego do zablokowania, tylko zacierał łapki z wygranej sprawy sądowej o oszczerstwo i sporego odszkodowania. Taka wsza takiej okazji by nie przepuściła.

 • dorik2

  Oceniono 4 razy 4

  Romanse polityków, to ich sprawa prywatna. Ale jeśli ktoś bez przerwy wyciera sobie gębę wartościami chrześcijańskimi i deklaruje, że małżeństwo i rodzina są święte, to sam się prosi, żeby sprawdzić jego wiarygodność. Iluż bohaterów katoprawicy, klęczących w kruchcie i całujących biskupów w pierścienie, w życiu prywatnym olewa przykazania: Kazio od Isabel, wielokrotnie rozwiedziony alimenciarz Dorn, jego obecny szef żonaty gej (czego się nie robi dla ambicji prezydenckich), Marta K. żonglująca ojcami swoich dzieci niczym Aneta Krawczyk, a i wśród nieboszczyków smoleńskich byli notoryczni grzesznicy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje