Godson wykłada o tolerancji: Toleruję homoseksualistów, ale nie akceptuję ich czynów [WIDEO]

John Godson podczas posiedzenia połączonych komisji zdrowia i polityki społ. ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego

John Godson podczas posiedzenia połączonych komisji zdrowia i polityki społ. ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Ludzie chcą, żebym akceptował czyny homoseksualistów. Nie akceptuję tych czynów, ale akceptuję człowieka. Chciałbym, żeby to było rozróżnione - wykłada w swoim wideoblogu poseł PO John Godson. To reakcja na krytykę wymierzoną w polityka w związku z jego stanowiskiem ws. związków partnerskich.
- Tolerancja to najniższy poziom akceptowania drugiego człowieka - tak zaczyna swoją dzisiejszą wypowiedź na wideoblogu John Godson. - Tolerancja jest wtedy, gdy ktoś się różni od nas i go nie dyskryminujemy. Nie odrzucamy go. Akceptujemy go, pomimo że się nie zgadzamy z nim i nie akceptujemy jego czynów - tłumaczy poseł PO.

"Mamy prawo wierzyć, w co chcemy"

Godson odwołuje się także do Pisma Świętego: - Wszyscy jesteśmy grzesznikami i Bóg nas kocha, pomimo grzechów. Ale Bóg nie kocha naszych grzechów. I to jest to samo. Tolerancja polega na tym, że homoseksualistę toleruję. Wręcz akceptuję, że jest człowiekiem, takim samym jak ja. Ale to nie oznacza, że muszę zgadzać się z jego sposobem życia czy czynami.

Jak tłumaczy polityk, ludzie, którzy do niego piszą, chcą, by akceptował "czyny homoseksualistów". - Nie akceptuję. Mamy prawo wierzyć, w co chcemy, mamy prawo żyć, jak chcemy. Ale nie zmuszajmy innych, by akceptowali to, co robimy - mówi.

"Szanujmy się jako oponenci"

- Nie pochwalam obrzucania innych błotem. Możemy się różnić. Szanujmy się jako oponenci, ludzie, którzy mają odrębne zdanie. Nie stańmy się zwierzętami, które się gryzą - mówi Godson.

Poseł PO wzbudził falę krytyki jedną ze swoich ostatnich wypowiedzi, w której stwierdził, że "homoseksualizm jest grzechem, bo tak jest napisane w Piśmie Świętym". Wcześniej było o nim głośno, bo zagłosował przeciwko wszystkim projektom legalizującym związki partnerskie. Te - w opinii polityka z Łodzi - miałyby otworzyć furtkę do wprowadzenia małżeństw homoseksualistów.Zobacz także
Komentarze (500)
Godson wykłada o tolerancji: Toleruję homoseksualistów, ale nie akceptuję ich czynów [WIDEO]
Zaloguj się
 • mood_indygo

  Oceniono 517 razy 163

  Panie Godson bardzo Pana szanuję bo na tle naszych posłów wyróżnia się zdecydowanie chociażby kulturą osobistą i zaraźliwym uśmiechem. Argumentacja Pańska kompletnie do mnie nie trafia - jeszcze parę lat temu posługując się podobną argumentacją odmówiono by mi prawo do edukacji tylko dlatego, że jestem kobietą, Panu odmawiano by w ogóle prawa do nazywania się człowiekiem, hitlerowcy używając podobnych słów mówili, że Żydzi i Słowianie i generalnie nie Aryjczycy to podludzie.
  Homosekualiści to średnio 5% społeczeństwa - czemu nie ułatwić im życia tak jak kiedyś ułatwiono to kobietom, czarnoskórym itp, itd.........?

 • grymas50

  Oceniono 419 razy 115

  "Tolerancja polega na tym, że homoseksualistę toleruję. Wręcz akceptuję, że jest człowiekiem, takim samym jak ja. Ale to nie oznacza, że muszę zgadzać się z jego sposobem życia czy czynami."
  Możesz się nie zgadzać, ale nie masz prawa ZABRANIAĆ.

 • boobooo

  Oceniono 238 razy 64

  "Akceptujemy go, pomimo że się nie zgadzamy z nim i nie akceptujemy jego czynów"
  Jak to jest akceptowac kogos bez akceptacji jego czynow? Czyli Pan akceptuje homoseksualiste bez akceptacji jego homoseksualizmu?
  ----
  Jedni lubia od tylu, inni od przodu, jedni z wysokim, drudzy z niskim, jedni z cycata, drudzy z plaska i co.... Po co Panu wogole wiedziec co ludzie robia o zmroku lub nad ranem - jakby Pan byl tolerancyjny toby Pan powiedzial ma to gdzies i ze kazdy ma prawo odwiedzic bliska osobe w szpitalu niezaleznie od tego co ich laczy.

 • ml2403

  Oceniono 117 razy 49

  Ciągle to samo, czyli ja niby wszystkich szanuję, ale maja żyć tak jak ja uważam. W sumie to niezwykle potrzebna sprawa, bo za 2 lata wybory i sądzę, ze podstawowymi pytaniami do kandydatów na posłów będą te o światopogląd i to nie własny, ale w stosunku do innych. Ja także nie przepadam za związkami homoseksualnymi, ale to nie znaczy, że mam zabraniać ludziom żyć w ten sposób. Gdyby założyć, że jedynymi związkami między ludźmi ma być małżeństwo bo ono może tworzyć nowe życie, to małżeństwa powinny być automatycznie rozwiązywane gdy nie mają dzieci, podobnie powinno się zakazać działalności wszelkich zakonów i zlikwidować Kościoły stosujące celibat jako związki jak to określa p. Pawłowicz jałowe.

 • nikodem_73

  Oceniono 71 razy 47

  Chciałbym szczerze pogratulować gazecie przesunięcia semantycznego słowa tolerancja u swych czytelników.

  Oryginalnie słowo to oznacza:
  "tolerancja - poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych"

  ( za sjp.pwn.pl/lista.php?co=tolerancja )

  Dla porównania:
  "akceptacja - uznanie czyichś cech, czyjegoś postępowania za zgodne z oczekiwaniami"

  ( za sjp.pwn.pl/szukaj/akceptacja )

  Z komentarzy widać zaś, że tolerancja (już o akceptacji nie mówiąc) wśród czytelników gazety wręcz rozkwitła. :>

  Może po prostu wysypalibyście przed sejmem pryzmę kamieni? A może byście podpalili jakiś krzyżyk? :>

  Zrozumcie, o "oburzeni czarnuchem" (tak wpisując się w poetykę wypowiedzi "tolerancyjnych"), że tolerancja nie oznacza, iż KTOKOLWIEK ma popierać coś co TYLKO toleruje.

  Tolerancja to wyłącznie "niechętna zgoda na istnienie". Nie oznacza, że np. pan Godson musi zachwycać się parami homo. Nie musi także, w imię tolerancji, popierać JAKICHKOLWIEK postulatów homoseksualistów.

  Tak samo jak WY, w imię tolerancji, NIE musicie popierać żądań kościoła o zwiększenie wpływów z budżetu.

  Załapaliście różnicę pomiędzy tymi dwoma słowami? Czy to już za trudne dla rządnej krwi tłuszczy?

 • kongreszydowski

  Oceniono 274 razy 46

  Drogi John! Pan nasz wszechmogacy jest i nieomylny. To On w nieograniczonej milosci stworzyl dzieci swoje, homoseksualistow. Mowiac, ze sa oni wypaczeniem bluznierczo pomawiasz Pana o blad i Pan cie za to ukarze.

 • cillian1

  Oceniono 122 razy 42

  jest proste wyjście z tego g..wna:

  przy każdej kontrowersyjnej ustawie, dopisek:
  wyznawcy religii -mają prawo/obowiązek do stosowania się do własnej religii.

  I nie ma darcia mordy w sejmie i na forach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje