Godson wykłada o tolerancji: Toleruję homoseksualistów, ale nie akceptuję ich czynów [WIDEO]

06.02.2013 19:27
John Godson podczas posiedzenia połączonych komisji zdrowia i polityki społ. ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego

John Godson podczas posiedzenia połączonych komisji zdrowia i polityki społ. ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Ludzie chcą, żebym akceptował czyny homoseksualistów. Nie akceptuję tych czynów, ale akceptuję człowieka. Chciałbym, żeby to było rozróżnione - wykłada w swoim wideoblogu poseł PO John Godson. To reakcja na krytykę wymierzoną w polityka w związku z jego stanowiskiem ws. związków partnerskich.
- Tolerancja to najniższy poziom akceptowania drugiego człowieka - tak zaczyna swoją dzisiejszą wypowiedź na wideoblogu John Godson. - Tolerancja jest wtedy, gdy ktoś się różni od nas i go nie dyskryminujemy. Nie odrzucamy go. Akceptujemy go, pomimo że się nie zgadzamy z nim i nie akceptujemy jego czynów - tłumaczy poseł PO.

"Mamy prawo wierzyć, w co chcemy"

Godson odwołuje się także do Pisma Świętego: - Wszyscy jesteśmy grzesznikami i Bóg nas kocha, pomimo grzechów. Ale Bóg nie kocha naszych grzechów. I to jest to samo. Tolerancja polega na tym, że homoseksualistę toleruję. Wręcz akceptuję, że jest człowiekiem, takim samym jak ja. Ale to nie oznacza, że muszę zgadzać się z jego sposobem życia czy czynami.

Jak tłumaczy polityk, ludzie, którzy do niego piszą, chcą, by akceptował "czyny homoseksualistów". - Nie akceptuję. Mamy prawo wierzyć, w co chcemy, mamy prawo żyć, jak chcemy. Ale nie zmuszajmy innych, by akceptowali to, co robimy - mówi.

"Szanujmy się jako oponenci"

- Nie pochwalam obrzucania innych błotem. Możemy się różnić. Szanujmy się jako oponenci, ludzie, którzy mają odrębne zdanie. Nie stańmy się zwierzętami, które się gryzą - mówi Godson.

Poseł PO wzbudził falę krytyki jedną ze swoich ostatnich wypowiedzi, w której stwierdził, że "homoseksualizm jest grzechem, bo tak jest napisane w Piśmie Świętym". Wcześniej było o nim głośno, bo zagłosował przeciwko wszystkim projektom legalizującym związki partnerskie. Te - w opinii polityka z Łodzi - miałyby otworzyć furtkę do wprowadzenia małżeństw homoseksualistów.Zobacz także
Komentarze (500)
Zaloguj się
 • jarekpoznan43

  Oceniono 2 razy 0

  Toleruję czarnych ale nie akceptuję ich w Polsce idąc tokiem myślowym Pana Godsona .Czym różni się rasizm od homofobii ???I tu i tu szykanuje się ludzi .Co za różnica czy za kolor skóry czy za ich poglądy polityczne czy za religię czy też preferencje seksualna. Jakby się Pan poczuł gdyby w sejmie odbyło się głosowanie nad zgodą na prawo pobytu w Polsce ludzi o innym kolorze skóry i większością nie wyrażono by na to zgody?Żyję w związku partnerskim heteroseksualnym i mojej partnerce odmówiono udzielenia o mnie informacji w szpitalu musiała dzwonić po mojego syna który jechał 500km żeby ktoś mógł się dowiedzieć o moim stanie po wypadku.Przecież to jest chore.

 • 44092203459epm

  Oceniono 1 raz -1

  Słuchaj no Ty czarny klecho Wracaj swoich nawracać. Nie mąć w głowach nas Polaków. W Sejmie masz stanowić prawo a nie własne poglądy. Jak Ci nie pasuje odejdż z PO.

 • rekkoon

  Oceniono 3 razy 1

  Dwa cytaty:
  "Mamy prawo żyć tak jak chcemy - to jest nasze prawo."
  "Dajmy innym prawo być sobą."
  PRAWO? To dajcie, pośle, PRAWO innym żyć tak jak chcą! Osoby o odmiennej orientacji chcą, żeby dać im prawa - a pan, panie pośle, nie chce dać im właśnie prawa! Osoby o odmiennej orientacji chcą żyć tak jak inni - być w legalnym związku itd - to jest, jak Pan wspomniał w swoim wideoblogu, ich prawo! A pan, panie pośle, głosuje PRZECIW temu prawu!

 • lewatywka2

  Oceniono 3 razy 1

  I kto to kiedyś określał ciemnoskórych mianem dzikusów.Sadzę ,że w konfrontacji ze współczesną populacją bezideowych polskich "papuasów" stoją o kilka szczebli wyżej.Zresztą trudno nie stać powyżej tego bagna.

 • od-or

  Oceniono 2 razy -2

  Godson co cie obchodzi homo masz tylko zagłosować za ich małżeństwami i nie wtykaj nosa w nie swoje sprawy.

 • esgalen

  Oceniono 4 razy 0

  A ja nie akceptuję polityków, którzy zamiast racjonalnych argumentów przedstawiają poglądy religijne.

 • markjer

  Oceniono 2 razy 0

  Tak samo toleruję i akceptuję Godsona, jak on toleruje i akceptuje "inaczej" kochających!

 • pendrakwielki

  Oceniono 2 razy 0

  Nie cała opozycja plecie bzdury, bo np. Miller z SLD jestt zadowolony z sukcesu Polski. I to jest prawdziwy Polak, a nie pisoklepki, które mają na oczach klapki i im gorzej to dla nich lepiej, a im lepiej to dla nich gorzej. I ci
  ludzie PiS i Solidarnej Polski udają, ze są patriotami i prawdziwymi Polakami? Teraz widać jak na dłoni jaka
  to jest prawda. Jak oni kochają Ojczyznę i czego Jej życzą. Ludzie powinni mieć oczy i uszy otwarte, żeby
  przekonali się o tym wielki zakłamaniu PiS i ich przywódców oraz przyklaskiwaczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje