Samolot musiał lądować, bo pasażer palił na pokładzie. Przewoźnik stracił 50 tys. dolarów

FOT. LUKASZ NOWACZYK / AGENCJA GAZETA

Pasażer lecącego do Kanady samolotu linii Sunwing został przyłapany na paleniu papierosów. Zdaniem załogi na polecenie zgaszenia papierosa pasażer i towarzyszące mu osoby zareagowały agresywnie i niekulturalnie. Samolot musiał przedwcześnie lądować.
Z powodu niewłaściwego zachowania trójki pasażerów, linie lotnicze Sunwing straciły ok. 50 tysięcy dolarów - czytamy w serwisie Cbc.ca. Wszystko przez przedwczesne lądowanie na Bermudach, na które zdecydowali się piloci samolotu. W ocenie członków załogi, nie można było postąpić inaczej, ponieważ pasażerowie - David MacNeil, jego żona Darlene MacNeil oraz ich 22-letni syn David MacNeil Jr. nie reagowali na upomnienia.

Rodzina stanęła przed sądem. Pasażerowie zostali oskarżeni o niewłaściwe zachowanie, stosowanie obraźliwego słownictwa wobec członków załogi oraz nieprzestrzeganie zasad panujących w samolocie. Oskarżyciele nie byli w stanie udowodnić, że MacNeilowie faktycznie palili w samolocie, więc ostatecznie nikt nie został w tej sprawie skazany.

Za pozostałe czyny pasażerowie muszą zapłacić 500 dolarów kary. Być może będą musieli spędzić 10 dni w więzieniu. Skazani otrzymali także zakaz korzystania z usług linii Sunwing (choć wciąż mogą latać samolotami innych przewoźników).

Firma Sunwing nie jest usatysfakcjonowana wyrokiem. W dalszym ciągu zamierza odzyskać od MacNeilów stracone z powodu lądowania 50 tysięcy dolarów.

Zobacz także
 • Wcześniej nic nie zapowiadało katastrofy - zadowoleni pasażerowie chcieli wrócić małą jednosilnikową maszyną do swojego miasta w Idaho Pasażerowie nagrali katastrofę samolotu
Komentarze (48)
Samolot musiał lądować, bo pasażer palił na pokładzie. Przewoźnik stracił 50 tys. dolarów
Zaloguj się
 • jelloweq

  Oceniono 137 razy 105

  Dla wszystkich "ekspertów" uważających, że nie było potrzeby lądować. Zakaz palenia jest bardo rygorystycznie przestrzegany, bo w czasach gdy wolno jeszcze było palić na pokładzie, zdarzały się wypadki niezauważenia dymu spowodowanego pożarem samolotu i w efekcie katastrofy. Wprowadzono więc bardzo słuszny przepis - jakikolwiek dym w kabinie skutkuje natychmiastowym zgłoszeniem sytuacji awaryjnej.
  Lecąc samolotem na pewno nie chciałbym nadstawiać karku dlatego by jakiś nałogowiec mógł sobie dotlenić raka!

 • galaktycznypulpet

  Oceniono 153 razy 59

  Niech się cieszą, że to była kanadyjska linia. W stanach by wszedł prokurator z zarzutami o terroryzm. Ciekawe, że zdecydowana większość nałogowych palaczy to buraki.

 • arczia

  Oceniono 42 razy 40

  drogi papierosek, ale mogli go nagrać jak pali

 • taroudant

  Oceniono 54 razy 36

  "Rodzinę MacNail pomścimy !" napisał na fejsbuku Jan Maria Rokita.

 • alexy-dwa

  Oceniono 37 razy 29

  Tyle zachodu z błahego powodu.Wystarczyło wziąć do ręki gaśnicę i zagasić papieroska w ustach pasażera.Gdyby miał problem to gaśnicą przez łeb i spokój.

 • drasyr

  Oceniono 33 razy 29

  Takich przygłupawych pasażerów należy nauczyć przestrzegania zasad obowiązującego porządku.

 • pj.pj

  Oceniono 15 razy 15

  Powinien teraz zapłacić te 50 tys. dolarów plus karę za złamanie przepisów. Gdyby był taki przepis, natychmiast skończyłoby się pokątne palenie w samolotach, bo ci, których stać na takie kary, mają własne samoloty, gdzie robią, co chcą.

 • fjan

  Oceniono 16 razy 14

  No a co na to Rokita ? On bardzo lubił takie wygłupy w samolotach. Ganiał z płaszczem żony po pokładzie jak oszalały aż musieli go Niemcy wywalić.

 • x25s

  Oceniono 32 razy 10

  Tylko po co to nic nie mówiące zdjęcie samolotu, który nie ma nic wspólnego z artykułem (poza ty, że jest samolotem). Rozumiem zdjęcia państwa MacNeil jak przypalają papierosa w samolocie ale jak się nie ma to po co w ogóle dawać zdjęcie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje