Samolot musiał lądować, bo pasażer palił na pokładzie. Przewoźnik stracił 50 tys. dolarów

06.02.2013 19:25

FOT. LUKASZ NOWACZYK / AGENCJA GAZETA

Pasażer lecącego do Kanady samolotu linii Sunwing został przyłapany na paleniu papierosów. Zdaniem załogi na polecenie zgaszenia papierosa pasażer i towarzyszące mu osoby zareagowały agresywnie i niekulturalnie. Samolot musiał przedwcześnie lądować.
Z powodu niewłaściwego zachowania trójki pasażerów, linie lotnicze Sunwing straciły ok. 50 tysięcy dolarów - czytamy w serwisie Cbc.ca. Wszystko przez przedwczesne lądowanie na Bermudach, na które zdecydowali się piloci samolotu. W ocenie członków załogi, nie można było postąpić inaczej, ponieważ pasażerowie - David MacNeil, jego żona Darlene MacNeil oraz ich 22-letni syn David MacNeil Jr. nie reagowali na upomnienia.

Rodzina stanęła przed sądem. Pasażerowie zostali oskarżeni o niewłaściwe zachowanie, stosowanie obraźliwego słownictwa wobec członków załogi oraz nieprzestrzeganie zasad panujących w samolocie. Oskarżyciele nie byli w stanie udowodnić, że MacNeilowie faktycznie palili w samolocie, więc ostatecznie nikt nie został w tej sprawie skazany.

Za pozostałe czyny pasażerowie muszą zapłacić 500 dolarów kary. Być może będą musieli spędzić 10 dni w więzieniu. Skazani otrzymali także zakaz korzystania z usług linii Sunwing (choć wciąż mogą latać samolotami innych przewoźników).

Firma Sunwing nie jest usatysfakcjonowana wyrokiem. W dalszym ciągu zamierza odzyskać od MacNeilów stracone z powodu lądowania 50 tysięcy dolarów.

Zobacz także
Komentarze (48)
Zaloguj się
 • sensei_live

  0

  A w "Seksmisji" panie ugasiły gaśnicami papieroska:) pamiętacie odpowiedź Stuhra ? :D ".. Tu zdaje sie nie wolno palić.." :)

 • phantomas111

  Oceniono 5 razy -1

  Co za bzdury, jeszcze pod koniec lat 80-tych można było normalnie palić na pokładzie i jakoś samoloty nie musiały lądować z tego powodu :/

 • plumgazeta

  Oceniono 3 razy -3

  Pewnie i chciał w kiblu zapalić.
  Ale stewardzi zabronili mu zająć wolne miejsce w pobliżu toalety, gdy ta była zajęta.
  A później same jaja. Nie znaleźli niedopałka w toalecie i podejrzewali, że jest w samolocie.
  Dlatego lądowali.
  Dobrze, że mu żołądka nie rozpruli.

 • orciolan

  Oceniono 2 razy 2

  Widać, że GŁUPOTA jest w znacznej przewadze i nie musimy wcale się wstydzić. jako POLACY. Mamy spore osiągnięcia.
  Pytają gazdy. Na kogo będziecie głosować w nadchodzących wyborach? A na kogo można - pyta gazda? No jest wiele partii ale najlepiej głosować na demokrację. A co to jest ta demokracja? To są rządy WIEKSZOŚCI. a to na nich nie będę głosował. Ale dlaczego gazdo? A kogo jest więcej - mądrych czy GŁUPICH?

 • yazek

  Oceniono 4 razy 0

  Eee tam.
  10 lat temu byłem świadkiem na pokładzie samolotu LOT do Chicago, jak gość w toalecie jarał fajkę za fajką, spuszczając co chwila wodę (dla nieuświadomionych: w toaletach lotniczych jest takie podciśnienie, że nogawki fruwają).
  Wychodził otoczony chmurą dymu, a stewardesa tylko pogroziła mu palcem. Za to, gdy usiadł, teatralnym szeptem, żeby wszyscy słyszeli, powiedziała, że jak jeszcze raz to zrobi, zapłaci 15 tys USD kary kosztów lądowania na Grenlandii. Gość blady siedział do końca lotu i ściskał spodnie ze strachu.
  I co? Można sprawę załatwić elegancko?
  Można!

 • fjan

  Oceniono 16 razy 14

  No a co na to Rokita ? On bardzo lubił takie wygłupy w samolotach. Ganiał z płaszczem żony po pokładzie jak oszalały aż musieli go Niemcy wywalić.

 • jace.k50

  Oceniono 1 raz 1

  Z tego co wiem, ekspertem w tej sprawie był Anthony M.

 • pj.pj

  Oceniono 15 razy 15

  Powinien teraz zapłacić te 50 tys. dolarów plus karę za złamanie przepisów. Gdyby był taki przepis, natychmiast skończyłoby się pokątne palenie w samolotach, bo ci, których stać na takie kary, mają własne samoloty, gdzie robią, co chcą.

 • alexy-dwa

  Oceniono 37 razy 29

  Tyle zachodu z błahego powodu.Wystarczyło wziąć do ręki gaśnicę i zagasić papieroska w ustach pasażera.Gdyby miał problem to gaśnicą przez łeb i spokój.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje