Odpowiedź premiera Wielkiej Brytanii dla Kaczyńskiego: To nie leży w interesie Europy

06.02.2013 18:16
David Cameron , Jarosław Kaczyński, Mirek Topolanek

David Cameron , Jarosław Kaczyński, Mirek Topolanek (Fot. Wojciech Olkuonik / AG)

"Nie uważam, że przesuwane pieniędzy z jednego bogatego kraju do innego poprzez budżet UE leży w interesie Europy" - napisał Jarosławowi Kaczyńskiemu David Cameron. To odpowiedź premiera Wielkiej Brytanii na list prezesa PiS z października - podaje serwis TVP Info.
Treść odpowiedzi na list Kaczyńskiego do Camerona z października opublikowały dziś "Wiadomości". Prezes PiS zwrócił się do szefa brytyjskiego rządu z apelem, aby ten nie czynił niczego, co prowadziłoby do obniżenia sumy, która należy się Polsce z budżetu UE.

"Pomimo że chcieliśmy otrzymać dodatkowe środki w stosunku do oryginalnej propozycji Komisji Europejskiej, nie uważamy, że przesuwanie pieniędzy z jednego bogatego kraju do innego poprzez budżet UE leży w interesie Europy. Fundusze Strukturalne i Spójności powinny się skupiać na najuboższych regionach biedniejszych państw członkowskich, włączając w to Polskę, tak by pobudzać wzrost gospodarczy, co jest tak w Waszym, jak i naszym interesie" - napisał Kaczyńskiemu Cameron.

Pismo brytyjskiego premiera datowane jest na listopad 2012 r.

Kaczyński: Argumenty historyczne

Po zakończonym fiaskiem listopadowym szczycie w Brukseli jutro europejscy liderzy spotkają się tam ponownie, by zdecydować o kształcie budżetu UE na lata 2014-2020. Brytyjczycy, którzy dotychczas dokładali do budżetu, oczekują jego redukcji w związku z kryzysem ekonomicznym.

Już w listopadzie Jarosław Kaczyński przekonywał, że Wielka Brytania, domagająca się cięć w unijnym budżecie, to nasz sojusznik. - Brytyjczycy podtrzymują chęć obniżenia wydatków UE, natomiast wyraźnie deklarują, że to nie ma w żadnej mierze dotyczyć Polski i innych państw przyjętych do UE w ostatnich latach - mówił Jarosław Kaczyński.

Zobacz także
Komentarze (374)
Zaloguj się
 • lob1

  0

  Panie Kaczyński<pan tylko miesza w tej biednej Polsce i myśli,że wszyscy tak chętnie dawają za darmo pieniądze.Gdyby Pan się nie wtrącał,napewno byłoby o wiele lepiej i spokojniej w Polsce.Pan jest taki niespokojny DUCH,który wszędzie wejdzie i namiesza.Jak Pan wygra wybory to wtenczas będzie Pan miał coś do powiedzenia.A teraz daj Pan spokój rządzić tym ,którzy zostali wybrani przez większość społęczeństwa.

 • wiesio46

  Oceniono 1 raz 1

  piekne zdjecie i mowi duzo.
  tych dwoch chce podniesc tego w srodku do ich poziomu, piekny gest.

 • jabo23

  0

  Kaczyński chyba czegoś nie zrozumiał ;-)

 • red-akcja

  Oceniono 2 razy 0

  Towarzysze z Czerskiej siedzieli 3 miesiące przy tłumaczeniu tego listu?
  News, jak z kwartalnika. No, i o czym ten list.
  Próba oczernienia Kaczyńskiego nie wypaliła towarzyszom?

 • okon75

  Oceniono 1 raz 1

  Jakie straszliwe straty ponosi nasz kraj a przecież wystarczyło aby premierem był Jarosław. Dlaczego? Proste, nie byłoby kryzysu gospodarczego w świecie, a u nas pieczone gołąbki same leciałyby do buzi. Taki popełniliśmy błąd i teraz trzeba cierpieć.

 • terminal_slawkow

  Oceniono 4 razy -2

  Wyborcza jak zwykle przeczytała tekst bez zrozumienia i pisze w komentarzach bzdury.

 • rezun-one

  Oceniono 6 razy 4

  Kaczyński dostał uprzejme Brytyjskie "spieprzaj dziadu".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje