Palikot potwierdza: Wanda Nowicka złoży rezygnację

06.02.2013 13:05
Wanda Nowicka i Janusz Palikot w Sejmie

Wanda Nowicka i Janusz Palikot w Sejmie (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Wanda Nowicka złoży rezygnację z funkcji wicemarszałka - potwierdził Janusz Palikot. - Mieliśmy dziś kontakt SMS-owy, potwierdziliśmy wcześniejsze ustalenia - poinformował w TVN24.
Janusz Palikot powiedział dziennikarzom, że cały czas uważa za aktualne zapewnienia Wandy Nowickiej o rezygnacji z funkcji wicemarszałka, jeśli Sejm nie przegłosuje jej odwołania. - Wierzę, że dotrzyma tej deklaracji. Musimy poczekać do piątku. Złoży rezygnację, to Sejm będzie musiał znowu głosować. Czy Sejm pozwoli sobie na coś takiego, żeby nie odwołać wicemarszałkini, która składa rezygnację? Może i to się zdarzy - stwierdził.

Palikot zdementował natomiast informację o planach usunięcia Wandy Nowickiej z klubu RP, jeśli nie złoży rezygnacji. - Jeśli zaistnieje taka sytuacja, spotkamy się i zastanowimy wspólnie, co robić - powiedział.

Jeśli to jest happening, to co jest debatą?

Palikot zaprzeczył, że próba odwołania Wandy Nowickiej jest jego kolejnym politycznym happeningiem. - Jeśli wniosek o zastąpienie jednej wicemarszałkini drugą jest happeningiem politycznym, to co jest w Polsce debatą? Szczególnie, że obie panie przez całe życie walczą o to samo: o prawa mniejszości, o równość - stwierdził. Podkreślił też, że nie ma żadnego konfliktu między aktualną wicemarszałkinią a kandydatką na jej następczynię.

Janusza Palikota poparła Anna Grodzka. - Rzeczywiście chcemy debaty na temat równości, debaty o tym, czy osoby, które są w jakiś sposób inne, są wykluczone z przyjmowania wysokich funkcji. Bo jak to, czy osoba pochodzenia romskiego, czy osoba czarnoskóra nie ma prawa być marszałkiem Sejmu? To jest jakiś absurd - powiedziała.

Dla PO i SLD Grodzka to problem

Janusz Palikot podkreślił też, że decyzja SLD i Platformy Obywatelskiej o poparciu Wandy Nowickiej to próba załatwienia jednocześnie dwóch spraw. - To jest decyzja - na złodzieju czapka gore. W sposób nieuczciwy, nieprzejrzysty wzięli ćwierć miliona i nie mamy jak z tego wybrnąć. Gdybyśmy zagłosowali za odwołanie Wandy Nowickiej, trzeba by głosować w sprawie wicemarszałków, których dokonania się ograniczają do przecięcia wstęgi, złożenia wieńców i tym podobnych dokonań - interpretował decyzję PO i SLD. - Z drugiej strony po odwołaniu trzeba by głosować Grodzką. Grodzka podzieliłaby klub PO, jest wielkim kłopotem dla SLD, ze względu na konserwatyzm ich wyborców - dodał.PYTANIE Czy Anna Grodzka powinna zostać wicemarszałkinią Sejmu?

 • Tak, to dobra decyzja Ruchu Palikota. Nasz wizerunek na świecie się polepszy
 • Tak, ponieważ każdy klub w Sejmie może wybrać na to stanowisko, kogo chce. To swobodna decyzja Ruchu Palikota
 • Nie, Wanda Nowicka była dobrą wicemarszałkinią i powinna pozostać na stanowisku
 • Nie, bo jej kandydatura budzi sprzeciw wielu polityków
Przepisz tekst z obrazka: nie umiem znalezc obrazka
Zobacz także
Komentarze (42)
Zaloguj się
 • atlas41

  0

  Jesli to prawda to gratulacje dla pani Wandy, sympatia polskiego spoleczenstwa jest po pani stronie.

 • laksmana

  0

  Wanda, Ty już swoją premię zgarnęłaś, daj szansę innym.

 • simonvdh

  0

  A więzień CIA w Polsce nie było i nic nie wiem o tym, że były.

 • gawor4

  Oceniono 7 razy -7

  czego Grodzkie miesza czarnych ze zboczeńcami ?
  Czarny może być normalnym, uczciwym człowiekiem, zboczeniec nigdy.

 • a.k.traper

  Oceniono 4 razy -4

  Palikot już udowodnił, że żadna praca organiczna nie leży w jego charakterze i tylko bzdury i bzdurki sa jego motywem życiowym, zaczął od prezydenta Kaczyńskiego, stracił kontrolę nad sobą, był kłopotliwy dla PO az w końcu odwalił numer końcowy.
  Jak to mówi interpretacja jednego z praw fizyki: "dzivk@ raz puszczona w ruch porusza se ruchem jednostajnie przyśpieszonym".

 • 1group

  Oceniono 7 razy -7

  Jak jeden błazen i jedno homoniewiadomo może wpływać na bieżącą politykę?
  Przecież to jakieś horrendum.

 • odra-1305

  Oceniono 8 razy -2

  jeśli tak rzeczy się mają, to Nowicka i Grodzka to tylko pacynki. zatem nie nadają się na stanowisko wicemarszałka

 • tad-tad

  Oceniono 11 razy -5

  Tu są dwa tematy. jeden to przydzielenie SOBIE nagród, przez prezydium sejmu . Drugi , to sposób rozgrywania przez Palikota tej sprawy, i próba wywołania awantury [ zresztą kolejnej , przez tego cynicznego i pozbawionego skrupułów manipulanta] i jak w temacie nagród, można zrozumieć stanowisko Palikotowców[ choć tu warto przypomnieć , w jaki sposób ten ich 'wódz' finansował kampanię wyborczą] , i druga sprawa, czyli forsowania na stanowisko wicemarszałka Grodzkiej , czyli wywołania chucpy, bo Grodzka zastąpiła świński łeb , i służy Palikotowi do bulwersowania , i nie przyniesie nikomu, również Palikotowi korzyści. Pozostało jeszcze Palikotowi i jego żałosnej ekipie wynalezienie , jakieś Cicioliny i zainteresowania całego kraju problemami prostytucji, i co dalej , Błazenada i żenada , a tyle jest ważnych tematów do prac parlamentu, z jednej strony szaleństwo Smoleńskie , z drugiej kretyństwo palikotowskie, biedny ten kraj.

 • michal191904

  Oceniono 4 razy 0

  Polityczny poker! Człowiek ciężko pracuje przez cały rok aby zarobić takie pieniądze jakie marszałkowie przyznają sobie w jednorazowych nagrodach. Skandal!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje