Palikot potwierdza: Wanda Nowicka złoży rezygnację

Wanda Nowicka i Janusz Palikot w Sejmie

Wanda Nowicka i Janusz Palikot w Sejmie (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Wanda Nowicka złoży rezygnację z funkcji wicemarszałka - potwierdził Janusz Palikot. - Mieliśmy dziś kontakt SMS-owy, potwierdziliśmy wcześniejsze ustalenia - poinformował w TVN24.
Janusz Palikot powiedział dziennikarzom, że cały czas uważa za aktualne zapewnienia Wandy Nowickiej o rezygnacji z funkcji wicemarszałka, jeśli Sejm nie przegłosuje jej odwołania. - Wierzę, że dotrzyma tej deklaracji. Musimy poczekać do piątku. Złoży rezygnację, to Sejm będzie musiał znowu głosować. Czy Sejm pozwoli sobie na coś takiego, żeby nie odwołać wicemarszałkini, która składa rezygnację? Może i to się zdarzy - stwierdził.

Palikot zdementował natomiast informację o planach usunięcia Wandy Nowickiej z klubu RP, jeśli nie złoży rezygnacji. - Jeśli zaistnieje taka sytuacja, spotkamy się i zastanowimy wspólnie, co robić - powiedział.

Jeśli to jest happening, to co jest debatą?

Palikot zaprzeczył, że próba odwołania Wandy Nowickiej jest jego kolejnym politycznym happeningiem. - Jeśli wniosek o zastąpienie jednej wicemarszałkini drugą jest happeningiem politycznym, to co jest w Polsce debatą? Szczególnie, że obie panie przez całe życie walczą o to samo: o prawa mniejszości, o równość - stwierdził. Podkreślił też, że nie ma żadnego konfliktu między aktualną wicemarszałkinią a kandydatką na jej następczynię.

Janusza Palikota poparła Anna Grodzka. - Rzeczywiście chcemy debaty na temat równości, debaty o tym, czy osoby, które są w jakiś sposób inne, są wykluczone z przyjmowania wysokich funkcji. Bo jak to, czy osoba pochodzenia romskiego, czy osoba czarnoskóra nie ma prawa być marszałkiem Sejmu? To jest jakiś absurd - powiedziała.

Dla PO i SLD Grodzka to problem

Janusz Palikot podkreślił też, że decyzja SLD i Platformy Obywatelskiej o poparciu Wandy Nowickiej to próba załatwienia jednocześnie dwóch spraw. - To jest decyzja - na złodzieju czapka gore. W sposób nieuczciwy, nieprzejrzysty wzięli ćwierć miliona i nie mamy jak z tego wybrnąć. Gdybyśmy zagłosowali za odwołanie Wandy Nowickiej, trzeba by głosować w sprawie wicemarszałków, których dokonania się ograniczają do przecięcia wstęgi, złożenia wieńców i tym podobnych dokonań - interpretował decyzję PO i SLD. - Z drugiej strony po odwołaniu trzeba by głosować Grodzką. Grodzka podzieliłaby klub PO, jest wielkim kłopotem dla SLD, ze względu na konserwatyzm ich wyborców - dodał.Zobacz także
Komentarze (42)
Palikot potwierdza: Wanda Nowicka złoży rezygnację
Zaloguj się
 • i-tyle

  Oceniono 56 razy 42

  Święci z PO i Miller ramię w ramię w obronie "kompromisu" korytnego.

  A sprawa jest prosta jak budowa cepa. Wanda się połakomiła to zapłaci za to funkcją, więc takiego samego można wymagać od innych marszałków:). Będa więc świętoszki bronić nie Wandy na stanowisku (wszyscy pamiętamy jakie były opory, by ja przegosować), tylko własnej dooopy. Będą się bronić przed wyłomem w obecnej sytuacji, gdzie każdy kradnie ile wlezie i nic za to nie grozi. Będą pilnować starego porządku, bo jest gwarantem ich brudnych pieniędzy.

  Sprawę komplikuje nieco :))) aspekt transseksualny. Żenująca "debata" niedorozwojów od "moralności" zabija już śmiechem coraz większą liczbe normalnych Polaków. PO wystawiło kościołowi tyłeczek w każdej sprawie. Już i kardynał sobie popukał od tyłu, potem biskup. Jeszcze pozostał tylko wikary w Pcimiu Dolnym, Jemu PO zrobi loda:)))

  A tego loda będą transmitowac w TVP, jeśli chytre POswto dopuści do głosowania nad Grodzką:))). Będzie słychać stękanie PO i cmokanie z zachwytu wikarego.:)))

 • hart5

  Oceniono 79 razy 39

  Po i SLD uważają swoich wyborców za debili, którzy dadzą się wpuścić w ich mętne tłumaczenia na temat "cyrku Palikota", a tak naprawdę to po prostu strach przed kompromitacją. szkoda, że proces stawania się normalnym europejskim krajem musi być taki długi.

 • niktwazny126

  Oceniono 47 razy 39

  Pecunia non olet. Ale w tym przypadku mogą mocno poparzyć. Bardzo niepolityczne jest wykorzystywanie stanowisk politycznych do pomnażania swojego majątku, jeżeli obiecywało się poprawę sytuacji majątkowej wyborców.

 • 010onyx

  Oceniono 40 razy 32

  Uważam, że odwołanie przez Palikota pani Nowickiej jest kalkulacją polityczną i to całkiem niegłupią choć cyniczną i okrutną w świetle tego co jakiś Dębski bredzi językiem Gomułkowskim.

  Pani Nowicka będzie świetnym "ciągnikiem" na listach wyborczych do europarlamentu, a jednocześnie RP pokaże jak zdecydowanie tępi pazerność w Sejmie. Będzie głośno! Pani Grodzka, wiadomo, że na katolicki sejmowy beton podziała jak granat. Będzie głośno!

  Ach, jaka będzie pożądana dla Palikota medialna zadyma i światowa sława przy okazji głosowania nad kandydaturą pani Grodzkiej w Sejmie! Dlatego inne partie chcą to ukrócić i dlatego posłowie z Wiejskiej kalkulują jak RP przyświnić i popsuć szyki i wydaje im się, że tacy są cwani, że ich przyspawanie do koryta jest nie do ruszenia.

  Miller boi się, że o Ruchu Palikota będzie głośno na świecie i SLD na tym straci, zamiast dostrzec, że połączenie obu partii lewicowych stało by się realną, poważnie liczącą się siłą w Sejmie i obiecującą opcją dla centro liberalnych i lewicowych wyborców, których od SLD odstraszał kisielowaty nienajmądrzejszy Napieralski i żenujący ignorant Joński.

  PO stara się pogodzić czarne z białym, a fakt, że wypada kolor szary, czyli brudna śmierdząca nietolerancją kałuża pod parafią proboszczów, co odrzuca wyborców od tej partii odkładają na czas przedwyborczych obietnic. Udają, że pani Ania Grodzka jest świetna ale pani Wanda Nowicka jest "lepsiejsza".

  PSL ma to w nosie, będzie udawać letarg i czekać na koalicjanta, który wygra wybory. A jednocześnie udawać, że broni tradycje rodzinne i tradycyjne pojmowanie kobiety jako kobiety. Pomijając fakt, że dla Kłopotka żona jest druga, a Pawlak ma dwa w jednym - jedną kościelną ślubną i gratis w postaci partnerki w związku nieformalnym.

  PiS będzie miało okazję wygłosić kilka populistycznych gniotów o złym Tusku, złej Nowickiej, złym Palikocie, Smoleńsku, ataku na wartości chrześcijańskie i kościół i zarechotać o chłopobabach Grodzkich i ich narządach płciowych.

  Acha, coś tam pewnie Kempa od Ziobry wykrzyczy z mównicy sejmowej ale i tak Kryśkę Pawłowicz nie przebije więc nie warto wspominać.

  I tak to się kręci za naszą kasę...

 • watyklan

  Oceniono 41 razy 27

  Zwróćcie uwagę, że ktokolwiek chce postępować normalnie, zgodnie z przyzwoitością jest posądzany o happening. Jak bardzo zgniła jest sejmowa przyzwoitość? Tragedia ..

 • life.form

  Oceniono 36 razy 26

  Co na to pani Kopacz, a raczej jej portfel? Którego dziennikarza będzie probował obrobić z gotówki Wenderlich, byleby swojej nie stracić? Swojej jak swojej... A nie wstyd to, zachowywać się jak banksterzy amerykańscy, którzy wszczęli kryzys i w nagrodę obdzielili się kasą z publicznych pieniędzy? Brawo, palikoty!

 • kieliszki

  Oceniono 45 razy 23

  Haah! Ale Palikot wykręcił styropianowych dupków, pazernych łajdaków :)

  ****

  @gw napisała:

  "Gdybyśmy zagłosowali za odwołanie Wandy Nowickiej, trzeba by głosować w sprawie wicemarszałków, których dokonania się ograniczają do przecięcia wstęgi, złożenia wieńców i tym podobnych dokonań - interpretował decyzję PO i SLD. - Z drugiej strony po odwołaniu trzeba by głosować Grodzką. Grodzka podzieliłaby klub PO, jest wielkim kłopotem dla SLD, ze względu na konserwatyzm ich wyborców - dodał"

  Powyższy cytat to jakaś odmiana języka polskiego na zasadzie jidisch - odmiany języka niemieckiego?

 • life.form

  Oceniono 30 razy 22

  Brawo Nowicka! Kobieta z charakterem! Wspolnym wysiłkiem jednak da się ten kompromis korytny obalić.

 • kola

  Oceniono 47 razy 21

  Brawo Palikot, ośmieszaj sprzedajnych szmaciarzy i zdrajców z SLD, już długo im nie zostało.

  Wszak w Strasburgu CZEKA JUŻ CELA, NA KWACHA I MILLERA!

  xD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje