Arłukowicz odwołał dyrektora Centrum Zdrowia Dziecka

06.02.2013 12:41
Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu

Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu (Fot. Albert Zawada / AG)

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz odwołał prof. Janusza Książyka z funkcji dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Powód: dyrektor nie daje gwarancji wdrożenia kompleksowego programu naprawczego
Informację potwierdził rzecznik resortu zdrowia Krzysztof Bąk. Jak poinformował, Arłukowicz odwołał dyrektora CZD po spotkaniu prof. Książyka z kierownictwem resortu oraz członkami zespołu powołanego przez MZ. Minister uznał, że dyrektor Instytutu nie daje gwarancji wdrożenia kompleksowego programu naprawczego.

Powołany przez ministra zespół w swoim raporcie zwraca uwagę na liczne nieprawidłowości w dotychczasowym zarządzaniu Instytutem m.in. przerost zatrudnienia w każdej grupie zawodowej. Według zespołu, najbardziej widoczne jest to w przypadku sekretarek oraz innych stanowisk, które nie mają bezpośredniego związku z przychodami szpitala, w tym ogrodników, inspektorów ochrony środowiska, rozbudowanego zespołu ds. komunikacji społecznej i obsługi pacjentów.

Minister zdrowia powierzył pełnienie obowiązków szefa Instytutu prof. Małgorzacie Syczewskiej, dotychczasowej wicedyrektor ds. nauki w CZD. Arłukowicz zobowiązał ją do wdrożenia i realizowania działań naprawczych.

Zobacz także
Komentarze (23)
Zaloguj się
 • josif47

  0

  Po co nam ludzie z wyzszym wyksztalceniem kiedy kraj ekonomicznie upada ?...Oni nie nadaja sie do niczego.

 • endrju1521

  Oceniono 1 raz 1

  "Powołany przez ministra zespół w swoim raporcie zwraca uwagę na liczne nieprawidłowości w dotychczasowym zarządzaniu Instytutem m.in. przerost zatrudnienia w każdej grupie zawodowej."

  ==================================================

  Ja też widzę przerost zatrudnienia : w wojsku, straży pożarnej, urzędach (wszystkich szczebli),

  nadmiar posłów i senatorów, katechetów i kapelanów ...

  Po diabła nam stutysięczna armia, w czasie pokoju ? ? ? ? ?

  Po diabła ...?

  Po diabła ...?

  Po diabła ..? ..................

 • iremus

  0

  Najważniejsze że jeden medyk został zastąpiony drugim medykiem. Na wyniki ekonomiczne nie będzie trzeba długo czekać. A usługi lekarskie będą wykonywać historycy, poloniści i inni specjalisci wywodzący się z PO.
  Czy w tym pierd.olonym kraju nie można przeprowadzić obiektywnego konkursu na stanowisko? Oczywiście że nie bo kompetentna osoba na takim stanowisku jak dyrektor nie pozwolilaby się wyje.bać z zajmowanego stanowiska. Osobę niekompetentną zawsze można szantażować że się ją wypierd.olić i wtedy taka osoba z wdzięczności żre prosto z ręki.

 • mks82

  Oceniono 3 razy 1

  Dalszy ciąg PR Platformy w stylu - "dobry car źli urzędnicy"
  Wszystkiemu poraz kolejny winien kolejny już dyrektor a nie rząd, który przeznacza na służbę zdrowia najmniejsze nakłady w UE, nie NFZ, które w lutym narzuca szpitalom kontrakty wyczerpujące się gdzies w lipcu itp, itd

 • forumowiecgwna

  Oceniono 14 razy 8

  A pamietacie jeszcze kto w koncowce ubieglego roku OSMIELIL sie glosno powiedziec ze nie ma pieniedzy na dalsze operacje dzieci?

  No, dalej, dalej,wielbiciele tusko-nierobow - wymyslcie jakas "super" idee. Skonczy sie tym samym co w Lot --- ciagle zmiany dyrektorow, brak jakiekolwiek przywiazania do posady i miejsca pracy.

  Oto tusko-rostkowa idea na funkcjonowanie panstwa.

 • zenblue1

  Oceniono 10 razy 8

  Najpierw mu wepchnęli tuzin innych dyrektorów jako doradców a teraz go wylali
  Klasyka polityki-kwiatki i koperta [a w kopercie odwołanie ]

 • wilczek1968

  Oceniono 4 razy 2

  Instytut Matki i Dziecka (IMID), działający w tych samych warunkach rynkowych i przy takim samym finansowaniu z NFZ minus zbiórki społeczne fundacji TVN potrafił się zrestrukturyzować i zredukować zadłużenie, wychodząc w zeszłym roku praktycznie na zero.
  Jak się chce to można.
  Szkoda, że dyrektor IMID, który tego dokonał został właśnie odstawiony na boczny tor, bo widocznie nie był "po linii i na bazie"... i za rok gazety będą pisać o długach CZD i IMID.
  Tak to jest, jak rządzi polityka.

 • rita.1

  Oceniono 23 razy 17

  A kiedy zostaną rozliczeni państwo Kopacz i Arłukowicz?

 • morfeusz_1

  Oceniono 7 razy 7

  Ejże jak on mógł tak po cichu odwołać dyrektora bez fanfar Godzinę 13:40 mamy a w tewełenie żadnego brefingu . Co to za minister który żałuje na kawę ciasteczka dla dziennikarzy, to zaczyna być chore

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje