Co się działo na debacie o Smoleńsku? "Polscy uczeni siedzą cicho, bo boją się o siebie"

Profesor Wiesław Binienda

Profesor Wiesław Binienda (Fot. Przemek Wierzchowski/Agencja Gazeta)

- W Polsce większość uczonych siedzi cicho, ze zrozumiałych względów. Ludzie boją się o siebie - przekonywał w Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego jeden z doradców zespołu Macierewicza prof. Grzegorz Szuladziński. W czasie konferencji prowadzący próbowali dowodzić, że katastrofa smoleńska została spowodowana dwoma wybuchami - pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza"
- Raport komisji jest świadectwem upadku państwa, Polska w Smoleńsku upadła na kolana - przekonywał prof. Kazimierz Nowaczyk z USA, jeden z głównych doradców zespołu Antoniego Macierewicza, na konferencji pt. "Debata Smoleńska". Razem z prof. Nowaczykiem ustalenia państwowej komisji podważali profesorowie Wiesław Binienda (USA) czy Wacław Berczyński (Kanada). Honorowymi gośćmi byli członkowie rodzin ofiar katastrofy. Nie zabrakło też Jarosława Kaczyńskiego, którego powitano owacją.

"Wierzymy w to"

Doradcy zespołu Macierewicza przekonywali m.in., że katastrofa smoleńska była spowodowana dwoma wybuchami, z których pierwszy miał nastąpić w kadłubie, a drugi na skrzydle. - Nie mogło się stać inaczej, przy takim rozrzuceniu kawałków. Wierzymy w to - dowodził prof. Grzegorz Szuladziński. Przekonywał też, że w tej sprawie "w Polsce większość uczonych siedzi cicho, ze zrozumiałych względów". - Ludzie boją się o siebie - mówił prof. Szuladziński

Organizatorzy spotkania - Doktoranci dla Rzeczypospolitej - zaprosili na nie ekspertów z państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Ci jednak zaproszenia nie przyjęli, tłumacząc, że nie będą rozmawiać z politykami. W czasie samej konferencji nie było czasu na polemikę z publicznością. - Pytań nie przewidujemy - usłyszał jeden z uczestników spotkania, który chciał zabrać głos.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

Komentarze (744)
Co się działo na debacie o Smoleńsku? "Polscy uczeni siedzą cicho, bo boją się o siebie"
Zaloguj się
 • tygrysiewicz

  Oceniono 664 razy 514

  ,,Pytań nie przewidujemy'' - pod takim hasłem zebrali się eksperci od Macierewicza.
  ;-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 • papaleone

  Oceniono 530 razy 380

  Przyznaję się, tym razem oglądałem TRWAM.
  Już na początku dowiedziałem się, że winni są borowiki.
  Przyczyny katastrofy to:
  1. BOR powinien zabronić lotu do Smoleńska.
  2. Za mało borowików na płycie lotniska
  3. Brak opancerzonej limuzyny.
  Nikt nie wpadł na pomysł, że to BOR powinien usunąć mgłę z nad lotniska.
  W dalszej części, było wypunktowanie niedopracowań komisji MAK i Milera (niektóre trafne)
  Reszta to bla..bla..bla.
  Pan od nitów nie ma pojęcia jak wygląda blacha ponitowana po rozerwaniu a jak po ścięciu nitów.
  Na koniec Antoś przekonał przekonanych i to wszystko.

 • ryslew2061

  Oceniono 410 razy 324

  Teza o zamachu już przestała być tezą, a stała się faktem. Pozostaje ustalić: 1) czy to robota Putina, czy w porozumieniu z Tuskiem; 2) jeśli z Tuskiem, to kiedy się dogadali; 3) kto podłożył trotyl w Polsce- Tusk osobiście czy wysłał Araba; 4) kto z ludzi Tuska odpalił bombę na pokładzie, a może odpalono elektronicznie; 5) kto i kiedy posadził brzozę, kto w nią ćwieki wbijał; 6) czy Tusk 7 kwietnia odbierał ostatni meldunek przed akcją, a 10 kwietnia pierwszy meldunek po akcji, czy padły wtedy słowa,które cytował Melak: " załatwiliśmy to tak, jak chciałeś" ; 7) co obiecał Tusk Putinowi za wzorowe wykonanie akcji- całe kondominium, czy kawałek zostawić Niemcom, czy może ostanie się jakiś Przywiślański Kraj.

 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 379 razy 321

  2003 - katastrofa pod Piasecznem. Spada śmigłowiec przewożący premiera, przyczyna - oblodzenie. W śledztwie sporo zamieciono pod dywan, bo pilot "bohater" i nie wolno było zrobić mu krzywdy.

  2007 - katastrofa samolotu CASA w Mirosławcu. Ginie dowództwo Wojsk Lotniczych.

  2010 - katastrofa w Smoleńsku, ginie prezydent RP i inne osoby z kręgów władzy i opozycji.

  I na ten schemat należy zwrócić uwagę, a nie na żadne tam brzozy czy wybuchy. Jedna taka katastrofa to może być wypadek albo zamach (i wybierajcie sobie wersję, która wam bardziej pasuje). Ale TRZY to ani wypadek, ani zamach, tylko polacka wyjątkowa zdolność do spieprzenia wszystkiego, co spieprzyć się da, a potem radosne powtórzenie wyczynu. I jeszcze raz.

 • e-komentarz

  Oceniono 421 razy 269

  PIS musi ciągnąć temat smoleński, jest im to niezbędne do życia.
  Pytań nie przewidują bo mogłoby to zburzyć całą tę fantazyjną teorię.
  Odebrać PIS-owi Smoleńsk to jak odstawić niemowlę od piersi i butelki.
  Trzeba się nauczyć ich tolerować jak każdą inną niestandardową mniejszość...

 • fakiba

  Oceniono 412 razy 260

  Te wybuchy największe spustoszenie to zrobiły w łepetynach Macierewicza z zespołem i jego niby ekspertów chłopy po takim wstrząsie już chyba nigdy do siebie nie dojdą

 • 24u

  Oceniono 379 razy 239

  Jak dlugo jeszcze prokuratura bedzie siedziec cicho?To co robia ci sekciarze jest jawnym szerzeniem niepokojow spolecznych przeciw suwerennemu Panstwu.

 • kicha12345

  Oceniono 250 razy 202

  "Wierzymy w to" - w sumie racja, bo zadnych loginczych przeslanek ku temu nie ma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje