Godson: Homoseksualizm jest wypaczeniem. Bycie ciemnoskórym - nie

John Godson

John Godson (Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta)

- Dostałem wiele listów. Ludzie nie rozumieją, że ciemnoskóry może być konserwatystą. Słyszę argumenty, że ciemnoskóry powinien być szczególnie wyrozumiały dla potrzeb mniejszości, ale przecież bycie ciemnoskórym nie jest wypaczeniem od normy, a homoseksualizm wypaczeniem od normy jest - powiedział w RMF FM poseł PO John Godson.
- Pan Bóg stworzył mężczyznę i dał mu wszystkie narzędzia potrzebne, by być mężczyzną, stworzył też kobietę i dał jej wszystkie narzędzia, by być kobietą. Wypaczeniem jest, kiedy mężczyzna i mężczyzna pałają do siebie namiętnością - dodał.

- Związki partnerskie to jest pójście na łatwiznę. Boję się tego, że pary heteroseksualne będą chciały pójść na łatwiznę i wybiorą związek partnerski zamiast małżeństwa. Trzeba chronić rodzinę - stwierdził John Godson. Stwierdził też, że tworzenie instytucji paramałżeńskiej uważa za niepotrzebne. Dopuszcza natomiast zmianę kilku przepisów w istniejącym prawie, by ułatwić życie osobom, które żyją w związkach partnerskich.

Bliżej mi do Gowina

Godson wypowiedział się też na temat swoich sympatii politycznych. - Chcę wspierać Tuska, ale światopoglądowo bliżej mi do Gowina - przyznał. - Nie potrafię powiedzieć, czy gdyby Gowin odchodził z PO, poszedłbym z nim - wyjaśnił. Godson stwierdził też, że obecny klub PO jest źle zarządzany, a Platformie brakuje uzgadniania wspólnego stanowiska przed wyjściem z projektami na zewnątrz.

Więcej na Rmf24.pl

Zobacz także
 • Fragment dyskusji między posłem Godsonem a posłanką Kluzik-Rostkowską Godson o występie u Lisa: Celem było linczowanie mnie [TWITTER]
 • - Tylko dzięki rozmowie z marszałkinią Nowicka zdecydowałam się na kandydowanie - powiedziała Anna Grodzka na antenie Godson: Jestem chrześcijaninem. Uważam, że homoseksualizm jest grzechem
 • Oświadczenie na stronie Johna Godsona Godson: Wycofuję się z popierania zmian w prawie aborcyjnym
Komentarze (723)
Godson: Homoseksualizm jest wypaczeniem. Bycie ciemnoskórym - nie
Zaloguj się
 • quosoo

  Oceniono 716 razy 524

  Bo Wam się wszystko z seksem kojarzy. A co na taki scenariusz - dwie satrsze kobiety mają głodowe emerytury (sytuacja niezbyt nietypowa w Polsce), postanawiają zamieszkać razem, żeby płacić jeden czynsz zamiast dwóch. Rejestrują związek partnerski, bo są partnerkami - życiowymi nie seksualnymi, dzięki czemu fiskus zabiera im mniejszą część owej głowdowej emerytury. Poza kwestiami finansowymi, jedna z pań trafia do szpitala, druga która jest jedyną osobą na świecie, którą interesuje los tej pierwszej chce ją odwiedzać i wiedzieć jaki jest jej stan zdrowia - czy to jest humanitarne, żeby jej tego odmawiać? Wreszcie kiedy jedna z pań odejdzie z tego świata, dlaczego ta druga, bliska jej osoba nie miała by zająć się kwestiami pogrzebu, czego zabrania jej dzisiejsze prawo (wydanie zwłok)?

 • czciciel_stworzonego

  Oceniono 506 razy 410

  Ale jaja! Taka wypowiedź jak ta wywołuje u zwolenników poprawności politycznej potężne dysonanse poznawcze, no bo w przypadku konfliktu Murzynów z gejami po czyjej stronie powinno się być, by nie zostać faszystą?

 • blacksell

  Oceniono 604 razy 272

  Księga Kapłańska (18,22 i 20,13) cyt.:
  Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość.
  Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.

  Przy okazji z tego miejsca pragnę pozdrowić niektórych kapłanów np. niejakiego Petza.
  AMEN

 • master4k

  Oceniono 315 razy 185

  Szanowny Pan poseł ma bardzo krótką pamięć. Na bardzo podobne racje (np. sprzeczność z prawem natury) powoływali się najpierw przeciwnicy zniesienia niewolnictwa, a potem przeciwnicy przyznania praw wyborczych osobom o innym kolorze skóry niż biały.

  Druga kwestia o której Pan poseł zapomina to fakt, że ciąży na nim obowiązek legislacyjny.
  Wyobraźmy sobie taką o to sytuację, że zbieranie grzybów wymaga usankcjonowania prawnego.
  Jako poseł nawet jeśli grzybów zbierać nie lubię albo uważam, że jest ono sprzeczne z jakimś tam moim wydumanym systemem wartości, a do tego nie dotyczy moich znajomych to w cale nie oznacza, że mogę sobie na taką potrzebę machnąć ręką. Jest oto konkretna potrzeba stworzenia regulacji prawnych na którą trzeba odpowiedzieć. Zasłananie się poglądami (mądrymi czy nie) w żaden sposób nie sanuje braków w prawie.

 • dziadekjam

  Oceniono 507 razy 159

  Biały homoseksualista, szczególnie z Ku klux Klanu, może mieć inne zdanie , panie Godson, a pan wystąpił w roli członka takiego jakby "homofobicznego ku-lux-klanu".

 • munaciello

  Oceniono 257 razy 117

  Tak czarnoskórych, jak i homoseksualistów, stworzył Pan Bóg, czy nie tak, panie - nomen omen - Godson?

 • dogfood

  Oceniono 105 razy 75

  Niebezpieczna teza Panie Godson, no bo wszystko zależy od tego, co uznamy za normę i jaki jest punkt odniesienia. Na przykład w moim środowisko byłby Pan absolutnym odstępstwem od normy, bo byłby Pan jedynym czarnoskórym. Czy w związku z tym powinniśmy Pana szykanować lub pozbawiać praw - np. prawa do siedzenia z nami przy jednym stole? Moglibyśmy takie prawo, jako większość stanowiąca normę w tym wypadku, przegłosować. Rozumiem, ze to byłoby ok? Podobnie jak ok - idąc za Pańską tezą - jest kamienowanie w krajach muzułmańskich za obrazę islamu, który wg tamtych obyczajów jest normą.... czyli cokolwiek większość (będąca punktem odniesienia dla "normy") nie ustanowi, jest w porządku i jak najbardziej należy się z tym zgadzać? A co jesli nagle norma się zmieni i z dnia na dzień staniemy się wykluczeni? Czy nadal będziemy normę szanować? Hmmmm.......

 • teletoobis

  Oceniono 78 razy 42

  Panie Godson, czyż według Biblii, na którą pan się powołuje, a której pan nie zna, to nie jest tak, że wszystko co się na świecie dzieje, jest z woli i za wiedzą boga? Znajdzie pan to choćby we wstępie do ew. Jana.
  Przestań więc pan traktować biblię instrumentalnie i wybiórczo. Albo dokształć się pan w czytaniu ze zrozumieniem. Prymitywizm był dobry w wykonaniu Nikifora. U posła jest żenujący.

  Możesz pan sobie uważać homoseksualizm za grzech. Wolno panu. Nie wolno panu natomiast narzucać tej fobii innym! W Polsce, ( nie wiem, czy Pan wie, ale jako emigrantowi, przypominam) system prawny opisany jest przez Konstytucję i Kodeksy, a nie przez Biblię i Dekalog ( nota bene zafałszowany). Pana retoryka jako żywo przypomina retorykę Kalego; jak panu ktoś chciałby odbierać prawa ze względu na kolor pana skóry, to zły uczynek, jeśli pan chce odbierać prawa innym, ze względu na ich seksualizm, to dobry uczynek!

  Na koniec jeden cytat. Wie pan kto to mówi?:

  „Niektórzy homoseksualiści uważają, że to co oni robią jest ich prywatnym życiem. Lecz życie seksualne nie jest już prywatną sprawą, ponieważ dotyczy przeżycia narodu. (...) Dlatego też wszyscy musimy zrozumieć, że nie możemy tej chorobie pozwolić rozwijać się w Niemczech i musimy ją zwalczać… To jest bardzo ważne, abyśmy ich wytępili, nie z zemsty, ale z konieczności życiowej.”

  Henrich Himmler, Reichsfuerher SS. Przemówienie do lejtnantów SS, 1937 rok

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje