Związki "trwałego pożycia" zamiast partnerskich - nowa propozycja Gowina

05.02.2013 06:23
Jarosław Gowin

Jarosław Gowin (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Konserwatywna frakcja PO przeciwna ustawie o związkach partnerskich zaproponuje w tym tygodniu projekt ustawy dla osób będących w "trwałym pożyciu" - informuje "Gazeta Wyborcza". Projekt ma być "zgodny z konstytucją i nastawieniem społeczeństwa".
Konserwatywni posłowie PO, którzy głosowali za odrzuceniem projektów ustawy o związkach partnerskich, planują przedstawienie własnej propozycji. Zmiany te miałyby dotyczyć zarówno par hetero-, jak i homoseksualnych. Nowe przepisy dawałyby osobom pozostającym w "trwałym pożyciu" m.in. możliwość odwiedzin w szpitalu i zajęcia się pochówkiem zmarłego partnera.

- Skoro środowiska zwolenników związków partnerskich, szczególnie środowiska homoseksualne twierdzą, że sa jakieś utrudnienia i bariery, to usuńmy je - tłumaczy Jarosław Gowin. Nowy projekt nie tworzy instytucji przypominającej małżeństwo, co - według opinii I prezesa Sądu Najwyższego - byłoby sprzeczne z konstytucyjną ochroną małżeństwa.

Cały tekst w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej "

Zobacz także
Komentarze (114)
Zaloguj się
 • a1n2-n2a1

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Ministrze Gowinie-jak pan zagwarantuje trwalosc pozycia bo czasem trwalosci pozycia nie sprzyja niesprawnosc narzedzia do pozycia

 • pseudo12345

  0

  Okazuje się, co było do przewidzenia, że z tym dostępem do informacji medycznej, czy pochówkiem to tylko mydlenie oczu. Zwolennicy, co oznacza przede wszystkim pary heteroseksualne chcą zmian radykalnych, a więc uprawnień takich, jakie wynikają z małżeństwa, z łatwym, bez formalności rozwodowych zakończeniem związku. Zgodność z konstytucją ich nie interesuje.

 • framberg

  0

  Gowin, idź się utop złamasie

 • hare-hare

  0

  tez nie przejdzie,kosciół za duzo traci na braku ślubów,zadnej zgody na związek bez ślubu kościelnego

 • hanyszameryki

  0

  A jak taka par udowodni, ze w gre wchodzi "pozycie", a nie po porstu wspolne zamieszkanie?

 • yani-51

  Oceniono 2 razy 2

  p.Gowin bog musi miec wyjatkowa slabosc do idiotow ..

  bo inaczej by was tylu, n i e stworzy...;-)))

 • cdemokracja

  0

  jakieś takie nieszczere to.
  www.cyfrowademokracja.pl/index.php/konsultacje-spoleczne/jakie-zwiazki-partnerskie

 • johniii

  Oceniono 4 razy 0

  Trwale pozycie - brzmi glupio, ale lepiej.... tylko czy jelito grube jest wystarczajaco trwale? - to niech rozstrzygna eksperci

 • maria20

  Oceniono 3 razy 1

  Dlaczego ma to być pożycie a znając Gowina to określi, że to ma być długoletnie pożycie potwierdzone notarialnie przez świadków!!!! Ci ludzi mają mieć prawo na tych samych zasadach co i rodziny !!!!Kretyn myśli, że da zgodę na pogrzeb i szpital i załatwi temat a co z majątkiem dlaczego mają nie dziedziczyć na tych samych zasadach co i rodzina?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX