Godson: Jestem chrześcijaninem. Uważam, że homoseksualizm jest grzechem

04.02.2013 22:47
- Tylko dzięki rozmowie z marszałkinią Nowicka zdecydowałam się na kandydowanie - powiedziała Anna Grodzka na antenie

- Tylko dzięki rozmowie z marszałkinią Nowicka zdecydowałam się na kandydowanie - powiedziała Anna Grodzka na antenie (Fot. TVP2)

W programie "Tomasz Lis na żywo" doszło też do ostrego sporu między prof. Ireneuszem Krzemińskim i posłem PO Johnem Godsonem. Krzemiński zagroził nawet, że opuści studio. - Byłem zaskoczony, że można posługiwać się takim językiem w debacie sejmowej - mówił prof. Krzemiński. - Moje poglądy zostały ukształtowane przez fakt, ze jestem chrześcijaninem. Uważam, że homoseksualizm jest grzechem - stwierdził z kolei poseł PO.
Prof. Krzemiński był nawet gotów wyjść ze studia, gdy padło pytanie, czy homoseksualizm to zboczenie. Skrytykował też debatę, jaka toczyła się w Sejmie: "Byłem zaskoczony, że można posługiwać się takim językiem. To, co mnie boli jako katolika od wielu lat, jako człowieka, który Kościół odkrywał w latach 80., to jak można mówić o ludziach, w ogóle nie widząc ludzi".

Godson zgodził się z tym, że w dyskusji zabrakło szacunku dla innych. Zdecydowanie bronił jednak swojego zdania o związkach partnerskich: - Moje poglądy zostały ukształtowane przez fakt, że jestem chrześcijaninem. Uważam, że homoseksualizm jest grzechem, bo tak jest napisane w Piśmie Świętym - argumentował.

Po programie powrócił do tematu na swoim profilu na Facebooku. Opublikował biblijne cytaty dotyczące homoseksualizmu, m.in.: 'Dlatego wydał ich Bóg haniebnym namiętnościom, gdyż nawet ich kobiety zamieniły naturalne współżycie na przeciwne naturze"."Tam nie ma nic o adopcjach. Przeczytałeś to?"

John Godson stwierdził też, że prawdziwym celem jest dopuszczenie adopcji przez pary homoseksualne. Przywołał przy tym przykład Francji. - To nieprawda, przeczytałeś to? - zdenerwowała się Joanna Kluzik-Rostkowska, która pracowała przy projekcie ustawy. - Liczyłam, że posłowie przeczytają projekty i będą rozumieli, że w żadnym z nich nie ma mowy o adopcji dzieci. Projekt PO był bardzo konserwatywny - podkreśliła. Zaznaczyła, ze dyskusja w studiu dobrze pokazuje, czego w rzeczywistości boją się konserwatyści.

"W myśl obaw części Polaków nie można regulować rzeczywistości"

O lękach i uprzedzeniach konserwatystów mówiła też Anna Grodzka. - Wiem, że moja kandydatura jest wyzwaniem dla części sali sejmowej i być może dlatego przegram to głosowanie - powiedziała posłanka Ruchu Palikota w rozmowie z Tomaszem Lisem. - Ale wtedy spytam: dlaczego to jest wyzwaniem? Przez to, że byłam osobą transseksualną? Czy posła Godsona nie można by powołać z powodu koloru skóry? Jakie to muszą być powody - ironizowała. Anna Grodzka podkreśliła, że decyzję co do kandydowania na urząd marszałka Sejmu podjęła w pełni świadomie. - Wiedziałam, co robię. Wiem, że merytorycznie poradzę sobie ze sprawowaniem tej funkcji - zaznaczyła.

Bieda ważniejsza od związków partnerskich

Posłanka Ruchu Palikota przyznała, że zdaje sobie sprawę z tego, iż głośny ostatnio temat związków partnerskich nie jest najważniejszy. Jako bardziej istotne wymieniła m.in. kwestie rozwarstwienia społecznego i biedy. - To są rzeczy najważniejsze - stwierdziła. Dodała jednak, że wolność wszystkich ludzi jest równie ważna.

- O tym trzeba mówić - podkreśliła posłanka, zaznaczając, że to, iż jest to temat budzący obawy niektórych Polaków, nie może powodować jego porzucenia. - W myśl obaw części Polaków nie można regulować rzeczywistości. Ludzie mają prawo do różnorodności, a społeczeństwo ma obowiązek traktowania ich w sposób równy - dodała.

"Pawłowicz troszkę konfabuluje"

Anna Grodzka odniosła się także do słów posłanki PiS Krystyny Pawłowicz, która podczas spotkania z czytelnikami "Gazety Polskiej" stwierdziła m.in., że Grodzka zapowiadała, że wystąpi przeciw niej w sądzie. - Troszkę pani poseł konfabuluje. Stworzyła jakiś dialog, jaki się nigdy między nami nie odbył - stwierdziła Grodzka.

- Nikogo nie straszyłam sądem. Pani Pawłowicz robi przedstawienie. A część ludzi temu przedstawieniu ulega, bo pasuje to do ich modelu postrzegania świata - dodała.Zobacz także
Komentarze (538)
Zaloguj się
 • emeryt21

  0

  Panie Godson ! Po Panskich wypowiedziach zaczynam uwazac,ze bycie czarnym tez jest grzechem....Powinien poddac sie Pan leczeniu psychiatrycznemu.....

 • 111doradca

  0

  Godsonowi pomyliła się insurekcja z rezurekcją!

 • gamil-wasim

  0

  czemu od trzech dni komentarze obrazajce posla Godsona (np. dac mu banana, glupi czarnuch, na drzewo itp.) nie zostaly usuniete mimo licznych prosb?

 • bacal41

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Godson, twierdzi pan, ze kobiete i mezczyzne stworzyl Bog a kto stworzyl homoseksualiste , czy transseksualiste pana zdaniem. Mowi pan ze jest chrzscijaninem a neguje pan wyroki Pana BOGA !!! Przeciez gdyby Bog nie chcial miec takich ludzi to by ich nie stworzyl. Podpiera sie pan biblia i innymi pisanymi przez czlowieka "bajkami", jaki z pana chrzescijanin.??? Do dzis masz pan w genach afrykanskie bustwa a Boga masz pan tylko na pokaz !!!
  Taki z pana chrzescijanin jak ze mnie japonski samuraj !!!

 • l20uty

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Godson ,czy jest grzechem ,że urodził się pan czarnym?

 • l20uty

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Godson skoro Pan uważa ,że inna orientacja seksualna jest wypaczeniem a bycie czarnym nie,to chyba wierzymy w innego boga.

 • 1neo1

  Oceniono 4 razy 2

  Powiem krótko: to co sie dzieje obecnie w Tuskolandzie w kwestii tego faceta to w spódnicy który chce rządzić, to jakiś freak show.

  Miliony dzieci w Polsce nie mają co jeść a prorządowe media w Tukolandzie skupiene całkowicie od tygodni na facecie w spódnicy - nie ma co sie dizwić że POlandia ma obecnie najniższą dzietnośc na świecie; jak tak dalej pójdzie to POlska będzie jednym wielkim domem starców...których nie ma kto utrzymać i podać szklanki wody.

 • m.arco

  0

  W Platformie Obywatelskiej posła Godsona traktują jak małpkę, jak dziwadło III kategorii, Ważniejsza jest Grodzka i Biedroń.Jesteś pan chrześcijaninem panie pośle to trzymaj pan z chrześcijanami, przejdź pan do PiS-u.

 • hanwag

  Oceniono 4 razy 0

  Brawo murzyn tak trzymać .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje