Miller na przekór Palikotowi: "Nowicka to zasłużona kobieta"

04.02.2013 16:12
Leszek Miller

Leszek Miller (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- SLD zagłosuje przeciwko odwołaniu Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu - zapowiedział szef SLD Leszek Miller. Według niego wniosek o pozbawienie Nowickiej tej funkcji to "happening" Janusza Palikota.
- Nie ulega wątpliwości, że to, co się w tej sprawie dzieje, jest kolejnym teatrem Janusza Palikota. Szkoda tylko, że ofiarą tego przedstawienia staje się kobieta bardzo wartościowa, zasłużona dla polskich kobiet i różnych ruchów feministycznych. Pani Wanda Nowicka nie zasłużyła sobie na takie potraktowanie - powiedział dziś na konferencji prasowej w Gdyni Leszek Miller.

Przewodniczący SLD podkreślił, że jego partia zagłosuje przeciwko odwołaniu Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu. - Nie widzimy żadnych powodów dla odwołania Wandy Nowickiej ze stanowiska wicemarszałka Sejmu. Pani Nowicka wypełnia regulamin Sejmu, dobrze reprezentuje Sejm na zewnątrz, świetnie sobie radzi z prowadzeniem obrad i pracą w prezydium Sejmu - podkreślił. Wyraził też nadzieję, że Nowicka dobrowolnie nie zrezygnuje z pełnionej funkcji.

Dzisiejsze poparcie SLD dla Nowickiej może zaskakiwać, jeśli przypomni się powody, dla jakich Nowicka zdecydowała się kandydować z listy Ruchu Palikota w wyborach w 2011 roku. Początkowo lider sojuszu obiecywał jej "dwójkę" na liście, ostatecznie otrzymała propozycję kandydowania z trzeciego miejsca. Kiedy bez konsultacji przesunięto ją na miejsce 4., zdecydowała się przejść do Ruchu Palikota.

Anna Grodzka zamiast Nowickiej

Klub Ruchu Palikota złożył w poniedziałek wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej (RP) z funkcji wicemarszałka Sejmu. Decyzja ta to pokłosie przyjęcia przez Nowicką nagrody za 2012 r. - nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie oraz marszałek Sejmu; wszyscy też ostatecznie zapowiedzieli przekazanie nagród na cele społeczne. W ubiegłym tygodniu posłowie Ruchu zdecydowali, że nową kandydatką na wicemarszałka Sejmu będzie posłanka Anna Grodzka.

Maleją szanse na powodzenie planu Palikota

Poparcie SLD dla Wandy Nowickiej oznacza, że plan Janusza Palikota ma coraz mniejsze szanse na powodzenie. Do odwołania wicemarszałka potrzebna jest bezwzględna większość, czyli 231 głosów. Ruch Palikota z PiS i Solidarną Polska, bo tylko te partie zadeklarowały, że wystąpią za odwołaniem Nowickiej, ma 198 głosów. W związku z tym, że swoje poparcie dla obecnej wicemarszałek zadeklarowało PSL, wszystko zależy od tego, jakie stanowisko przyjmie Platforma Obywatelska.

Zobacz także
Komentarze (186)
Zaloguj się
 • od-or

  0

  Miller zawsze będzie mącił Palikotowi bo ten mu sprzątnął ok .5% wyborców którzy przejżeli Millera.

 • pelikannet

  Oceniono 2 razy 0

  Miler nieraz ma bardzo dobre wejscia - jest inteligentny, ale ta przeszlosc..........

 • jacekzwawy

  Oceniono 3 razy 1

  Miller jeszcze bardziej klękał i klęka przed biskupami i księżmi niż Tusk. Do tego klęczy jeszcze przed kierownictwem wrogiego Polsce mocarstwa, a lamał prawo, żeby pozwolić innemu mocarstwu na bezprawne tortury na polskiej ziemi. Co ten Miller ma w ogóle wspólnego z Polską? Chyba tylko to, że kiedys kandydowąl do Sejmu z list Samoobrony Leppera.

 • koniu800

  Oceniono 3 razy 1

  co jeszcze ciekawego powie ta czerwona świnia co walizami bierze kasę od swoich mocodawców w moskwie

 • yani-51

  Oceniono 3 razy 1

  Miler nie robi n i c na przekor Palikotowi
  Miler to stara sowiecka szkola,n i e lezy mo Grodzka,ale on, n i g d y tego glosnie nie powie,ta "czerwona szuja" wymigac sie chce.
  On n i e chce sie okreslic na.. t a k lub.. n i e, w/g starych komuszych zasad on sie dopasuje i tu i tam....

 • atosatos1

  Oceniono 3 razy 1

  Posłowie SLD są tak lewicowi i tak im zależy na niezamożnych Polakach, jak biskupom na wejściu do królestwa niebieskiego.
  Pan Wenderlich ani myślał o zrzeczeniu się 40 000 zł nagrody. Żadne pieniądze nie są za duże dla tego towarzystwa, nie widzą nawet niestosowności we wzajemnym obdzielaniu się tymi tysiącami.

 • elkoguto11

  Oceniono 5 razy 1

  Co tam panie Miller? Sprawa przycichła i można wrócić do polityki???
  Jakoś Cię nie lubię...

 • ch3heg

  Oceniono 3 razy 3

  "marszałkini"... Co to za partyjna nowomowa?

 • kat-kk

  Oceniono 9 razy 5

  Ten pan widać nie umie zacnie skończyć ,może trybunał mu pomoże.Co za menda.Jak Kaczyński.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje