"Czuję się już lepiej". 14-latka postrzelona przez talibów nagrała wideo

04.02.2013 14:08
Malala w brytyjskim szpitalu

Malala w brytyjskim szpitalu (Fot. Uncredited AP)

Pakistańska nastolatka Malala Yousufzai, którą talibowie postrzelili w odwecie za krytykę radykalnych islamistów, nagrała wideo. Powiedziała, że z każdym dniem czuje się lepiej. Swoje oświadczenie opublikowała kilka godzin po tym, jak brytyjscy lekarze z kliniki, gdzie leczona jest dziewczyna, poinformowali, że operacja zakończyła się sukcesem.
Ciężko ranna nastolatka leczona jest w Szpitalu Królowej Elżbiety w Birmingham, gdzie została przewieziona z wojskowej kliniki w Rawalpindi. Brytyjscy lekarze przeprowadzili operację rekonstrukcji kości. Udało im się też przywrócić dziewczynce słuch. Po operacji Malala na nagranym filmie wideo zapewniała, że czuje się już lepiej. Mówi już wyraźnie, choć widać, że sprawia jej to trudność.

Pokojowy Nobel i pogróżki

Malala Yousufzai została zaatakowana w szkolnym autobusie. Napastnik postrzelił ją w głowę i szyję, ranne zostały też dwie jej koleżanki. Atak był odwetem radykalnych islamistów za publikacje na blogu nastolatki, w których zachęcała inne dziewczęta do edukacji. Malala od dłuższego czasu była przeciwko radykalnym islamistom ograniczającym prawa kobiet.

W rejonie, w którym mieszkała nastolatka, od 2009 roku obowiązuje surowe prawo szariatu. Od momentu, gdy radykałowie zamknęli szkołę, Pakistanka zaczęła pisać blog. W związku ze swoją aktywnością była nominowana do Międzynarodowej Pokojowej Nagrody Dziecięcej. W 2011 r. dostała Narodową Nagrodę Pokoju od rządu Pakistanu. Od strony radykalnych islamistów otrzymywała natomiast liczne pogróżki. Konserwatywni duchowni nie potępili też próby zabójstwa nastolatki.

Zobacz także
Komentarze (24)
"Czuję się już lepiej". 14-latka postrzelona przez talibów nagrała wideo
Zaloguj się
 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 194 razy 180

  Dorośli faceci polują na dziecko bo są przekonani że zagraża ono ich porąbanemu światopoglądowi - coś jeszcze na temat religii (każdej) dodać?

 • onepiotrek

  Oceniono 78 razy 42

  ONI w Pakistanie są nazywani talibami, ONI u nas to Pawłowska, Terlikowski, Gowin...

 • fury11

  Oceniono 45 razy 33

  Co za durne bydło. Religia, psiamać....

 • janek_z_janek

  Oceniono 35 razy 17

  Dobrze,że tych świrów od mahometa nie ma w Polsce. Dlatego jestem przeciwny stawianiu meczetów w Polsce. Cała ta religia jest nastawiona na zabijanie i mordowanie innych.
  Poniżej , proste i czytelne przykłady :
  youtu.be/iBBrVMRxeDE

 • spryciasz01

  Oceniono 19 razy 9

  wszystkie religie na świecie to zło,bo każdy człowiek jest od nich zależny .

 • syngefco

  Oceniono 22 razy 8

  ... tylko patrzeć jak katole rzucą się na przyzwoitych ludzi, w Sejmie już nie wiele brakuje.

 • szadrach7

  Oceniono 28 razy 8

  Wrzucanie do tego samego worka islamu i innych religii jest wysoce krzywdzące. Malalę Yousufzai przywieziono do GB , chrześcijańskiego kraju gdzie jest nawet nakaz nauki dla małych dziewczynek.Zreszta Biblia zachęca w wielu fragmentach do nauki,patrz Przypowieści Salomona.

 • kazmierz111

  Oceniono 16 razy 6

  są to jedyne z tego samego religje z schizofrenicznymi tendencjami kabotynizm do 1000

 • volvo960

  Oceniono 5 razy 5

  A widzicie tych pseudokatoli z pod Torunia lub widzieliscie tych pseudokatoli pod Pałacem Prezydenckim oni już są chorzy s ą NIE BEZPIECZNI DLA NORMALNYCH LUDZI W obronie swoich ''idei'' widać ,że są gotowi Nas pozabijać .To widać gołym okiem. A rydzyki specj .małymi literami zacierają ręce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje