Kuźniar: Wicemarszałek Grodzką zadziwimy świat

Roman Kuźniar

Roman Kuźniar (Fot. Wojciech Olku?nik / Agencja Gazeta)

- Gdyby Grodzka teraz została wicemarszałek, to byłoby przeciwko obowiązującemu stereotypowi Polski za granicą. Wicemarszałek Grodzką zadziwimy świat - oświadczył dziś w RMF FM Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych.
- Kiedy pani Anna Grodzka została wybrana do parlamentu, już było pierwsze zdziwienie. Gdyby teraz została wicemarszałkiem, to byłoby przeciwko stereotypowi Polski za granicą - mówi Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych. Według niego "wicemarszałek Grodzką zadziwimy świat".

"Film NG? Nie ma podstaw do interwencji"

Gość Kontrwywiadu RMF FM uważa również, że - wbrew opinii PiS - nie ma podstaw do interwencji MSZ w sprawie filmu National Geographic o katastrofie smoleńskiej.

- To przypominałoby czasy PRL, gdy używano państwa, aby dawać odpór na arenie międzynarodowej. Ja tego filmu nie oglądałem, bo nie lubię takich jasełek, ale jeśli produkcja zawiera przekłamania, jest 1000 innych sposobów, żeby je sprostować. Można uruchomić kanały prywatne - radzi.

"Euro to fala wzbierająca"

Kolejna część rozmowy dotyczyła zmiany polskiej waluty na euro. Zdaniem Kuźniara "euro to fala wzbierająca". - Wierzę, że Polska będzie mogła przyjąć europejską walutę w 2016, najpóźniej w 2017 roku. Prezydent próbuje trochę "dźgnąć", mobilizować rząd w tej sprawie - przyznaje gość RMF FM. Chodzi o zmierzenie się z wyzwaniem. - Wyzwaniem, przed którym zbyt długo nie możemy uciekać. Pakt fiskalny wszedł w życie, nas nie może tam nie być - mówi o wejściu do grupy krajów posługujących się walutą euro gość RMF FM.

- Prezydent jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo Polski, dlatego mobilizuje rząd do szybszego przyjęcia euro w Polsce. Nie ma co odwlekać. Euro jest bardzo dobre dla Polski - dodaje Kuźniar.

Prezydencki doradca wypowiedział się także na temat zablokowanych ostatnio przez UE pieniędzy dla Polski. - Jesteśmy krajem sukcesów. Nie wszyscy nas kochają. Np. na Wyspach chętnie patrzą, jak nam się noga powinie - tłumaczył Kuźniar w RMF FM.

Zobacz także
 • Jacek Żalek Żalek: Grodzka budzi sympatię. Będzie lepsza od Nowickiej
 • Statystyki Anny Grodzkiej jako posłanki "Zmiana płci to nie kwalifikacja"? Anna Grodzka jako posłanka [SPRAWDZAMY STATYSTYKI]
 • Janusz Palikot i Anna Grodzka Anna Grodzka kandydatką na wicemarszałkinię Sejmu
Komentarze (191)
Kuźniar: Wicemarszałek Grodzką zadziwimy świat
Zaloguj się
 • wojciech464

  Oceniono 218 razy 98

  Tak, to bardzo ważne zadziwić świat, możemy jeszcze dodatkowo odbywać posiedzenia sejmu np. na basenie, albo kazać posłom chodzić na rękach - to by się świat zadziwił. (Dla tych, którzy nie interesują się specjalnie życiem publicznym - ten pan jest profesorem!)

 • his_dudeness

  Oceniono 200 razy 86

  Czyli tak ważna funkcja jak wicemarszałek sejmu służy do "zadziwiania świata"?
  Ciekawe, idiotą z Wiejskiej i okolic już całkiem się pomieszało we łbach.
  Kompletnie ich oderwało od rzeczywistości, wychodzi na to, że teraz żeby być wicemarszałkiem sejmu wystarczy zostać obrażonym. W nagrodę się dostaje taki stołek. Kwalifikacje ? Po co, przecież lepiej jest jak kilku polityków o mentalności hipstera będzie leczyć swoje kompleksy i wmawiać całemu narodowi, że oni również je mają.
  Ja ich nie mam.
  Czemu te kołtuny zamiast zajmować się programem, na który głosowali wyborcy robią raban wokół tak zwanych "ogłupiaczy" czy inszych tematów zastępczych ?

 • leon.bzykacz

  Oceniono 139 razy 83

  Mógłby też POseł Stefan przed każdym swoim wystąpieniem,
  fiknąć ze 2 koziołki

 • prof.miauczur

  Oceniono 82 razy 78

  Przypominam, że swego czasu Kaligula zadziwił świat mianując konia senatorem.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 120 razy 72

  Muślałem że Kuźniar bardziej już zgłupieć nie może A JEDNAK !

 • jw1

  Oceniono 78 razy 70

  Polską rządzą debile

 • przytomny2

  Oceniono 67 razy 61

  No tak ... leczmy dalej swoje kompleksy "zadziwianiem świata" ... ten"świat" zadziwł się już w momencie gdy stwierdził głębokli deficyt białych niedźwiedzi na ulicach Warszawy, po wyborze pani Grodzkiej na posła już przez godzinę nie mógł dojśc do siebie, wiadomość o tym, że weszła do prezydium sejmu spędzi mu sen z oczu na pół nocy ale gdyby jeszcze wyszło, że pani Grodzka coś umie ... to nie wyobrażam sobie reakcji tych geopolitycznych niedouczków żyjących stereotypami na temat europejskiego "Wschodu".

 • niepiszglupot

  Oceniono 95 razy 55

  OJ, zadziwimy swiat z pewnoscia ta karykatura - zaden Sejm na swiecie nie robi z tak waznego urzedu kabaretu .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje