"Wprost" o Pawłowicz: Kaczyński w spódnicy. Współpracownicy: Człowiek z żelaza

04.02.2013 07:31
Prof. Krystyna Pawłowicz

Prof. Krystyna Pawłowicz (Fot. Wojciech Olkuśnik/ Agencja Gazeta)

"Z Jarosławem Kaczyńskim łączy ją wiele i nie jest to tylko przywódcze usposobienie" - kreśli "Wprost" sylwetkę posłanki PiS. Tygodnik zbadał jej polityczną i zawodową przeszłość, zapytał samą posłankę o życie prywatne. Z opisu wyłania się osoba bezkompromisowa, porywcza, ale pracowita i która "zawsze szła pod prąd".
"Nie umiem posługiwać się komputerem, nie umiem wysłać esemesa, nie mam prawa jazdy, nie umiem pływać, konto założyłam parę lat temu, gdy nie chciano mi już wypłacać honorariów w gotówce" - wylicza dziennikarzom "Wprost" Pawłowicz. Pytana o życie prywatne mówi niewiele, facebookową prześmiewczą akcję szukania dla niej męża kwituje krótko: "Jestem niezamężna, nie do wzięcia". Uczucia zdradza tylko, mówiąc o opiece nad sędziwą mamą. I chwali się, że w latach 70. była w pierwszej setce sprinterek w Polsce.

"O zaangażowanie polityczne otarła się tylko raz"

Tygodnik pisze też o politycznej przeszłości Pawłowicz: "W 1990 r. głosowała na Lecha Wałęsę i wtedy po raz pierwszy zbliżyła się do środowiska Porozumienia Centrum. O zaangażowanie polityczne otarła się tylko raz - gdy po pierwszych całkowicie wolnych wyborach w 1991 r. powstał rząd Jana Olszewskiego" - opisuje "Wprost". Dodaje, że to właśnie Pawłowicz wymyśliła, że Hanna Gronkiewicz-Waltz - jej znajoma z Wydziału Prawa UW - może być kandydatką na prezesa NBP". Teraz posłanka ma żal do pani prezydent Warszawy, bo ta podobno "odebrała jej wszystkie zajęcia na UW".

"To nie jest osoba z plastiku. Jeżeli już, to z żelaza"

"Wprost" popytał też o Pawłowicz innych posłów - zarówno jej przeciwników politycznych, jak i najbliższych współpracowników. "To jest osoba, która zawsze wie wszystko najlepiej i wygłasza swoje opinie w sposób nieznoszący sprzeciwu" - mówi Agnieszka Pomaska z PO. Z kolei Krzysztof Szczerski z PiS uważa, że Pawłowicz jest niesprawiedliwie atakowana. "To nie jest osoba z plastiku. Jeżeli już, to z żelaza" - mówi.

Więcej w najnowszym numerze tygodnika "Wprost".

Zobacz także
Komentarze (544)
Zaloguj się
 • jlzef-gsior

  0

  Śmiesznie i straszno .Pani Profesor więcej szacunku dla drugiego człowieka.Pani Grodzka nie jest osobą wyjętą spod prawa, jest Posłem na SEJM Rzeczypospolitej, i czy to Pani się podoba czy nie ma takie same prawa w tym kraju jak Pani. Można wzorem Hitlera odmówić tych praw "odmieńcom"- Żydom,Romom,Czarnym, żółtym , cyklistom i jeszcze wielu wielu innym. Wyeliminować ich z życia. Pozostanie zdrowa substancja narodu:kler, prawica,młodzież wszechpolska i co tam jeszcze zdrowego.Może Pani to wykorzystać jako projekt ustawy, może Sejm uchwali?

 • cleo59

  0

  Jeśli już to nie jest osoba plastiku, ani z żelaza. To typowy betonowy tłuk z intelektem identycznym jaki mają betonowe słupy wysokiego napięcia, a w miejscu, gdzie mądrzy ludzie mają rozum, a durnie przeciąg, ona ma wylany beton podobnie jak wylewa się go na budowie! Dlatego takla odporna na wiedzę. A mówiło się, że najgorszy komunistyczny beton to sekretarze partyjni z wiejskiego zad..pia! Katolickiej "pani profesor" nie znali!

 • hardy1

  Oceniono 1 raz 1

  Pawowicz- wzorzec polskiego kołtuna i wstecznika. Jakby przeniesiona do XXI wieku z wieków ciemnych.

 • vandalia

  0

  "Nie umiem posługiwać się komputerem, nie umiem wysłać esemesa, nie mam prawa jazdy, nie umiem pływać, konto założyłam parę lat temu, gdy nie chciano mi już wypłacać honorariów w gotówce"
  To jakieś tajne elitarne stowarzyszenie (sekta?) ślubujące walkę z postępem?
  Coś jakby polska odmiana Mormonów? Bo mówi o tym jak o jakiejś cnocie, jakby była sama z siebie bardzo dumna..
  A zbieżność z postawą Prezesa to przypadek, lizusostwo, małpowanie, czy co?
  ("małpa" jest chyba często używana w tych kręgach .. "Ta Małpa w czerwonym" była, teraz p. Pawłowicz też coś o małpie mówiła ..? )

 • alexy-dwa

  0

  Pani profesor Pawłowicz, Ładne zdjęcie . Widać na nim zaciętą twarz pisowskiej fanatyczki.,,Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów""

 • jnd

  Oceniono 1 raz -1

  Stosunek do tej kobiety, ktora powiedziala zwyczajna obiektywna prawde przypomina polowanie na czarownice.
  Czy GW palikotowcy POowcy szykuja nan rzeczywiscie taki wspanialy swiat?
  Pelen zrozumienia i tolerancj.
  Czytajac fora i komentarze nawet nie mam watpliwosci, ze gdy dojda do wladzy to dopiero pokaza na czym polega wolnosc slowa i prekonan.
  Pierwsze probki tej szczesliwosci juz mamy na forach GW.

 • waniliaistorczyk

  0

  Dlaczego wciąż , przed nazwiskiem Krystyny Pawłowicz (np. w podpisie pod zdjęciem) pojawia się tytuł prof.? Przecież ona ma tytuł doktora. Tytułowanie jej profesorem jest dla niej nobilitacją. Nie powinno się jej nobilitować.

 • the-heretic

  Oceniono 1 raz 1

  Te Slowa tak bardzo aktualne , Czeslaw Niemen !

  " Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż
  mieści się wiele zła.
  I dziwne jest to, że od tylu lat
  człowiekiem gardzi człowiek.

  Dziwny ten świat, świat ludzkich spraw,
  czasem aż wstyd przyznać się.
  A jednak często jest, że ktoś słowem złym
  zabija tak, jak nożem.

  Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
  i mocno wierzę w to,
  że ten świat
  nie zginie nigdy dzięki nim.
  Nie! Nie! Nie!
  Przyszedł już czas,
  najwyższy czas,
  nienawiść zniszczyć w sobie.

 • krzywelustro

  Oceniono 2 razy 0

  O Pawłowicz jest afera,
  wszak budulec - sprawa główna!
  Prawdę więc ogłoszę teraz:
  nie z plastiku, ale z żelaza!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje