Autorzy niepokorni wracają do Hajdarowicza

Łukasz Warzecha

Łukasz Warzecha (Fot. Wojciech Olkuśnik/AG)

Do "Rzeczpospolitej" wracają dziennikarze, którzy zerwali współpracę z Presspublicą po tym, jak Paweł Lisicki został przez zarząd spółki zwolniony ze stanowiska redaktora naczelnego "Uważam Rze". Na łamy "Rz" powrócili Ziemkiewicz, Mazurek, Semka i Warzecha. "Nie rozumiem sensacji" - odpowiada na Twitterze internautom zarzucającym mu brak konsekwencji Łukasz Warzecha.
"Wracam na kolumny opinii "Rzeczpospolitej" tekstem o wystąpieniu Camerona" napisał na Twitterze Łukasz Warzecha. O ile sam tekst nie wzbudził żadnych kontrowersji, to fakt powrotu na łamy "Rz" oburzył wielu komentatorów. "Zostałeś w Rzepie czy wróciłeś? Bo przecież odszedłeś" - napisała Marzena Paczuska.

"Jest kilka tytułów, w których na pewno bym nie pisał"

Łukasz Warzecha był w gronie autorów, którzy w listopadzie zrezygnowali ze współpracy z "Uważam Rze" po tym, jak z funkcji naczelnego został zwolniony Paweł Lisicki. "My, twórcy i autorzy tygodnika "Uważam Rze", po odwołaniu redaktora Pawła Lisickiego, nie widzimy dalszych możliwości współpracy z tym pismem. Nie bierzemy odpowiedzialności za cokolwiek, co pojawiać się będzie pod jego szyldem" - napisali.

Teraz Łukasz Warzecha broni się, że oświadczenie dotyczyło wyłącznie "URz". "Jest kilka tytułów, w których na pewno bym nie pisał. "RZ" ze Zdortem w Opiniach do nich nie należy". Podkreśla też, że nigdy nie odszedł z "Rze", został tylko zablokowany przez Andrzeja Talagę. Przypomniał też internautom, że był wyłącznie współpracującym publicystą.

"Jaasne. Każdy wie, że jest dwóch Hajdarowiczów. Ten z URze to bandyta, a ten z Rzepy to fajowy gość" - ironicznie podsumowała na Twitterze jego argumentację Marzena Paczuska.

"Nigdy z Hajdarowiczem nie będę w aliansach"

Warzecha nie jest jedynym autorem "URz", który ponownie nawiązał współpracę z wydawnictwem Presspublica. Na łamy "Rzeczpospolitej" wrócił też Rafał Ziemkiewicz, który dwa miesiące temu deklarował w tekście opublikowanym w serwisie Salon24: "Nigdy z Hajdarowiczem nie będę w aliansach. Facet jest albo zwyczajnym słupem Tuska, a w takim razie zadawanie się z nim nie ma sensu, albo kompletnym idiotą, co wiedzie do wniosku tego samego. Wiele przesłanek wskazuje na pierwsze, wiele na drugie, trzeba też brać pod uwagę, że oba warianty się nie wykluczają.(...) Dlatego nie zamierzam nigdy mieć nic wspólnego z żadnym przedsięwzięciem, z którym związany jest p. Grzegorz Hajdarowicz".

Zdanie na temat współpracy z Grzegorzem Hajdarowiczem zmienili też Robert Mazurek i Piotr Semka - ich teksty również znalazły się w "Rzeczpospolitej".

Zobacz także
 • Daniel Passent i Łukasz Warzecha Warzecha: To, co dla jednych jest mową nienawiści, dla innych może być logicznym wywodem
 • Rafał Ziemkiewicz Ziemkiewicz dla Gazeta.pl: "Leming" to też Polak, tylko oszukany. Nie trzeba go zwalczać
 • Konto Łukasza Warzechy na Twitterze Spór Sikorskiego i Warzechy na Twitterze. Springer: Nie zajmujemy się tym
Komentarze (236)
Autorzy niepokorni wracają do Hajdarowicza
Zaloguj się
 • jankbh

  Oceniono 529 razy 507

  niepokorność niepokornością, a jeść trzeba, raty zapłacić, kupić benzynę...

 • zydmason

  Oceniono 463 razy 443

  Ich niepokorność jest doprawdy zatrważająca, a niezależność jedyna w swoim rodzaju.

 • digital_dictator

  Oceniono 396 razy 386

  to tylko pokazuje, jaki ci ludzie naprawdę maja kręgosłup moralny. kreują się na współczesnych niezłomnych bohaterów, a w rzeczywistości są konformistami i jak im pomachać kasą przed twarzą, to już inaczej śpiewają. żałosne.

 • robert_wwa

  Oceniono 323 razy 307

  Kasa musi się zgadzać. Żenujące jak łatwo rzuca się słowami.

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 294 razy 282

  Oni są tak długo bohaterscy i niezależni, jak długo bank nie przypomni o następnej racie kredytu do spłacenia. Typowi prawicowi wojownicy.

 • kichchi

  Oceniono 287 razy 267

  życie nauczyło ich pokory, wiedzą że smoleński czytelnik ich nie wyżywi

 • bartek.london

  Oceniono 239 razy 231

  Hehehe, jak mawiał klasyk "Kasa Misiu, kasa" :)

 • stalinowiec1

  Oceniono 185 razy 177

  Znaczy to, że niepokorny interes nie ma widoku na sukces.

 • taglinda

  Oceniono 148 razy 138

  no bo jak żyć, panie Warzecha, jak żyć?

  a przy okazji, panie Warzecha - jak tam rzyć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje