Kirkuk: Atak przebranych terrorystów na kwaterę policji. Sprzeczne dane o ofiarach

03.02.2013 11:25
Atak na kwaterę policji w Kirkuku przeprowadzono dziś nad ranem

Atak na kwaterę policji w Kirkuku przeprowadzono dziś nad ranem (Fot. STRINGER/IRAQ REUTERS)

Zamachowcy przebrani w mundury policyjne zaatakowali rano kwaterę główną policji w Kirkuku na północy Iraku. Pierwsze doniesienia o zabitych są niejednoznaczne: różne źródła mówią o co najmniej 15 lub nawet ponad 30 ofiarach śmiertelnych.
Według tamtejszych służb bezpieczeństwa zamachowcy usiłowali także zdobyć kontrolę nad kwaterą, co im się nie udało. Najnowszy atak nastąpił po kilku względnie spokojnych dniach w Iraku, pogrążonym w kryzysie politycznym w związku z demonstracjami sunnitów przeciwko zdominowanemu przez szyitów rządowi premiera Nuriego al-Malikiego.

Do ataku na kwaterę policji w Kirkuku nikt się nie przyznał, ale za zamachami na służby bezpieczeństwa stoją zazwyczaj sunniccy rebelianci, w tym Al-Kaida w Iraku, których celem jest zdestabilizowanie rządu.

Kirkuk leży na terenie irackiego Kurdystanu, gdzie znajdują się bogate złoża ropy naftowej. O kontrolę nad wydobyciem i eksportem tego surowca rywalizują władze centralne w Bagdadzie i autonomiczne władze kurdyjskie.

Zobacz także
Komentarze (15)
Kirkuk: Atak przebranych terrorystów na kwaterę policji. Sprzeczne dane o ofiarach
Zaloguj się
 • zgr-edo

  Oceniono 14 razy 12

  acidity napisała:
  Ten i wiele innych przypadków pokazuje po co Amerykanie i inne kraje tam stacjonują i pomagają zaprowadzić porządek

  < opinia nie zgodna z linią propagandy GW. Cenzorzy nie pozwalają pozytywnie ocenić tego trafnego w swej wypowiedzi posta acidity. Wyskakuje informacja już oceniałeś.
  Amerykanie i Izrael zdestabilowali życie w wielu krajach islamski8ch. Korespondenci GW nie informują o
  nowym , cudownym życiu mieszkańców Libii, Tunezji, Egiptu, Iraku. Izrael zajmie wkrótce Syrię aby kontrolować rzekę która dostarcza wodę pitną do żydowskiego kraju.

 • ulla_lingsztat

  Oceniono 8 razy 8

  Duży zamach. Za Saddama był spokój.

 • kaszebe12

  Oceniono 9 razy 7

  W Syrii pelno jest takich "przebierancow"...

 • zachu7

  Oceniono 9 razy 3

  Śmierć jednego człowieka to tragedia, śmierć miliona to statystyka - J.Stalin

 • stefan4

  Oceniono 9 razy 3

  ,,Pierwsze doniesienia o zabitych są niejednoznaczne: różne źródła mówią o co najmniej 15 lub nawet ponad 30 ofiarach śmiertelnych. ''

  Czy te ofiary to iraccy policjanci, kolaborujący z okupantem, czy cywile? Nikomu nie życzę śmierci, ale w tym drugim przypadku zmartwiłbym się bardziej.

 • chango

  Oceniono 17 razy 1

  Tam w regionie co chwila łapią przebranych kanadyjczyków, amerykanów, francuzów, brytyjczyków..
  Płacą za podszywanie się za rebeliantów.. Płacą Ci, którzy z nimi walczą.. Zbyt na broń musi być.. Trup niech sie Ściele gęsto.. To czysta przyjemność dla "elity" z topu piramidy. Jeszcze z roczek i bedą forsować na przykłąd zaślubiny z koniem. To juz jest upadek tego towarzystwa. U nas też to widać.

  Tim Osman (Osama Bin Laden) był prekursorem tego ruchu plastikowego podszywających się. Niestety ta formuła się zepsuła i kilka lat po śmierci Tima Osmana zabili go jeszcze raz po cichu i pochowali w morzu.. Kurka wodna.. :O Trochę to złożone..

  Teraz już ruszyła Al Kaida 2.0 czyli Muslim Brotherhood.. A stara Al-Kaida oficjalnie pracuje po stronie USA i IZRAELA.. Tak pisze część prasy w USA a druga część pisze że oficjalnie Al-Kaida jest wrogiem USA i Izraela.. To jest wersja dla ONZ-tu..

  Ocipienie postępuje.. :) Kaftany czekają.

 • rozterka47

  Oceniono 2 razy 0

  Przy takim zamieszaniu jak jest w panstwach islamskich , gdzie prowokacja goni prowokację , gdzie rózne strony finansuja roznych ludzi , gdzie ścierają się bardzo rózne interesy można się pogubic
  dawno nie ma już dobrych i złych , są sami żli

  nic z tego dobrego dla świata nie bedzie

 • acidity

  Oceniono 16 razy -2

  Ten i wiele innych przypadków pokazuje po co Amerykanie i inne kraje tam stacjonują i pomagają zaprowadzić porządek.

 • iremus

  Oceniono 27 razy -5

  Nie wierzcie propagandzie. W Iraku amerykanie wprowadzili demokrację i jest tam teraz oaza pokoju. Ta informacja została spreparowana przez wrogów usa i europejskich sojuszników.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje