Kurski i Sasin o Grodzkiej. Siwiec nie wytrzymał. "Jesteście homofobami. Szkoda mi was"

Marek Siwiec ostro zareagował na wypowiedzi Jacka Kurskiego i Jacka Sasina o Annie Grodzkiej. - Wkoło stołu latają bzdury i słowa niegodne. Jesteście homofobami. To jest pewna ułomność w waszym charakterze. Można z tym walczyć - stwierdził europoseł w Radiu ZET.
Kandydatura posłanki Ruchu Palikota Anny Grodzkiej poróżniła polityków w porannym programie Moniki Olejnik w Radiu ZET. Jacek Kurski z Solidarnej Polski krytykował tę kandydaturę. Jego zdaniem to wystawienie osoby transseksualnej na tak ważne stanowisko jest prowokacją.

"Seksualność to nie kompetencja"

- Ruch Palikota nie powinien posiadać wicemarszałka - stwierdził i dodał, że ta partia wprowadza do polskiej polityki "wszystko, co złe". - Z tego swojego transseksualizmu Anna Grodzka zrobiła program polityczny. Nie ma zgody na to, by przez mianowanie na najwyższe stanowiska w państwie promować pewne postawy czy preferencje seksualne. To wariactwo - stwierdził Jacek Sasin w "Siódmym Dniu Tygodnia". - Jedyną kompetencją do sprawowania funkcji państwowej ma być seksualność? - grzmiał Sasin w Radiu ZET.

"Ostentacja i prowokacja"

Sasin, partyjny kolega Krystyny Pawłowicz, nie chciał komentować jej słynnego występu w Mińsku Mazowieckim, kiedy pogardliwie wypowiadała się o Grodzkiej. Poseł uważa, że każdy ma prawo wyrażania własnych poglądów. A posłance Ruchu Palikota radzi, by skorzystała z prawnych możliwości, jeśli poczuła się obrażona.

Solidarna Polska - jak zapewniał Jacek Kurski - ma szacunek do Anny Grodzkiej jako osoby. Ale nie chce jej na marszałka. - Mamy do czynienia z ostentacyjnie-prowokacyjną poprawnością polityczną. Grodzka ma być marszałkiem nie dlatego, że jest doświadczona, tylko dlatego, że jest transseksualistką. Na tym polega poważna polityka, że się traktuje ludzi na równi i dokonuje wyboru merytorycznego - mówił Kurski i zachwalał kandydaturę Ludwika Dorna (również niewybrednie wypowiadał się o Grodzkiej). Kurski dodał, że jedynym dokonaniem życiowym Grodzkiej jest "dokonanie chirurgiczne".

Sprawdziliśmy, jak pracują w Sejmie posłanka Grodzka i jej najostrzejsi krytycy. Zobacz wykresy>>

Siwiec: Jesteście homofobami

Marek Siwiec na takie dictum nie wytrzymał: To jest pogardliwe, obraźliwe. Po co to? To nie ta klasa. Wokół stołu latają bzdury i niegodne słowa. Nie potraficie swojego oporu wewnętrznego wobec człowieka, który ma taką historię swojej seksualności, jasno określić. Mówicie, że jest niekompetentna, że to, że tamto. Jesteście po prostu homofobami - podsumował Siwiec. - Mi jest was szkoda, ja wam współczuję. To jest pewna ułomność w waszym charakterze. Można z tym walczyć. W przeciwieństwie do homoseksualizmu, który chcecie leczyć. Grodzka demonstruje seksualność? A wicemarszałek mężczyzna nie demonstruje? Każdy demonstruje to, co ma - dodał wzburzony Siwiec.

- Powoływać należy nie za zasługi, ale za to, co kto chce zrobić - dodał Wojciech Olejniczak z SLD. Zapewnił, że jego partia zagłosuje za kandydaturą Grodzkiej na wicemarszałka Sejmu.

Lesbijki i geje od lat są obecni w życiu politycznym innych krajów europejskich. I piastują wysokie stanowiska [GALERIA ZDJĘĆ]

Zobacz także
Komentarze (582)
Kurski i Sasin o Grodzkiej. Siwiec nie wytrzymał. "Jesteście homofobami. Szkoda mi was"
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 659 razy 391

  Walczyć można ale w przypadku tych panów oraz ich koleżanek i kolegów to daremny trud oni poglądów nie zmienią chyba że prezes zdecyduje inaczej

 • ptakoryb

  Oceniono 493 razy 305

  W sprawie panów Kurskiego i Sasina trzeba się zwracać bezpośrednio do ich elektoratu.
  Sami wymienieni panowie nie posiadają żadnych poglądów, więc dyskusja z nimi jest bezcelowa.

 • orzellodz

  Oceniono 324 razy 162

  nie ma czegoś takiego jak homofobia, to nie jest strach przed homoseksualistami czy transseksualizmem, oni się nie boją... po prostu są dupkami...

 • tadjan

  Oceniono 168 razy 114

  trzyletnia dziewczynka - powiedział (p)oseł Żelichowski, któremu się wydaje, że obżerając się na koszt społeczeństwa od 20 lat, zjadł wszystkie rozumy. Panie Żelichowski, o małpim rozumie pan zapomniał, myślę że ten by nie zaszkodził. Może pora sobie uświadomić, jakim pan jesteś pasożytem....

 • waldi_46

  Oceniono 47 razy 27

  panie Siwiec szkoda czasu na rozmowę z tymi oszołomami pisowskimi , jeden cwaniak i oszust drugi porąbany karierowicz .

 • avatar70

  Oceniono 28 razy 24

  Na tym polega poważna polityka, że się traktuje ludzi na równi...... - mówił Kurski.......Gdyby to byla prawda ...... to ktos tutaj powinien juz dawno stracic prawo jazdy.. albo lesniczowke .. ..

 • life.form

  Oceniono 27 razy 23

  Bo wybitnie "merytorycznym" byl popierany przez PiS Andrzej Lepper, autor słów że "prostytutki się nie zgwałci" oraz nie demonstrujący swej seksualności, szczególnie w sex aferze...

 • dornjuan

  Oceniono 28 razy 22

  A czy została już wyjaśniona rola pracownika Kancelarii Prezydenta- Sasina- w sprawie organizacji lotu do Smoleńska ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje